Biyografi

Gülçin Santırcıoğlu Kimdir? Evi Nerede?

Gülçin Santırcıoğlu Kimdir? – Gülçin Santırcıoğlu Evi Nerede? – Gülçin Santırcıoğlu Nereli?

Gülçin Santırcıoğlu kimdir?, Gülçin Santırcıoğlu kaç yaşında?, Gülçin Santırcıoğlu evi nerede?, Gülçin Santırcıoğlu nerelidir? Gülçin Santırcıoğlu ev adresi?, Gülçin Santırcıoğlu kaç yaşında?, Gülçin Santırcıoğlu nerede oturuyor?, Gülçin Santırcıoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gülçin Santırcıoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.Ağustos.1977 senesinde doğan Gülçin Santırcıoğlu şu an için 44 yaşında ve Aslan burcundandır. Gülçin Santırcıoğlu doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Gülçin Santırcıoğlu Kimdir?, evi nerede?

Elveda Rumeli Dizisindeki Hatice kişiliği ile tanındı.

Gülçin Santırcıoğlu, Ağustos 1977 senesinde İzmir‘de doğmuştur. Babası İbrahim Santırcıoğlu Manisalı olup tekstil işiyle uğraşmaktadır. Annesi Selime Santırcıoğlu ev hanımıdır. Elçin adında bir kız kardeşi mevcuttur. İlk ve orta öğrenimini İzmir Özel Fatih Lisesi’nde bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümünden mezun oldu.

Gülçin Santırcıoğlu, Konservatuvardan mezun olduktan sonra 2002 senesinde, İstanbul‘a taşındı. Gül Sabar’dan şan eğitimi aldı. Ardından çeşitli gruplarla solist olarak sahne aldı, müzikten aldıklarını paylaşmak için “Ruhi Su Vakfı’nda” 3 yıl şan eğitmenliği yaptı.

2005 senesinde rol aldığı “Türev” filmi Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Film” ödülünü kazandı. Filmdeki sergilediği güçle çok takdir edildi ve ÇASOD tarafından “Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Müzikal alanda sahne programlarının bunun yanında dizi müzikleri seslendirdi. 2007 senesinde rol aldığı Semih Kaplanoğlu‘nun; başrollerini Nejat İşler, Saadet Aksoy ve Ufuk Bayraktar’la paylaştığı “Yumurta” filminde rol aldı. Bu film “En kaliteli Film” dalında Altın Portakal aldı.

2008 Şubat ayında piyasaya çıkan BaDEM grubunun 2. albümünde “Kalpsiz” şarkısının akustik versiyonuna düet yaptı.

Gülçin Santırcıoğlu, 2007 – 2009 senelerı içerisinde yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı “Elveda Rumeli” adlı dizide Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Tolgahan Sayışman, Luran Ahmeti, Hande Subaşı, Berrak Tüzünataç, Filiz Ahmet, Ertan Saban, Gökhan Mete, Mahir İpek, Salih Bademci, Yücel Erten, Kerem Kupacı, Demet Akbağ, Orhan Kılıç, Eyşan Özhim ile birlikte rol aldı.

2013 senesinde Roterdam Altın Lale Film Festivali’nde jüri kullanıcı hesabı yaptı. 2014 senesinde “Kırımlı” adlı sinema filminde Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Baki Davrak, Bülent Alkış ile birlikte oynadı.

2015 senesinde “Kara Ekmek” dizisinde Pervin kişiliğini canlandırırken, Özlem Yılmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ushan Çakır, Anıl İlter, Başak Daşman ile beraber rol aldı.

2019 senesinde yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı “Hercai” adlı dizide Akın Akınözü, Ebru Şahin, İlay Erkök, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer ile birlikte oynadı.

Ödülleri :
2006 – 13. ÇASOD “En İyi Oyuncu” Ödülleri – Umut Veren Kadın Oyuncu (Türev)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 – Azizler ()(Sinema Filmi)
2019 – Hercai (Sultan Aslanbey)(Tv.Dizisi)
2018 – Nefes Nefese (Sultan Akmeşe)(Tv.Dizisi)
2016 – Oyunbozan (Mine)(Tv.Dizisi)
2016 – Diriliş Ertuğrul(Çolpan)(Tv.Dizisi)
2015 – Yeni Hayat ()(Sinema Filmi)
2015 – Kara Ekmek (Pervin)(Tv.Dizisi)
2014 – Kırımlı(Anette)(Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Osmanlı Tokadı (Asuman)(Tv.Dizisi)
2011 – 2012 – Bir Çocuk Sevdim (Sebahat)(Tv.Dizisi)
2010 – Sensiz Yaşayamam (Şahika)(Tv.Dizisi)
2010 – Memlekette Demokrasi Var (Yüz Bin Kibrit)(Huriye)(Sinema Filmi)
2010 – Doktorlar (Tuba Aygün)(Tv.Dizisi)
2009 – Ev (Yapımcı)(Sinema Filmi)
2008 – İki Çizgi (Selin)(Sinema Filmi)
2007 – Yumurta (Gül)(Sinema Filmi)
2007 – 2009 – Elveda Rumeli (Hatice)(Tv.Dizisi)
2006 – Gülpare (Neslihan Güldemir)(Tv.Dizisi)
2005 – Türev (Süreyya)(Sinema Filmi)
2005 – Aynalar ()(Tv.Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün