Biyografi

Güngör Mengi Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Güngör Mengi kimdir?, Güngör Mengi kaç yaşında?, Güngör Mengi evi nerede?, Güngör Mengi nerelidir? Güngör Mengi ev adresi?, Güngör Mengi kaç yaşında?, Güngör Mengi nerede oturuyor?, Güngör Mengi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Güngör Mengi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Ocak.1940 senesinde doğan Güngör Mengi şu an için 81 yaşında ve Oğlak burcundandır. Güngör Mengi doğum yeri ise Bayramiç, Çanakkale olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Güngör Mengi Kimdir? – Güngör Mengi Evi Nerede? – Güngör Mengi Nerede Oturuyor?

Güngör Mengi Kimdir?, evi nerede?

Güngör Mengi, 19 Ocak 1940 tarihinde Çanakkale, Bayramiç’de doğmuştur. Annesinin adı Feraset, babasının adı Halit Mengi’dir. İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’den mezun oldu.

1959 senesinde “Demokrat İzmir” gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1964-1971 senelerı içerisinde Ege bölgesinde yayına giren, İzmir’de basılan Yeni Asır gazetesinde haber müdürü olarak görev yaptı. 1971 senesinde Yeni Asır gazetesinden ayrıldıktan sonra Devir gazetesine geçen Mengi, bu gazetede bir yıl boyunca yazı işleri müdürlüğü yapmasının sonrasında yeniden Yeni Asır gazetesine döndü. 1972-1987 senelerında Yeni Asır gazetesinde başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Daha sonra Sabah gazetesine transfer oldu.

Sabah gazetesinde murahhas üyelik ve yazarlık ve daha sonra başyazarlık yapmıştır. Sabah gazetesinden de ayrılıp, 2002 senesinde gazeteci iş dostlarıyla beraber ekonomik olarak bağımsız olma iddiasındaki Vatan gazetesini kurmuş ve başyazar olarak görev yapmıştır.

Güngör Mengi, 1962 senesinde ilk evliliğini Gülen Tözün ile yapmış ve bu evlilikten Gülgün ve Cem isminde iki çocuğu mevcuttur. Eşi vefat etmiştir. Güngör Mengi, 1992 senesinde gazeteci yazar Ruhat Mengi (Ünaldı) ile ikinci evliliğini yapmıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün