Biyografi

Fırat Doğu Parlak Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Fırat Doğu Parlak kimdir?, Fırat Doğu Parlak kaç yaşında?, Fırat Doğu Parlak evi nerede?, Fırat Doğu Parlak nerelidir? Fırat Doğu Parlak ev adresi?, Fırat Doğu Parlak kaç yaşında?, Fırat Doğu Parlak nerede oturuyor?, Fırat Doğu Parlak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Fırat Doğu Parlak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Nisan.1984 senesinde doğan Fırat Doğu Parlak şu an için 37 yaşında ve Boğa burcundandır. Fırat Doğu Parlak doğum yeri ise Çorlu, Tekirdağ olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Fırat Doğu Parlak Kimdir? – Fırat Doğu Parlak Evi Nerede? – Fırat Doğu Parlak Nerede Oturuyor?

Fırat Doğu Parlak Kimdir?, evi nerede?

Tolga Çevik‘in oynadığı Komedi Dükkanı‘nda dile getirdiği “Sen devam et, ben montajda atarım o kısmı” sözü ünlüdur.

Fırat Doğu Parlak, 20 Nisan 1984Tekirdağ‘ın Çorlu beldesinde memur bir ailenin oğlu olarak doğmuştur. Esasen Artvinlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Çorlu’da okudu. Liseden sonra İstanbul’da konservatuvar’da okudu, yönetmen oldu. Pek çok ünlü markanın reklamını yaptı.

Ortaokul senelerında sanatçı Erkin Koray‘la tanıştı ve onunla çalıştı. Konserlerinin organizasyonundan tutun, çantalarının taşınmasına kadar her şeyi yaptı. Best FM ve Tatlıses Radyo’da uzun seneler çalıştı.

Fırat Doğu Parlak, Tolga Çevik‘in oynadığı Komedi Dükkanı‘nda yönetmenlik yaptı. İlk kez Komedi Dükkânı adlı projeyi hayata geçirdi. Yani yayının patenti ona ait. Geçtiğimiz senelerda TRT 1’de yayına giren Mert ile Gert ve ”Cümbür Cemaat” Aile dizilerinin de yönetmenliğini yaptı.

Tolga Çevik‘in ‘Komedi Dükkanı’ isimli programında ona ‘Arkadaşım!’ diye seslenen Fırat Doğu Parlak, 7’den 77’ye bütün Türk halkının gözdesi oldu. Komedi Dükkanı’nda dile getirdiği “Sen devam et, ben montajda atarım o kısmı” sözü ünlüdur. Programın ana konsepti ise, önceden belirlenmiş olan konularda, hiçbir metne bağlı kalmaksızın, tamamiyle doğaçlama bir halde skeç yapmaya bağlıdır.

15 Haziran 2011 tarihinde Komedi Dükkanı: Yolun Sonu adlı bölüm ile yayın hayatına son verdi. Programın sonlanmasından bir süre sonra Arkadaşım Hoşgeldin adlı turne ile Türkiye’yi gezen ekip, 2014 yılbaşında yine Arkadaşım Hoşgeldin adlı bir program ile televizyonlara geri dönmüştür. Oyun Ocak 2015 tarihinde final yaptıktan bir müddet sonra “Müdür Ne’aptın?” programını yönetti ve o oyun da 2016’da final yapmıştır.

Fırat Doğu Parlak, 1 senedir birlikte olduğu oyuncu Burcu Kara ile 19 Şubat 2016 tarihinde Belçika‘nın başşehri Brüksel’de evlendi. Ali Çınar Parlak (d.2017) adında bir oğlu mevcuttur.

Tolga Çevik, 30 Aralık 2017 tarihinde ilk bölümü ile Fox TV‘de yeni programı Tolgshow ile ekrana döndü. Yine Komedi Dükkanı’nda olduğu gibi “Arkadaşım” kişiliğini yöneten ve dış ses yönetmeni Fırat Doğu Parlak‘ın yönetmenliğinde devam ediyordir.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2010 – Gecekondu (Tv Programı)
2007 – 2011 – Komedi Dükkanı (TV Dizisi)

Senaryo :
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Tv Programı)
2010 – Cümbür Cemaat Aile (TV Dizisi)
2009 – Ah Kalbim (TV Dizisi)
2007 – 2011 – Komedi Dükkanı (TV Dizisi)

Yapımcı :
2017 – İlk Buluşma (Sinema Filmi)
2017 – Hadi Be Oğlum (Sinema Filmi)
2017 – Dünyanın En Güzel Kokusu 2 (Sinema Filmi)
2017 – Deli Gönül (TV Dizisi)
2017 – Bu Sayılmaz (TV Dizisi)
2014 – Kim O! (Tv Programı)
2014 – Hadi İnşallah (Sinema Filmi)
2012 – Şebeke (Tv Programı)

Oyuncu :
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Yönetmen) (Tv Programı)
2007 – 2011 – Komedi Dükkanı (Yönetmen) (TV Dizisi)

Danışman :
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Senaryo Danışmanı) (Tv Programı)

Yapım Tasarım :
2017 – Deli Gönül (Yapım Tasarım) (TV Dizisi)
2007 – El Gibi (Yapım Tasarım) (TV Dizisi)

Yapım Ekibi :
2010 – Cümbür Cemaat Aile (Genel Yönetmen) (TV Dizisi)
2008 – Mert İle Gert (Genel Yönetmen) (TV Dizisi)

Seslendirme :
2012 – Şebeke (Seslendirme) (Tv Programı)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün