Biyografi

Francesco di Simone Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Francesco di Simone kimdir?, Francesco di Simone kaç yaşında?, Francesco di Simone evi nerede?, Francesco di Simone nerelidir? Francesco di Simone ev adresi?, Francesco di Simone kaç yaşında?, Francesco di Simone nerede oturuyor?, Francesco di Simone nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Francesco di Simone hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1475??.??.1508 senesinde doğan Francesco di Simone şu an için 33 yaşında ve burcundandır. Francesco di Simone doğum yeri ise Santa Croce, İtalyaVenedik, İtalya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Ressam olarak devam ettirmektedir.

Francesco di Simone Kimdir? – Francesco di Simone Evi Nerede? – Francesco di Simone Nerede Oturuyor?

Francesco di Simone Kimdir?, evi nerede?

İtalya’da Rönesans dönemi ressamlarındandır.

Francesco di Simone, 1475 senesinde İtalya, Santa Croce’da doğmuştur.

Babası onu Flosansa’nın en mühim atölyelerinden birinin başında olan ve aslen bir kuyumcu ustası olan Andrea del Verrocchio’nun eğitim hayatına verdi. Burada Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli, Pietro Perugino, Lorenzo di Credi, Francesco Botticini ve Biagio d’Antonio ile birlikte son derece kapsamlı bir sanat eğitimi aldı.

Resimlerinde Giovanni Bellini‘den etkilendi.

Francesco di Simone, 31 Temmuz 1492 tarihinde Lucia Trevisan ile Venedik’de evlendi. Ursula ve Baldassarre adlarında iki çocuğu oldu.

Francesco di Simone, 1508 tarihinde Venedik, İtalya’da 33 yaşında ölmüştür.

Ölümünden sonra stüdyosunu öğrencisi ressam Francesco Rizzo’ya verilmesini vasiyet etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün