Biyografi

Fatma Benli Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fatma Benli kimdir?, Fatma Benli kaç yaşında?, Fatma Benli evi nerede?, Fatma Benli nerelidir? Fatma Benli ev adresi?, Fatma Benli kaç yaşında?, Fatma Benli nerede oturuyor?, Fatma Benli nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fatma Benli hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ağustos.1973 senesinde doğan Fatma Benli şu an için 48 yaşında ve Aslan burcundandır. Fatma Benli doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Avukat olarak devam ettirmektedir.

Fatma Benli Kimdir? – Fatma Benli Evi Nerede? – Fatma Benli Nerede Oturuyor?

Fatma Benli Kimdir?, evi nerede?

Hayatını ve tüm mesaisini başörtüsü yasağı ile mücadeleye adayan bir avukattır.

Fatma Benli, 1 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Esasen Kastamonu’ludur. İstanbul Sarıyer imam hatip lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Marmara Üniversitesinde Başörtüsü yasağı nedeni ile yarıda bıraktığı Özel hukuk bölgesindeki yüksek lisans eğitim hayatına devam ediyordir. Marmara Üniversitesinde başörtüsü yasağı nedeni ile yarıda bıraktığı Özel hukuk bölgesindeki yüksek lisans eğitimini 2015 senesinde tamamlamıştır.

Mecidiyeköy’de kendine ait özel bir hukuk bürosu bulunmaktadır. Özellikle Aile Hukuku, İş Hukuku ve Gayrimenkul davaları üzerine yoğunlaşmaktadır. İş davalarında bilirkişilik yapmaktadır.

Fatma Benli, ismi Georgetown Üniversitesi tarafından yayımlanan “Dünyanın En Etkili 500 Müslüman’ı” listesinde bulunmaktadır.

Ekim 2012 tarihinde Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye İnsan Hakları Kuruluna atanmıştır. 2015 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür.

Uluslararası Hukukçular Birliği Türkiye temsilcisi ve Gökkuşağı kadın platformunun hukuk danışmanıdır. Ayrıca İstanbul Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER)’nin başkan yardımcılığını sürdürmektedir

Kamusal alan, ifade özgürlüğü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Birleşmiş Milletler Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Tasfiye Edilmesine Dair Sözleşmesi, kadına karşı şiddet, töre cinayetleri, mal rejimleri ve değişik kadının insan hakları konularında yayımlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır. İnsan hakları hususunda Türkiye ve yurtdışında sayısız sunum yapmıştır.

Fatma Benli, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Karadeniz Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Fatma Benli, 7 Haziran2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde Ak Parti‘den İstanbul 2. Bölge 8. sıradan milletvekili adayı oldu ve seçildi.

Fatma Benli, 29 Mart 2018 tarihinde Tütün Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) bürokratlarından Uğur Yalçın ile evlendi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün