Giacomo Meyerbeer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Giacomo Meyerbeer kimdir?, Giacomo Meyerbeer kaç yaşında?, Giacomo Meyerbeer evi nerede?, Giacomo Meyerbeer nerelidir? Giacomo Meyerbeer ev adresi?, Giacomo Meyerbeer kaç yaşında?, Giacomo Meyerbeer nerede oturuyor?, Giacomo Meyerbeer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Giacomo Meyerbeer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Eylül.179102.Mayıs.1864 senesinde doğan Giacomo Meyerbeer şu an için 73 yaşında ve Başak burcundandır. Giacomo Meyerbeer doğum yeri ise Berlin, AlmanyaParis, Fransa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise BesteciMüzisyen olarak devam ettirmektedir.

Giacomo Meyerbeer Kimdir? – Giacomo Meyerbeer Evi Nerede? – Giacomo Meyerbeer Nerede Oturuyor?

Giacomo Meyerbeer Kimdir?, evi nerede?

Giacomo Meyerbeer tanınmış bir Alman opera bestecisidir.

Giacomo Meyerbeer, 5 Eylül 1791 tarihinde Berlin, Almanya’da zengin bir bankacının oğlu olarak doğmuştur. Asıl adı Jakop Liebmann Beer’dir. Müzik öğrenimine küçük yaşta başladı. Bestecilik hayatına piyano ve şan için küçük bestelerle atıldı. Devrin ünlü bestecilerinden Carl Maria Friedrich Ernst von Weber’le tanışması, onun müzikle daha yakında zamandan ilgilenmesini sağladı.

Bir süre İngiltere ve Fransa‘da bulunduktan sonra İtalya‘ya geçmiş, önce bu ülkedeki opera akımlarının etkisinde kalmış, daha sonra Paris‘e yerleşerek “Robert le Diable” (Şeytan Robert) ve “Les Huguenots” gibi ilk mühim operalarını vermiştir.

Bir ara Prusya Genel Müzik Müdürü olarak Berlin’de görev alan Giacomo Meyerbeer, tekrar Paris’e dönmüş; burada “Le Prophéte” (Peygamber) ve “L’Africaine (Afrika’lı Kadın) gibi üslup ve kişiliğini ortaya çıkaran örnekler yazmıştır. Son operası olan Afrikalı Kadın büyük başarılar kazandı.

Giacomo Meyerbeer, 2 Mayıs 1864 tarihinde Paris, Fransa’da 73 yaşında ölmüştür.

Eserleri :
Robert le diable (Şeytan Robert)
Les Huguenots
Jephtas Gelübte
Wirt und Gast
Das Brandenburger Tor
Romilda e Costanza
Semiramide riconosciuta
Emma di Resburgo
Margherita d’Anjou
L’Almanzore
L’esule di Granata
Il crociato in Egitto
Ein Feldlager in Schlesien
Le prophète (Peygamber)
L’étoile du nord
Le pardon de Ploermel
L’Africaine (Afrika’lı Kadın)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker