Bilgi

Filmlerdeki ve Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri

Filmlerdeki ve Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri, hayvanlar ile ilgili Filmlerdeki ve Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri başlığı altında bilgiler paylaştık.. Filmlerdeki ve Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Filmlerdeki ve Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri

Köpekler çok tatlı ve sadık hayvanlar olduğu için hemen hemen her filmde yer alırlar. Genelde hayatları yoğun olan aileler, çocukları evde yalnız kalmasın diye köpek sahiplenmeyi tercih ederler. Filmlerde fark etmiş olmalısınız ki, her çocuk köpekleri çok sever ve tüm zamanını onunla geçirir. Haliyle köpeklerde duygulu ve empati kurabilen hayvanlar olduğu için rahatlıkla filmlerde oynatılabilirler. Köpek sahiplenmek istiyorsanız, filmlerdeki köpek isimleri içinden sevdiğinizi köpeğiniz için aklınıza getirebilirsiniz.

Böylelikle kulağa hoş gelen ve ünlü filmlerde rol alan köpek isimlerini bildiğiniz için size yabancı gelmeyecektir. Köpeğinizin kişiliğini göz önünde bulundurarak, hangi filmdeki rol alan köpeğin kişiliğine uyuyorsa, ona göre isim tercih edebilirsiniz. Bazı filmdeki köpekler can dostu rolündeyken, bazıları da kötü adamların köpeği rolünü oynuyorlar. Köpeğiniz agresif ve sert davranışları varsa, kötü rolde olan köpeğin adını koymayı aklınıza getirebilirsiniz. Meraklıları için filmlerde geçen köpek isimleri listesini araştırmaya koyulduk ve listeledik.

Filmlerdeki Köpek İsimleri

Her filmde köpekler olmasa da özellikle aile, gerilim, bilim kurgu, çizgi roman yahut komedi filmlerinde rol alan köpeklere rastlayabilirsiniz. Bakalım listemizi araştırmaya koyuldukten sonra “ben bu filmi izlemiştim, köpeğin adını hatırlıyorum” diyebilecek misiniz? İşte filmlerdeki köpek isimleri;

 1. Winn Dixie Filmi: Winn Dixie isimli yaramaz sokak köpeği, genç kızın farklı arkadaşlıklar kurmasına faydalı oluyor.
 2. Shiloh Filmi: Çok tatlı av köpeği Shiloh, evden kaçar ve ufak bir çocukla karşılaşarak en iyi dost olurlar.
 3. Sayı Kralı Buddy Filmi: Budy adlı Golden köpeğiyle, 12 yaşındaki çocuğun içindeki sevgi bağını anlatıyor.
 4. My Dog Skip: Sinema filmi olduğu için duymamış olabilirsiniz. Anne ve baba, çocuklarının yalnız kalmaması için Skip adında köpek alırlar.
 5. A Dog’s Tale Filmi: Yavru köpeğin tek başına sokakta kaldığını gören adam onu sahiplenir ve adını Hachiko koymaya karar verir.
 6. Yuvaya Dönüş Filmi: Bound adlı Golden köpeği kaybolur ve yolunu bulmak için diğer hayvanlarla anlaşırlar.
 7. Top Dog Reno Filmi: Reno isimli köpek yüksek zekasıyla polislerle birlikte çalışmaktadır.
 8. Otis Filmi: Çocukların Milo adındaki köpeği kaybolunca, onu aramak için seferber olurlar.
 9. Kahraman Köpek Baldo Filmi: Çok bi hayli beğeni alan bir animasyondur ve Baldo adındaki köpeğin kahramanlıklarını anlatır.
 10. Benji Filmi: Sokakta yaşayan zeki köpek Benji, kaçırılan iki çocuğu kurtarmak için elinden geleni yapar.
 11. Marley&Me Filmi: Marley adlı köpek ve sahibinin komedi-romantik dolu yaşamını anlatır.
 12. Yağmurda Yarış Sanatı: Enzo adında köpek ve ailesinin başından geçen zorlu hayatlarını konu alıyor.
 13. Lassie Come Home Filmi: Lassie’nin sahipleri yoksul oldukları için köpeklerini satmak zorunda kalıyorlar. Lessie yeni ailesine kavuşmak için yola çıkıyor.
 14. I’m Legend Filmi: Kurt köpeği olan Sam, sahibini korumak için elinden geleni yapar.
 15. John Wick: Filmdeki karakter ölümüne yakın Daisy adlı köpek armağan ediliyor. Film boyunca fazla görünmese de çok şeker bir köpektir.
 16. Harry Poter Filmi: Bilirsiniz ki büyük ve siyah köpek olan Fang’ı köpeğini listeye eklemesek olmazdı. İkisinin sadık ve sevgi dolu bağını göreceksiniz.
 17. Artist Filmi: Çok eski bir filmdir fakat, 10 yılın en iyileri içinde yer alıyor. Uggie isimli akıllı köpeğiyle olan yaşantısını anlatır.
 18. Bir Köpeğin Hayatı Filmi: Charlie Chaplin’in oynadığı filmdir ve Scrabs adlı köpeğiyle birlikte zorlu hayatları mevcuttur. Sahibiyle birlikte sokakta kalıyorlar, fakat her zaman yanı başında durarak onu yalnız bırakmıyor.
 19. Geleceğe Dönüş Filmi: Sahibinin bir dakika geleceğe ışınladığı Einstein adlı köpeğiyle olan yaşantısını anlatır.
 20. Afacan Köpek Beethoven Filmi: Hem yaramaz, hem de kahraman olan Beethoven’ı izlerken fazla tatlı bir köpek olduğunu fark edeceksiniz.
 21. The Adventures of Milo and Otis Filmi: Milo isimli Sarman kedi ve Otis isimli Pug köpeğinin dostluğunu anlatıyor.
 22. The Dog Who Saved Christmas Filmi: Shelby isimli köpeğin birbirinden maceralı hadiselerinı ele alır.
 23. 101 Dalmaçyalı Filmi: Pongo ve Perdy isimli köpeklerin yeni doğan yavrularının konusu anlatır.
 24. Arkadaşım Max Filmi: Yetenek Sizsiniz Türkiye müsabakasında birinci olan tatlı köpek Max, bu filmde başrol olarak yer almıştır.
 25. Kahraman Köpek Bingo Filmi: Sirkten kaçan Bingo isimli köpek, biraz yaramaz olsa da bir arkadaşını kurtarır ve çok iyi dost olurlar.
 26. White God Filmi: 13 yaşındaki çocuğun en yakın dostu Hagen isimli köpeğidir. Hagen kaybolunca onu bulmaya çalışır.
 27. White Fang Filmi: Beyaz Diş isimli köpekle dostluk kuran adamın yaşamını anlatır.
 28. Red Dog Filmi: Kamyon şoförü olan adam mola verdiği yerde Red Dog isimli köpek görür ve hayat öyküsünü dinlediğinde onu çok sever.
Çizgi Film Köpek İsimleri
Çizgi Film Köpek İsimleri

Çizgi Filmlerdeki Köpek İsimleri

Çizgi film sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Dikkat etmişsinizdir, her çizgi filmde mutlaka köpek mevcuttur. Sahipli yahut sokak köpeği olsa da, çizgi filmdeki bireyler aracılığıyla mutlaka isim veriliyor. Bazı zaman farklı ve enteresan köpek isimleri oluyor ki, kulağa hoş geliyor. Merak edenler için çizgi filmlerdeki köpek isimlerini araştırmaya koyulduk.

 1. Snoopy Çizgi Filmi: Eski bir çizgi filmdir ve Charlie Brown’un köpeği Snoopy ile hayatlarını anlatır.
 2. Redkit Çizgi Filmi: Çocukluğumuzun en güzel çizgi filmidir. Redkit’in Rin Tin Tin isimli tatlı köpeğiyle birlikte suçluların düşmanıdır.
 3. My Dog Tulip Çizgi Filmi: Tulip adlı Alman Köpeğini kurtaran adamın hayat öyküsünü anlatıyor.
 4. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı Çizgi Filmi: Max ve Luke adlı köpeklerin, diğer evcil hayvanlarla olan yaşamını anlatır.
 5. Scooby Doo Çizgi Filmi: Bazı zaman akıllı arada bir saf olan Scbooy Doo, gülünç halleriyle çizgi filme renk veren karakterdir. İnsan dostlarıyla birlikte kötü insanları bulmaya çalışırlar.
 6. Cedric Çizgi Filmi: Cedric parasız kaldığı bölümlerde, komşusunun Caligula isimli köpeğini dolaştırmaya çıkararak, karşılığında harçlık alır.

Farklı film kategorilerde bulunan köpek isimlerini listeledik. Eğer gerçek film seyirciyseniz, filmde geçen köpek isimlerini hatırlayabilirsiniz. Köpeğinize hangi filmdeki köpek ismini vermek isterdiniz? aşağıdaki yorum bölümünde görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün