Biyografi

Fatih Portakal Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatih Portakal kimdir?, Fatih Portakal kaç yaşında?, Fatih Portakal evi nerede?, Fatih Portakal nerelidir? Fatih Portakal ev adresi?, Fatih Portakal kaç yaşında?, Fatih Portakal nerede oturuyor?, Fatih Portakal nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatih Portakal hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Şubat.1968 senesinde doğan Fatih Portakal şu an için 53 yaşında ve Kova burcundandır. Fatih Portakal doğum yeri ise Nazilli, Aydın olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SpikerTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Fatih Portakal Kimdir? – Fatih Portakal Evi Nerede? – Fatih Portakal Nerede Oturuyor?

Fatih Portakal Kimdir?, evi nerede?

Fatih Portakal, 1968 senesinde AydınNazilli’de doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Nazilli’de okudu ve sonra geldiği İzmir’de okuduğu İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme kısmını 1993 senesinde bitirdi.

1993 senesinde Üniversiteden mezun olunca hem yabancı dilini geliştirmek hem de yüksek lisans eğitimi yapmak için yurtdışına; Avustralya’da yaşayan bir arkadaşının daveti ile gitti. Ancak eğitim aldığı alanla alakalı iş bulamayınca dünyaca ünlü bir otelin Sidney şubesinde restoran görevlisi olarak işe başladı. 3 yıl çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü.

Türkiye’ye döndükten sonra merhum eniştesi Dr. Rıza Arpaz muhabirlik yapması için Star TV‘den yine merhum Ufuk Güldemir‘e yolladı, cebine de kartvizit sıkıştırırdı, ‘hamili yakınımdır’ türünden… Ve 1996 senesinde İzmir’de stajyer muhabirliğe başladı.

1997 senesinin 1 Mayıs’ına kadar maaş almadan 6 ay çalıştı. Ve o zaman Star TV’ye kadrolu eleman oldu. 2004 senesinde kanal patron değiştirince işten çıkarıldı. Bir süre sonra da yine doğup büyüdüğü şehirde ajans muhabiri olarak vazifeye başladı. İzmir Sığacık’da bir balık restoranı açmaya karar verdi fakat, bir müddet sonra da 11 Ağustos 2006 günü Ayşenur Arslan ve Mehmet Ali Birand’ın Kanal D Haber ekibine transfer oldu.

Kısa sürede renkli haber sunuş üslubuyla ismi akılda kalan bir televizyon muhabiri oldu. Haber muhabirliğinin yanında radyo ve televizyonda başka işlerde de çalıştı. 8 ay Best FM’de ‘Fatih Portakal’la Konuşan Türkiye‘ programını hazırlayıp sundu. 2009-2010 senelerı içerisinde Kanal D’de ‘Ne yapmalı?‘ programının sunuculuğunu yaptı. Bunun yanında CNN Türk‘te “Seçim Çadırı ve Sokak TV” adlı 45 dakikalık, stüdyo dışı, canlı yayınları gerçekleştirdi.

2010 senesinin ikinci yarısında Fox TV‘ye geçti. Fox Tv de sabah haberlerinde Çalar Saat programını sunmaya başladı. daha sonra sabah haberlerini bırakıp aynı kanalda Ana Haberleri sunmaya başladı.

Her cuma gece yarısı 00.30’da başlayan “Fatih Portakal’la Türkiye’nin Trendleri” programını yapmaya başladı.

2013 senesinde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. 4. sınıflara “Araştırmacı Gazetecilik” dersi vermektedir. Aynı zamanda aynı okulda “Mahalli İdareler” üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

“Medya Mektebi” adlı okulda “Haber Sunumunda Tarz” hususunda ders vermektedir.

Fatih Portakal, 27 Eylül 1997 tarihinde Armağan Toper ile evlendi.

2020 yılı ağustos ayında FOX Ana Haber’deki Fatih Portakal ile FOX Ana Haber programından ayrıldığını açıkladı.

Kitapları :
2016 – Aklımla Dalga Geçme
2012 – Ses”SİZ”

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün