Biyografi

Gülsüm Kav Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Gülsüm Kav kimdir?, Gülsüm Kav kaç yaşında?, Gülsüm Kav evi nerede?, Gülsüm Kav nerelidir? Gülsüm Kav ev adresi?, Gülsüm Kav kaç yaşında?, Gülsüm Kav nerede oturuyor?, Gülsüm Kav nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Gülsüm Kav hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1971 senesinde doğan Gülsüm Kav şu an için 50 yaşında ve burcundandır. Gülsüm Kav doğum yeri ise Amasya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorYazarAktivist olarak devam ettirmektedir.

Gülsüm Kav Kimdir? – Gülsüm Kav Evi Nerede? – Gülsüm Kav Nerede Oturuyor?

Gülsüm Kav Kimdir?, evi nerede?

Gülsüm Kav, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kurucularından olup, halen platform genel temsilciliğini yürütmektedir.

Gülsüm Kav, 1971 senesinde Amasya’da doğmuştur. Tam adı Ceylan Gülsüm Kav’dır. 1996 senesinde EskişehirAnadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Gülsüm Kav, 2002 senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deontoloji ana bilim dalıdan uzmanlığından mezun oldu.

Gülsüm Kav, tıp etiği uzmanı olarak başladığı kariyerine, 2003-2012 senelerı içerisinde İstanbul Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Uzmanlığı ile devam etmiştir. 2012 senesinden sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalışmaya devam etmiştir. Ankara ve İstanbul Tabip Odalarında İnsan Hakları Komisyonunda, İstanbul Tabip Odası yayın organı Hekim Forumunda, Kadın Hekimlik Komisyonunda, Etik Kurul’da ve TTB Kadın Hekimlik Kolu İstanbul temsilciliğinde görev aldı.

İstanbul Tabip Odası, Türkiye Biyoetik Derneği, Tıp Etiği ve Hukuku Derneği üyesidir. Kadın haklarına dikkat çekmek üzere Yarın gazetesinde ve diğer gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmaktadır.

Bir feministaktivist olan Gülsüm Kav, Gülsüm Kav, 2010 senesinden beri Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun kurucularından olup, halen platform genel temsilciliğini yürütmektedir. Gülsüm Kav bunun bunun yanında 2014 senesinde Birleşik Haziran Hareketinin Yürütme Kuruluna da seçilmiştir.

Gülsüm Kav, 2020 senesinde BBC‘nin ilham veren en etkili 100 Kadın listesine girdi. Yarın Haber gazetesi yazarları içerisindeyken Yeni Yaşam gazetesinde de yazıları yayınlandı.

Gülsüm Kav, her fırsatta ve her platformda İstanbul Sözleşmesi‘nin önemini dile getiriyor.

Kitapları :
2020 – Yaşasın Kadınlar: Türkiye’de Kadın Cinayetleri Gerçeği ve Çözüm Yolları

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün