Biyografi

Fergie Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fergie kimdir?, Fergie kaç yaşında?, Fergie evi nerede?, Fergie nerelidir? Fergie ev adresi?, Fergie kaç yaşında?, Fergie nerede oturuyor?, Fergie nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fergie hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Mart.1975 senesinde doğan Fergie şu an için 46 yaşında ve Koç burcundandır. Fergie doğum yeri ise Whittier, Los Angeles Kaliforniya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıSinema OyuncusuModel olarak devam ettirmektedir.

Fergie Kimdir? – Fergie Evi Nerede? – Fergie Nerede Oturuyor?

Fergie Kimdir?, evi nerede?

Asıl adı Stacy Ann Ferguson olan Fergie, 27 Mart 1975 de Los Angeles’in Whittier beldesinde doğmuştur. Fergie anne ve babasının Katolik olması sebebiyle sıkı Katolik kaideleri ile yetiştirilmiştir. “Black Eyed Peas” müzik grubu ile önü açılan ve Türkiyedeki çoğu insanın tanıdığı bir şarkıcıdır.

Stacy Ann Ferguson, sanat hayatına daha küçük yaştayken televizyon ekranlarında yayına giren “Kids Incorporated” adlı programdaki akıllarda kalan “Ghetto-Funk” tiplemesiyle başladı. 1985 senesinde “The Charlie Brown And The Snoopy Show” adlı animasyon filminde ‘Sally Brown’ kişiliğine ses verdi.

“Kids Incorporated” dizisinden rol dostları Renee Ilene Sandstrom, Stefanie Ridel,ve Sude Vural ile beraber “Wild Orchid” grubunu oluşturan sanatçı, bu grupla 1997 senesinde “Wild Orchid” ve 1998 senesinde “Oxygen” adlı iki albüme imza attı. Ardından Nickelodeon kanalı için birden çok filmde seslendirme yapmıştır. 3. albüm “Fire”ın kayıtları sonrası grubun şirketi RCA, grupla olan anlaşmasını bitirirken, Stacy Ferguson’da gruptan ayrılma kararı aldı.

Wild Orchid sonrası uyuşturucu problemleri yaşayan Stacy Ferguson, 2003 senesinde Nickelodeon kanalında yayına giren “Rocket Power” dizisinde ‘Shaffika’ adlı bir pop müzik yıldızının sesine hayat verdi.

Fergie 2003 senesinde “Black Eyed Peas” grubundan ayrılan Kim Hill’in yerini alarak grubun yeni solisti olur, grubun 2003 senesindeki başarılı albümü “Elephunk”da bulunarak ismini müzik dünyasında daha çok duyurabilme şansı yakaladı. 2005 senesinde Black Eyed Peas albümü “Monkey Business”in sonrasında 2006 senesinde “Poseidon” filminde tekrar şarkıcı olarak sinema perdelerinde gözüken Fergie, aynı sene ilk solo albümü üzerinde çalışmaya başladı.

2006 Eylül ayında “The Dutchess” adlı solo albümünü yayınlayan Fergie, bu albümde prodüktör olarak Black Eyed Peas grubundan ‘will.i.am’ ile birlikte çalıştı. Albüm sound olarak Black Eyed Peas albümlerini hatırlatırken, sanatçı bu albümle Amerika listelerinde 3 numara oldu. Albümde Ludacris, Cypress Hill’den B-Real ve Bob Marley’nin dul eşi Rita Marley ile ortak parçalara imza atan Fergie, albümden çıkfazlalaştığı ilk single “London Bridge” ile Amerika listelerinde 1 numara olmayı başardı. Albümün ikici single’ı Fergalicious Billboard Hot 100’de 2, Pop100 ‘de ise 1 numara oldu. Albümün üçüncü single’ı olan Glamorous’da Ludacris ile düet yapan Fergie, yine US Billboard’da 1 numara oldu. Albümün 4. single’ı Big Girls Don’t Cry ile Amerikan listelerinde 3 numaraya kadar yükseldi.

Stacy Ann Ferguson, tv ve sinema oyuncusu Josh Duhamel ile evlidir.2008 senesinde Fergie Michael Jackson‘ın Thriller 25 albümü için “Beat It” şarkısını yorumlamıştır.en son olarak 2010 senesinde Avon markası altında Outspoken by Fergie isimli bir parfüme isim vermiştir.Ve bu parfümün tanıtımını yapmak için saçını ilk kez siyaha boyadı.

Fergie, Nisan 2007’de verdiği röportajında geçmişte kötü lezbiyen ilişki tecrübeleri olduğunu ve bunun bunun yanında kaç erkekle birlikte olduğunu bilmediğini açıklamıştır.

2005 senesinde San Diego Sokak Festivali’nde sahne performansı esnasında altına kaçırması ve ıslak pantolununu da kameraların çekmesi skandalını, sonraları yaptığı bilgilendirmede konserden önce çok içip tuvalete gitmemesine bağlar.

Fergie, 2006 Maxim dergisi En Seksi 100 listesinde 36 numarada 2007 senesinde da aynı listede 10 numarada yer alır.

Fergie Let’s Get It Started (2005) , Don’t Phunk with My Heart” (2006) adlı şarkılarıyla En İyi Rap Düet Performansı dallarında “My Humps” 2007’de de En İyi Pop Düet Performansı dalında Grammy Ödülleri kazanır.

Albümleri :
2006 – The Dutchess (A&M Records)
2008 – The Dutchess: Deluxe

Filmleri :
1984: “Its Flashbeagle, Charlie Brown”
1985: “Snoopys Getting Married, Charlie Brown”
1987: “Monster in the Closet”
1997: “An American Vampire Story”
1998: “Outside Ozona”
2000 The Gentleman Bandit
2005: “Be Cool”
2006: “Poseidondan Kaçış”
2007: “Planet Terror”
2008 Madagascar: Escape 2 Africa
2009 Arthur and the Revenge of Maltazard
2009 Nine
2010 Marmaduke

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün