Bilgi

Güsiad Burs Başvuruları Başladı

Güsiad Burs Başvuruları Başladı, Burs başvuruları sayfamızda Güsiad Burs Başvuruları Başladı ile alakalı yapılan arama için siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık.. Yazımızın içinde sizlerin yaptığı Güsiad Burs Başvuruları Başladı ile alakalı ayrıntı kısmı bulacaksınızdır.

Güsiad Burs Başvuruları Başladı

Güsiad Burs Başvurusu Gümüşhane Sanayi Ve İş Adamları Derneği Bursu 2020-2021

Güsiad 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde 100 Asıl, 50 Yedek Olmak Üzere Toplam 150 Öğrenciye Yeni Dönemde Burs Verecek. Gümüşhane Sanayi Ve İş Adamları Derneği Güsiad Bursları Gümüşhaneli Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır.

İletişim Bilgileri: Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul
Telefon: 0 212 289 29 50
E-Posta: [email protected]

Güsiad Burs Duyurusu

Burs Başvuru Şartları

1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,

2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç, 2. – 3. – 4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not hemen hemensı 4 üzerinden 3,5 olanlara,

3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine ödenecektir, fakat müracat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.

4. Burs sağlanacak öğrenci sayısı işadamlarından alınacak taahhütlere bağlı olarak belirlenecektir,

5. 2020-2021 zamanında öğrenci başına burs tutarı yılda 1000 TL olmak üzere bir defada yahut taksitli yatırılabilecektir.

6. Burs müracat tarihi 25 Aralık 2020 -15 Ocak 2021 tarihleri içindedır.

7.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Şubat 2021 ayı içinde web sitemizden yayına girecektır.

8. Burs ödemeleri 25 Şubat 2021- 30 Temmuz 2021 tarihleri içinde yapılacaktır.

9.Burs müracatı yapacak öğrenciler, (www.gusiad.org.tr) web adresimizden girerek “Burs Başvuruları Formunu” elektronik ortamda okunaklı ve eksiksiz doldurduktan sonra istenen belgeleri;
GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici Ve İşadamları Derneği’
Mecidiyeköy Mahallesi Mecidiyeköy Yolu Caddesi Elbir İş Hanı No: 6 Kat: 7 /6 Şişli İstanbul adresine posta ile göndermeleri yahut elden teslim etmeleri, gerekmektedir.

Burs Başvurusu İçin Gerekli Diğer Belgeler:

– Gümüşhaneli olmak,
– Burs Başvuru Formu Çıktısı
– Güncel tarihli, imzalı ve mühürlü Transkript belgesi (imzasız ve mühürsüz belge kabul edilmez)
– Güncel Tarihli Öğrenci Belgesi (e-devlet yada okuldan)
– Arkalı Önlü Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Yeni kimliklerde doğum yeri yazmadığından yeni kimliğe sahip öğrenciler ek olarak e-devlet üzerinden “Nüfus Kayıt Örneği” göndermelidir.)
– Babası Vefat Etmiş Öğrenciler İçin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
– 1 Adet Fotoğraf

Not: Eksik ve hatalı evrakla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır !
Not: Müracat şartları tutmayan öğrencilerin, müracat etmemeleri, şartlar tutmuyorsa santral meşguliyeti olmaması yönünden telefon ile rahatsız etmemeleri, özellikle bilgi alınması zorunlu ise [email protected] adresinden eposta göndermelerini rica ederiz.

Son Başvuru 15 Ocak 2021.

Değerli Öğrenciler,
Hepimizin malumu olduğu üzere, tüm dünyayı etkisi alan pandemi süreci yaşamımızı her alanda etkilemiş, sosyal yaşamımızı, iş dünyamızı ve dolayısı ile eğitim şekilimizi de farklı boyutlara taşımıştır. Bu durum, gençlerimizin ve çocuklarımızın okullarımızın bir parçası olduğu yaşam şekilinden şimdilerde uzaktan eğitimlerle geçirdiğimiz bir sürece taşımıştır. Covid 19 hastalığından dolayı çok sayıda hastalarımız ve vefat eden yakınlarımızla üzüntü ve kederlerimiz moral ve motivasyonumuzu olumsuz etkilemiştir. Lakin, bütün bu olumsuzluklara rağmen bu süreden yine de çıkacağımıza ve eski günlerimize döneceğimize inancımız tamdır. Bilim insanları, 2021 in yaz mevsimine dönük yaşamın normalleşeceğini işaret ediyor. Ümit ederiz ki, 2021 eğitim dönemimizde bu günler geride kalır, okullarımız eski eğitim şekillerine döner ve yine gençlerimiz, öğretmenlerimiz coşkuyla kaynaşarak daha da büyük moralle eğitime ve yaşama dört elle sarılmaya devam eder. Bu zamanda aramızdan ayrılan öğretmenlerimize, sağlık çalışanlarımıza, yakınlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hastalarımıza şifa temennilerimizi iletiyoruz.

Bildiğiniz üzere, Güsiad olarak, 16 senedir sürekli olarak ve düzenli olarak Gümüşhane’li üniversiteli öğrencilerimize belirlenmiş kriterler ışığında burs desteği sağlamaktayız. Bu dönem iş dünyamızda yaşanan olumsuzluklara ve ekonomik zorluklara rağmen bir önceki günlerde yaptığımız değerlendirme ile burs sevkiyatına devam etmeye karar vermiş yer alıyoruz. Bu eğitim dönemi olan 2020-2021 için, Güsiad Yönetim Kurulunca oluşturulmuş, Prof.Dr.Kenan Aydın, Sn.Muammer Beyaz, Sn.Yaşar Topçuoğlu, Sn.Tuna Coşkun, Sn.Soner Keleş, Sn.Serkan Kaya ve Sn.Yunus Akçay dan bir araya gelen burs komitesi aşağıda belirlenmiş kriterlere uygun olarak burs müracaatlarını alarak değerlendirecektir. Bu çalışma kapsamı içinde açıklamasu yapılan kriterlere uygun olan müracatlar işleme alınacaktır. Bu şartları sağlamayanlar ise işleme alınmayacaktır.

Güsiad olarak, geçtiğimiz yıl 225 öğrencimize bursu desteği sağladık. Bu yıl iş dünyamızda yaşanan ekonomik zorlukları da dikkate alarak, 100 öğrenci asıl listede, 50 si ise yedek olmak üzere bir burs sevkiyat planı oluşturduk. Ayrıca, Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfına ise 50 adet öğrenci bursu vermeyi planladık. Bu durumda Güsiad olarak, 150 öğrenciye asıl, 50 öğrenci yedek olmak üzere bir burs sevkiyatı yapmış bulunacağız. 150 öğrenci bursunu bitirdiktan sonra yedek listede olan 50 öğrencimizin bursunu vermeye çalışacağız. Burs sevkiyatımız ilk kez asıl listeden ekranlara gelecektır. Bu dönem içinde daha fazla miktarda kaynak sağlayabilmemiz halinde sayıyı artırabiliriz. Öğrencilerimizden ricamız, aşağıda belirlenmiş şartları tutanların en geç 15 Ocak 2021 tarihine kadar müracaat etmeleridir. Burs şartlarımız ise, aşağıda detaylarınıze sunulmuştur.
Bu vesile ile, bu öğretim zamanında de, yarınlarımızın ümitleri olan siz gençlerimize eğitimleriniz de başarılar diliyoruz.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün