Biyografi

Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir? Nerelidir?

Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir? – Fazıl Hüsnü Erdem Evi Nerede? – Fazıl Hüsnü Erdem Nereli?

Fazıl Hüsnü Erdem kimdir?, Fazıl Hüsnü Erdem kaç yaşında?, Fazıl Hüsnü Erdem evi nerede?, Fazıl Hüsnü Erdem nerelidir? Fazıl Hüsnü Erdem ev adresi?, Fazıl Hüsnü Erdem kaç yaşında?, Fazıl Hüsnü Erdem nerede oturuyor?, Fazıl Hüsnü Erdem nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fazıl Hüsnü Erdem hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1964 senesinde doğan Fazıl Hüsnü Erdem şu an için 57 yaşında ve burcundandır. Fazıl Hüsnü Erdem doğum yeri ise Karakoçan, Elazığ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Fazıl Hüsnü Erdem Kimdir?, evi nerede?

Fazıl Hüsnü Erdem, 1964 senesinde Elazığ ilinin Karakoçan beldesinde Karapınar köyünde doğmuştur. 3 kardeşi mevcuttur. İlköğrenimini Elazığ’da, ortaöğrenimi Diyarbakır ve Bursa Anadolu Liselerinde bitirdi. 1982 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okumaya başladı ve 1986 senesinde mezun oldu.

1990 senesinde Yüksek lisansını, Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda, doktorasını ise, 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda yaptı. 1993 senesinde yardımcı doçentlik, 1998’de doçentlik, 2004’te ise profesörlük unvanını aldı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Fazıl Hüsnü Erdem, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1999-2002 senelerında Bölüm Başkanlığı, 2000-2001 senelerında Dekan Yardımcılığı, 1996-2003 senelerında Müdür Yardımcılığı, 2005-2010 senelerında Bölüm Başkanlığı, 2003-2005 senelerında Fakülte Dekanlığı yapmıştır.

Anayasa hukuku ve insan hakları hukukuna ilişkin yayınlanmış makaleleri mevcuttur.

Fazıl Hüsnü Erdemi evli ve 3 çocuk sahibidir.

Fazıl Hüsnü Erdem, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu.

9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi‘nin (DEVA) kurucu üyeleri içerisinde yer aldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün