Biyografi

Gökhan Mumcu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gökhan Mumcu kimdir?, Gökhan Mumcu kaç yaşında?, Gökhan Mumcu evi nerede?, Gökhan Mumcu nerelidir? Gökhan Mumcu ev adresi?, Gökhan Mumcu kaç yaşında?, Gökhan Mumcu nerede oturuyor?, Gökhan Mumcu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gökhan Mumcu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Eylül.1975 senesinde doğan Gökhan Mumcu şu an için 46 yaşında ve Başak burcundandır. Gökhan Mumcu doğum yeri ise Hannover, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Gökhan Mumcu Kimdir? – Gökhan Mumcu Evi Nerede? – Gökhan Mumcu Nerede Oturuyor?

Gökhan Mumcu Kimdir?, evi nerede?

Gökhan Mumcu, 14 Eylül 1975 tarihinde Hannover, Almanya’da doğmuştur. Esasen Malatyalıdır. İlkokul çağına kadar Almanya’da yaşadıktan sonra ailesi kesin dönüş yaparak İzmir’e yerleşmiştir. Bir kız kardeşi mevcuttur. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de okuduktan sonra Ege Üniversitesi Restorasyon kısmını bitirdi ve Anadolu Üniversitesi‘nde Kamu yönetimi okudu.

1995 senesinde İzmir’de modellik yapmaya başlayan Gökhan Mumcu, 1998 senesinde İstanbul’a taşınarak modellik hayatına devam etti ve Beymen, Network, Altınyıldız, Damat gibi firmalarla çalıştı. Kız kardeşi ile birlikte VEGA Organizasyon adı ile bir organizasyon şirketi kurmuştur.

1999 senesinde “Gillette” reklamlarında oynamaya başladı.

1996 – 1999 senelerı içerisinde konusunu Nuran Devres ve Kubilay Zerener’in yazdığı “Kara Melek” dizisine 1999 senesinde dahil olarak; Ece Uslu, Mustafa Alabora, Zerrin Arbaş, Ziya Kürküt, Zehra Alptürk, Halit Ergenç, Haldun Boysan, Ebru Akel, Şenay Gürler, Sinan Albayrak, Kazım Akşar ile birlikte rol almıştır.

2004 senesinde Orhan Oğuz yönetmenliğinde Müjde Ar, Salih Güney, Levent Üzümcü ve Nurseli İdiz‘le birlikte “Serseri Aşıklar” dizisinde rol aldı. Aynı yıl keyifli konusu ve ekibiyle bir ekran klasiği durumuna gelen “En Son Babalar Duyar” dizisinde, sonrasında Taylan Biraderler‘in rejisiyle Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu ve Zeynep Beşerler ile birlikte “Alacakaranlık”dizisinde rol aldı.

2004 senesinde Kanal D ekranlarında “Speed” adlı otomobil programı sunuculuğu yaptı.

2007 senesinde ATV’de yayına giren yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı “Kelebek Çıkmazı” dizisiyle ilk başrolünü oynadı. Bu dizide Hümeyra, Arda Kural, Naz Elmas, Ceren Benderlioğlu, Pamela Spence, Aytaç Arman gibi oyuncular oynadı.

2008 senesinde Kaan Girgin‘in yapımcısı olduğu “Miras” adlı filmde Gökhan Mumcu, Shweta Aggarwal, Suniel Shetty, Haldun Boysan, Kaan Girgin, Altan Erkekli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Levent Özdilek ile beraber rol aldı.

2008 senesinde Orhan Kemal‘in ölümsüz eserinden bir araya getirilen “Gurbet Kuşları” dizisinde Rutkay Aziz ve Miraç Eronat ile birlikte başrollerde rol aldı.

2010 senesinde TFT Film’in yapımcılığını üstüne aldığı İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Projesi olan “Mahpeyker – Kösem Sultan” sinema filminde başrol olarak, Selda Alkor, Damla Sönmez, Öykü Çelik ve Özgür Özberk ile birlikte oynadı.

2012 senesinde Dada Film’in yapımcılığını üstüne aldığı “Kaos Örümcek Ağı” adlı aksiyon sinema filminde Rojda Demirer ve Cemal Hünal ile birlikte oynadı.

Gökhan Mumcu, 2011 senesinde keman sanatçısı Ceren Aksan ile evlendi. 12 Ağustos 2015 tarihinde Mila adında bir kızı oldu.

2015 senesinde yapımcılığını 35mm filmin üstüne aldığı ve yönetmenliğini Ahmet Hoşsöyler’in yaptığı, Fırat Tanış ve Ayça Varlıer ile başrollerini paylaştığı “Mavi Gece” sinema filminde Murat kişiliğini canlandırdı.

Oynadığı Reklam Filmleri :
Gillette
İsuzu
Koç Allianz
Doğtaş
İstikbal Mobilya
İstikbal Mutfak
Pınar Hindi
Siemens
Milliyet Promosyon Reklamları
Milliyet İmaj Reklamları
Hürriyet Promosyon Reklamları
Kalbim Benecol
Shop & Miles
First Dio
Jump
Coca Cola Light
Axess
Süvari

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Mavi Gece (Dr.Murat) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Arka Sokaklar (8.,9. Ve 10.Sezon) (Tarık) (TV Dizisi)
2013 – Sevgi Taşı (Sinema Filmi)
2012 – Kaos Örümcek Ağı (Yzb.Mete Öztürk) (Sinema Filmi)
2011 – Kurşun Bilal (Kurşun Bilal) (TV Dizisi)
2011 – Kirli Oyunlar (Çerkez Hasan) (TV Filmi)
2011 – Herşeye Rağmen (Aziz Demir) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (I. Ahmet) (Sinema Filmi)
2009 – Gerçek Masallar: Bir Pamuk Prenses Masalı (Kısa Film)
2008 – Miras (Erdal) (Sinema Filmi)
2008 – Gurbet Kuşları (Murat) (TV Dizisi)
2008 – Ateş ve Barut (Komiser Ateş) (TV Dizisi)
2007 – Kelebek Çıkmazı (Deniz) (TV Dizisi)
2004 – En SonBabalar Duyar (TV Dizisi)
2003 – Serseri Aşıklar (TV Dizisi)
2003 – Alacakaranlık (Orkun) (TV Dizisi)
1999 – Kara Melek (Kenan) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün