Biyografi

Hakan Özoğuz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hakan Özoğuz kimdir?, Hakan Özoğuz kaç yaşında?, Hakan Özoğuz evi nerede?, Hakan Özoğuz nerelidir? Hakan Özoğuz ev adresi?, Hakan Özoğuz kaç yaşında?, Hakan Özoğuz nerede oturuyor?, Hakan Özoğuz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hakan Özoğuz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Ekim.1976 senesinde doğan Hakan Özoğuz şu an için 45 yaşında ve Terazi burcundandır. Hakan Özoğuz doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Hakan Özoğuz Kimdir? – Hakan Özoğuz Evi Nerede? – Hakan Özoğuz Nerede Oturuyor?

Hakan Özoğuz Kimdir?, evi nerede?

Gökhan Özoğuz‘un ikiz kardeşi ve Athena grubunun gitaristidir.

Hakan Özoğuz, 11 Ekim 1976 tarihinde İstanbul’da Fenerbahçe semtinde doğmuştur. Esasen Gaziantep‘lidir. Babası Ahmet Özoğuz’dur. Açıköğretim Fakültesinde okudu. 2007’de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz vefat etti. Müzisyen olmak için en büyük desteği dedesinden gördü.

15 yaşında gitar çalmaya merak salan Hakan Özoğuz , Athena müzik grubunun gitaristidir. Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ikiz kardeşidir.

2004 senesinde Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.

2006 senesinde ikiz kardeşi ile 4 yıllığına müzik eğitimi için Londra’ya gittiler

Futbol fanatiklerinın tezahüratı durumuna gelen ‘Holigan’ ‘ın sonrasında Athena dördüncü video klibini ‘Tarlaya Ektim Soğan’ adlı şarkıya çekti.

Holigan albümünün aynı isimli şarkısı futbol maçlarının değişmez sloganı oldu. A Milli Basketbol takımımız için yaptığı “12 Dev Adam” şarkısı ise basketbol takımının sembol şarkısıdır. Grup asıl başarısını 2000’li senelerda sağladı ve Tam Zamanı Şimdi adını verdikleri albümden bir çok hit çıkarmayı başardı. “Palavra”, “Macera”, “Aşk Meşk Yok” teker teker dilden dile dolaşmaya başladı.

32. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası ve Eurobasket 2001’de tüm Türkiye “On İki Dev Adam” ile adeta tek yürek oldu. Athena bu proje için hazırladığı aynı isimli parça ile zirvedeki tek isim olmuş ve kurulduğundan beri kariyerinin en başarılı dönemine imzasını atmıştır.

Hakan Özoğuz, Mayıs 2015 tarihinde Selin Özoğuz ile Almanya, Berlin’de evlendi.

O Ses Türkiye’nin 2015 – 2016 sezonu 5. sezonunda Hakan Özoğuz, jüri üyesi olarak Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz, Ebru Gündeş ve Murat Boz ile birlikte görev yapacak.

Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de 4 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan “O Ses Türkiye” yeni sezonunda Jüri heyetinden ayrılan Ebru Gündeş‘in yerine Sibel Can dahil edildi. “O Ses Türkiye” yeni sezonunda jüri heyetinde Sibel Can, Gökhan Özoğuz, Hadise Açıkgöz, Murat Boz ve Gökhan Özoğuz‘un ikiz kardeşi Hakan Özoğuz ile birlikte görev yapacak.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2005 – O Şimdi Mahkum (Hakan)( Sinema Filmi)
1996 – Tatlı Kaçıklar (Konuk Oyuncu ) (TV Dizisi )

Müzik ekibi :
2005 – O Şimdi Mahkum (Şarkılar)(Sinema Filmi)

Albümleri :
1993 – One Last Breath
1998 – Holigan
2000 – Tam Zamanı Şimdi
2001 – Mehteran Seferi (EP)
2002 – Her Şey Yolunda
2004 – US
2005 – Athena
2006 – İT (EP)
2007 – 100 Şerefli Yıl (EP)
2010 – Pis
2011 – Ben böyleyim (EP)
2014 – Altüst

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün