Biyografi

Gemma Arterton Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gemma Arterton kimdir?, Gemma Arterton kaç yaşında?, Gemma Arterton evi nerede?, Gemma Arterton nerelidir? Gemma Arterton ev adresi?, Gemma Arterton kaç yaşında?, Gemma Arterton nerede oturuyor?, Gemma Arterton nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gemma Arterton hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Ocak.1986 senesinde doğan Gemma Arterton şu an için 35 yaşında ve Oğlak burcundandır. Gemma Arterton doğum yeri ise Gravesned, Kent, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Gemma Arterton Kimdir? – Gemma Arterton Evi Nerede? – Gemma Arterton Nerede Oturuyor?

Gemma Arterton Kimdir?, evi nerede?

İngilizBBC kanalında yayına giren Tess of the D’rbervilles adlı yapımla üne kavuşan İngiliz aktrist. 2007 senesinden beri aktif olarak oyunculuk yapmakta olan Arterton, aralarında ST. Trinian’s, Quantum of Solace ve Clash of Titans’ın da bulunduğu birden fazla gişe filminde rol almıştır. Genç oyuncu son olarak 2010 senesinde gösterime giren Prince of Persia; Zamanın Kumları ile dünya çapında büyük bir üne kavuşmuştur.

Gemma Christiana Arterton, 12 Ocak1986 tarihinde, Sally ve Barry Arterton çiftinin ilk çocuğu olarak Gravesend, Kent, İngiltere ‘de dünyaya geldi. Doğumunda polydactyly (altı parmak sendromu) ile dünyaya gözlerini açan Arterton daha sonra bu sorundan kurtuldu. Cravesend Grammar School for Girls adlı okulda okuyan, sonrasında ise The Miskin Theatre‘da oyunculuk dersleri alan Arterton, liseden mezun olmasının sonrasında Royal Academy of Dramatic Art (Drama Akademisi)’ne kayıt oldu.

Henüz drama okulunda okuduğu senelerda ilk işinde uzman oyunculuk deneyimini 2007 senesinde, Capturing Mary adlı T.V. filmi ile yaşayan Arterton, aynı yıl rol aldığı ikinci sinema filmi olan St Trinian’s ile Empire dergisi tarafından en iyi yardımcı oyuncu ödülüne aday gösterildi.

Cemma Alterton, İngiltere dışında adını ilk defa, 2008 senesinde gösterime giren James Bond filmi Quantium of Solace ile açıkladı. Bu filmde Bond Kızı Strawberry Fields‘i oynayan genç oyuncu, aynı yıl RocknRolla ve Three and Out adlı filmlerde de rol aldı. Alterton’ın 2008 senesinde rol aldığı son proje ise, İngiliz T.V. dizisi Lost in Austen oldu. Dizinin 1. sezonunun ilk ve dördüncü bölümlerinde bulunan genç oyuncu, Elizabeth Bennet kişiliğini canlandırdı.

2009 senesinde The Boat That Rocked ve St. Trinian’s II adlı sinema filmleri ile karşımıza çıkan Arterton, 2010 yılına ise hızlı bir giriş yaptı. Başarılı oyuncunun 2010 senesinde rol aldığı ilk film, Zeus tarafından baştan çıkartılan Hera prensesi Io kişiliğini rol aldığı mitolojik yapım Clash of Titans oldu. 2010 senesinin en fazla hasılat yapan filmlerinden birisi olan Clash of Titans’ı genç oyuncunun başrolünde oynadığı ilk film olan The Disappearance of Alice Creed izledi.

Gemma Arterton son olarak aynı adı taşıyan bilgisayar oyunundan uyarlanmış olan tarihi / fantastik macera filmi Prince of Persia‘da sevenlerinin karşısına çıktı. Arterton’ın, Zamanın Kumları’ın bekçisi ve Alamut Kalesi’nin yöneticisi Prenses Tamia‘yı rol aldığı film gişede büyük bir başarı göstererek 217 milyon dolar hasılat yaptı. Oyuncunun 2010 senesinde gösterime girmesi beklenen son filmi ise, Tamara Drewe adını taşımakta.

Gemma Arterton 5 Haziran2010 tarihinde İspanyol bir satış müdürü olan Stefano Catelli ile dünya evine girdi. Güzel oyuncunun dövmeleri çok sevdiği bilinmekte; kendisi de sol kulağının arkasına yaptırdığı bir melek kanadı dövmesi taşımakta.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün