Güner Namlı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Güner Namlı kimdir?, Güner Namlı kaç yaşında?, Güner Namlı evi nerede?, Güner Namlı nerelidir? Güner Namlı ev adresi?, Güner Namlı kaç yaşında?, Güner Namlı nerede oturuyor?, Güner Namlı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Güner Namlı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.193821.Eylül.2014 senesinde doğan Güner Namlı şu an için 76 yaşında ve burcundandır. Güner Namlı doğum yeri ise Ayvalık, BalıkesirEdremit, Balıkesir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Prodüktör olarak devam ettirmektedir.

Güner Namlı Kimdir? – Güner Namlı Evi Nerede? – Güner Namlı Nerede Oturuyor?

Güner Namlı Kimdir?, evi nerede?

Perihan Abla, Bizimkiler ve Şehnaz Tango gibi filmlerin yapımcısıdır.

Güner Namlı, 1938 senesinde Balıkesir, Ayvalık’da doğmuştur. Çocukluğu ve gençliği Ayvalık’da geçmiştir.

Televizyon ekranlarının unutulmaz dizi filmleri Bizimkiler, Şehnaz Tango, Perihan Abla, Tanrı Misafiri, Kızlar Yurdu gibi klasiklerinin bunun yanında Hasip ile Nasip gibi bir çok ünlü sinema filmi ve reklam filmlerinin yapımcılığını üstlendi.

1976 senesinde yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı ve başrollerde Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın oynadığı “Hasip İle Nasip” adlı sinema filminin konusunu yazmıştır.

1986 senesinde Güner Namlı ve Kandemir Konduk’un yapımcılığını üstüne aldığı “Perihan Abla” televizyon dizisinde; Perran Kutman, Şevket Altuğ, Ercan Yazgan, Tuluğ Çizgen, Cihat Tamer gibi oyuncuların oynadı.

1989 – 1997 senelerı içerisinde televizyonlarda oynayan “Bizimkiler” adlı dizinin yapımcılığını yaptığı sırada Umur Bugay ile ortak çalışmaktaydı. Bu dizide Erdal Özyağcılar, Ayşe Kökçü, Ercan Yazgan, Mehmet Akan, Atılay Uluışık, Aykut Oray, Salih Kalyon, Selçuk Uluergüven, Rutkay Aziz gibi oyuncular oynamıştır.

Güner Namlı, 1967 senesinden beri Aysel Namlı ile evlidir. Bir oğlu mevcuttur.

Güner Namlı, 21 Eylül 2014 tarihinde Balıkesir’in ilçesi Edremit’de hastanede yaşamını kaybetti.

Yapımcı Olduğu Filmleri ve Dizileri :
2000 – Beyaz Yalanlar (TV Dizisi)
1994 – Şehnaz Tango (TV Dizisi)
1993 – Tanrı Misafiri (TV Dizisi)
1992 – Kızlar Yurdu (TV Dizisi)
1989 – 1997 – BizimkilerTV Dizisi (TV Dizisi)
1986 – Perihan Abla (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün