Gökmen Ulu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gökmen Ulu kimdir?, Gökmen Ulu kaç yaşında?, Gökmen Ulu evi nerede?, Gökmen Ulu nerelidir? Gökmen Ulu ev adresi?, Gökmen Ulu kaç yaşında?, Gökmen Ulu nerede oturuyor?, Gökmen Ulu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gökmen Ulu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Temmuz.1976 senesinde doğan Gökmen Ulu şu an için 45 yaşında ve Yengeç burcundandır. Gökmen Ulu doğum yeri ise Dikili, İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Gökmen Ulu Kimdir? – Gökmen Ulu Evi Nerede? – Gökmen Ulu Nerede Oturuyor?

Gökmen Ulu Kimdir?, evi nerede?

Sözcü Gazetesi İzmir Muhabiri ve gazetecisi olarak görev yapmaktadır.

Gökmen Ulu, 9 Temmuz 1976 tarihinde İzmir‘in Dikili beldesinde doğmuştur. Tam adı Bekir Gökmen Ulu’dur. Annesi ev hanımı babası Mehmet Ulu ise esnaf emeklisidir. Çisem adında kardeşi mevcuttur. Abisi Oben Ulu da gazetecidir. Gökmen Ulu, ortaokul ve lise zamanında futbol oynamıştır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Ancak İzmir’in tüm takımlarının taraftarı olarak memleketine olan desteğini göstermiştir.

1993 senesinde Dikili’de yerel bir radyoda spikerlik ile meslek hayatına atılmıştır. Sözcü Gazetesi İzmir Muhabiri ve gazetecisi olarak görev yapmaktadır.

Gökmen Ulu, Televizyonculuğa Ege TV‘de haber spikeri olarak başladı. Ardından Marmaris TV‘de, Artı 1 TV‘de çalıştı. Sözcü Gazetesi‘nde 2017 senesinden beri çalışmaktadır.

Gökmen Ulu, 2003 senesinde Burcu Ulu ile evlendi ve 2005 doğumlu ‘Ege Efe’ adlı bir oğlu var.

Gökmen Ulu, tutuklanmadan önce yaşantısını Muğla Marmaris’te sürdürmekte idi.

Gökmen Ulu, 19 Mayıs 2017 tarihinde darbe girişiminin meydana geldiği 15 Temmuz 2016 günü gündüz saatleri civarında Sözcü gazetesinin internet sitesinde yayımlanan 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı yerin haberi sebebiyle gözaltına alındı. 26 Mayıs 2017 günü Gökmen Ulu ile birlikte gözaltına alınan Sözcü gazetesi İnternet Sorumlu Müdürü Mediha Olgun ve Mali İşler Müdürü Yonca Yücekaleli savcılık ifadelerinin sonrasında tutuklama talebiyle İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. Savcılık sevk yazısında Ulu’nun “Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme,” “Cumhurbaşkanına suikast ve filli saldırıya yardım etme” ve “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarıyla tutuklanmasını istedi.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği, Ulu’nun “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olduğuna ya da örgütün hiyerarşik yapısı içinde bulunduğuna” ve “hükümete karşı silahlı isyan” suçuna iştirak ettiğine dair somut ispat bulunmaması sebebiyle bu suçlardan tutuklama talebinin reddine karar verirken “Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” ve “Cumhurbaşkanına suikast ve filli saldırıya yardım etme” suçlarından tutuklanmasına karar verdi. Mahkeme Ulu’yla birlikte Olgun’un da tutuklanmasına karar verirken Yücekaleli’nin serbest bırakılmasına hükmetti.

ilk duruşması 7-8 Kasım 2017 tarihinde İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmanın sonunda mahkeme bu tarih saygınlığıyla Gökmen Ulu’nun tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi. Tutuksuz olarak devam eden mahkeme sonunda 27 Aralık 2019‘da verilen karara göre 2 yıl 1’er ay hapis cezası verildi. Karar yargıtay’da onaylanmayı bekliyor.

Kitapları :

2019 – Uğur Dündar – Olağanüstü Bir Hayat

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker