Biyografi

Gianni Versace Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gianni Versace kimdir?, Gianni Versace kaç yaşında?, Gianni Versace evi nerede?, Gianni Versace nerelidir? Gianni Versace ev adresi?, Gianni Versace kaç yaşında?, Gianni Versace nerede oturuyor?, Gianni Versace nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gianni Versace hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Aralık.194615.Temmuz.1977 senesinde doğan Gianni Versace şu an için 31 yaşında ve Yay burcundandır. Gianni Versace doğum yeri ise İtalyaFlorida, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Gianni Versace Kimdir? – Gianni Versace Evi Nerede? – Gianni Versace Nerede Oturuyor?

Gianni Versace Kimdir?, evi nerede?

Giovanni “Gianni” Versace, 1946 doğumlu İtalyan modacı. Versace, dünyaya yayılan ününü tasarımdaki yeteneğine borçluydu. Aynı zamanda tiyatro kostümü de tasarlaya modacı, Andy Warhol’dan ve modern soyut sanattan etkilenmişti. 20. yüzyılın en renkli ve tecrübeli modacılarından biri kabul ediliyor.

Gianni Versace, 2 Aralık 1946’da Reggio Calabria, İtalya’da dünyaya geldi. Santo Versace ve Donatella Versace adında 2 kardeşi daha vardı. Anneleri Francesca bir terziydi. Gianni, çıraklığa çok küçük yaşta başladı; annesine kıymetli taşlar bulmada ve çeşitli işlerde yardım ediyordu. Bir süre sonra kendi tasarladığı kıyafetleri annesinin dükkanında satmaya başladı. Mimarlık eğitimi gördü ve 25 yaşında moda tasarımcılığı alanında çalışmak üzere Milano’ya taşındı.

1970li senelerın ortalarında yeteneği, Genny ve Callaghan gibi ünlü firmaların yetenek avcılarının dikkatini çekti. Complice şifrketi, süet ve deri koleksiyonları tasarlamak üzere Versace’yi işe aldı. Burada gösterdiği başarının sonrasında kendine güven kazanan modacı, kadınlar için tasarladığı ilk koleksiyonunu sundu. Aynı yılın Eylül ayında ise ilk erkek koleksiyonu piyasaya sürüldü.

Versace, kendini bir tasarımcıdan çok bir terzi olarak tanımlıyordu. Tasarımlarında seksi çizgileri ön plana çıkarmayı seviyordu. Modacı, mini etekleri geri getiren, taytları tekrar ön plana çıkaran ve büstiyerleri gece kıyafetlerine sokan isim oldu.

10 yıldan az bir süre içinde, Versace 808 milyon dolar değerinde bir imparatorluk yarattı. Madonna, Jon Bon Jovi, Tina Turner, Tupac Shakur, Naomi Campbell gibi ünlüleri reklamlarında kullandı. Aynı zamanda rock n roll endüstrisindeki isimlerin gereksinimlerine da karşılık veriyordu, müşterileri içerisinde Michael Jackson, Phil Collins, Bruce Springsteen, George Michael, Eric Clapton ve Elton John gibi isimler yer alıyordu. Prenses Diana Spencer ve Prenses Caroline de müşterileri içerisindeydı. 1982 senesinde ise kariyerinde çiçeği burnunda bir sayfa açmaya, tiyatro kostümleri tasarlamaya başladı.

Gianni Versace, bir çok filmin ve dizinin kostümlerini tasarladı. Bunlar; “Ballet for Life“, “Jugde Dredd“, “Shakespeare Shorts“, “Showgirls“, “Kika“, “Vacanzi di Natale“, “Cin Cin“, “As Long as It’s Love” ve “Miami Vice” idi. Modacı bunun yanında 1996 yapımı “Catwalk” aldı filmde rol aldı. 1993’te, Amerikan Moda Oskarı’nın, tiyatro kostümleriyle de Maschera D’Argento Ödülü’nün sahibi oldu.

Ünlü modacı, bir süre boyunca çok nadir görülen br hastalık olan iç kulak kanseriyle boğuştu. 15 Temmuz 1997’de, her sabah yaptığı gibi yürüyüşe çıktığı bir anda, Miami Beach, Florida’da silahla vurularak yaşamını kaybettirüldü. Seri katil Andrew Cunanan, cinayetten kısa bir süre sonra intihar etti.

Eylül 1997’de, Versace şirketinin yeni CEO’sunun, Gianni Versace’nin kardeşi Santo olduğu bilgisi verildi. Donatella Versace ise tasarımların başına geçti. Elton John, 1997 tarihli “The Big Picture” isimli albümünü modacıya adadı.

Gianni Versace, her daim renkli ve seksi tasarımlarıyla ilgi odağı oldu. Ünlü sanatçılar, modacının tasarımlarından pay alabilmek için dudak uçurtan fiyatlar ödediler. Ayrıca tasarımlar, Almanya, Amerika, Japonya ve İngiltere’de bir çok müzede sergilendi. Modacının kitapları da mevcut. Bunlardan bazıları “Rock and Royalty“, “The Art of Being You” ve “Men Without Ties“.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün