Biyografi

Ferman Toprak Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ferman Toprak kimdir?, Ferman Toprak kaç yaşında?, Ferman Toprak evi nerede?, Ferman Toprak nerelidir? Ferman Toprak ev adresi?, Ferman Toprak kaç yaşında?, Ferman Toprak nerede oturuyor?, Ferman Toprak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ferman Toprak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 30.Ocak.1975 senesinde doğan Ferman Toprak şu an için 46 yaşında ve Kova burcundandır. Ferman Toprak doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Ferman Toprak Kimdir? – Ferman Toprak Evi Nerede? – Ferman Toprak Nerede Oturuyor?

Ferman Toprak Kimdir?, evi nerede?

Ferman Toprak, 30 Ocak 1975 tarihinde Adana’da doğmuştur. Ferman Toprak, babasından dolayı Adıyaman’ın Bezik, annesinden dolayı Şanlıurfa’nın İzol aşiretinden. Doktor olan babası Adana’ya tayin edilince, dört kardeş olan Ferman Toprak da bu şehirde dünyaya geldi.

Ama iki yıl sonra memleketlerinde toprak meselesi başladı. Aynı gün anneannesi, dedesi ve üç dayısı yaşamını kaybettirüldü. Kan davası başladı sonrasında. Ferman Toprak daha yedi yaşındayken, annesiyle bindiği otomobilde yaylım ateşine tutuldu ve o korkuyu senelerca üzerinden atamadı. 12 yaşına kadar kekeme kaldı. Kan davasında seneler içinde tam 27 kişi yaşamını kaybetti.

İlkokul ve ortaokulu Adana’da okudu. Liseyi de Adana’da bitirdikten sonra 1995 senesinde Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı ve Ankara’ya gitti. 1996 senesinde eğitimini yarıda bırakarak müzik alanında iş yapmak için İstanbul’a taşındı. 1997 senesinde “Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim” adlı ilk albümü yayımlandı.

İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne hayatına başladı. İlk önce Beşiktaş’taki Keyifli Meyhane’de sahne aldı. 1999’da Etiler Bibita’da kendi kitlesini oluşturdu. Onu Club ve Nispet Bar izledi. Sonunda Etiler’de kendi gece kulübünü açtı. Bunu Kuruçeşme’de açtığı yazlık mekan “İnadına” takip etti. Fakat sonunda yalnızca sahnede olmayı tercih etti ve mekanlarını kapadı. Etiler Mansion Club’da yedi gece sahnede. Halen sahne yaşamını başarıyla sürdürmektedir. Bütün gece süren programı üç bölümden oluşuyor: “Dikşın, ekşın, mekşın. Dıkşında slov şarkılar, mekşında orta ritmli şarkılar, ekşında herkes dans ediyor.”

2008 senesinde ‘Ferman Zamanı’ isimli albümünü, 2011 senesinde ‘Saygılarımla’ adlı albümünü çıkardı.

Ferman Toprak, 18 Ekim 2015 tarihinde Almanya’nın Münih kentinde uzun süredir nişanlısı olan Hilal Öztürk ile sade bir nikahla evlendi.

Albümleri :
1997 – Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim
2008 – Ferman Zamanı
2011 – Saygılarımla
2013 – Hayatı Tespih Yapmışım
2015 – Çekip Gitmeyecektin & Gözüm
2017 – Saldır Moruk

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün