Biyografi

Hakan Peker Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hakan Peker kimdir?, Hakan Peker kaç yaşında?, Hakan Peker evi nerede?, Hakan Peker nerelidir? Hakan Peker ev adresi?, Hakan Peker kaç yaşında?, Hakan Peker nerede oturuyor?, Hakan Peker nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hakan Peker hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Şubat.1961 senesinde doğan Hakan Peker şu an için 60 yaşında ve Kova burcundandır. Hakan Peker doğum yeri ise Bakırköy, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop ŞarkıcısıDansçıSöz yazarıProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Hakan Peker Kimdir? – Hakan Peker Evi Nerede? – Hakan Peker Nerede Oturuyor?

Hakan Peker Kimdir?, evi nerede?

Türk pop müzik şarkıcısı, Dansçı, söz yazarı ve prodüktörüdür

Hakan Peker, 5 Şubat 1961 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Zafer Peker (d.1959) adında abisi, Funda ve Ebru adlarında iki kız kardeşi var. Çocukluk senelerından beri tam bir dans tutkunuydu. Gençliği, discolarda geçti. Seyyal Taner ve Deniz Erkanat ‘ın dansçısı olarak işinde uzman çalışmalara başladı. 1981 senesinde Türkiye Dans Yarışması’nda birinci oldu. İlk iş olarak kendi dans grubunu kurdu. “Hakan Peker Dans Grubu” çalışmalarına TRT‘nin eğlence programlarında ve çeşitli yurt içi yurt dışı konser organizasyonlarında görülmeye başladı.

Peker Türk Pop Müziği’nin en eski sanatçılarından biri olma özelliğini taşır. Aynı zamanda Kral Tv müzik ödüllerini en fazla kazanan sanatçılardandır. Uzun seneler boyunca Pop Müzik dile getirdikten sonra Türk Sanat Müziği de seslendirerek hayran kitlesini artırmıştır.

1989 senesinin Nisan ayında “Bir Efsane” ismini taşıyan ilk albümü piyasaya çıktı. 1990 senesinin Mart ayında çıkardığı “Camdan Cama” adlı albümüyse sanatçıya istediği başarıyı ve ünü getirdi.

1992 senesinin Ocak ayında abisi Zafer Peker ile beraber “Peker Müzik” şirketini kurdu. Hemen sonrasında kendi şirketinden “Hey Corç” ve “Amma Velakin” albümlerini çıkardı. Hem kendi albümlerini bu şirketten çıkarmaya devam etti; hem de yeni sanatçıların müziğe kazandırılmasını sağladı. Burak Kut, Zafer Peker, Özlem Tekin, Ali Güven ve Erhan Güleryüz ilk albümülerini Hakan Peker ‘in desteğiyle çıkarmıştır.

28 Ekim 2001 de Türk Sanat Müziği şarkılarından oluşan “Canım İstedi “adlı özel albümü yayınlandı. Yıllardır POPSAV başkanlığı yapan Hakan Peker, toplam 17 adet albüm yayınlamıştır. Hakan Peker Şarkılarını kendisi besteliyor.

2002’li senelerda medyada çıkan haber kanallarına göre, Hakan Peker 22 yaşında genç bir üniversite öğrencisi olan “Sinem Meriç” ile evlenecekti. Fakat genç kız intihar etti. Bu üzücü olay sanatçıyı derinden etkiledi.

Hakan Peker, 2011 senesinde sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay‘ın yaptığı, jüri kullanıcı hesabıni Sait Sökmen ve Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın‘ın yaptığı 2. sezon “Yok Böyle Dans” yarışmasına katılarak; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Aydın, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Özlem Yıldız, Aşkın Nur Yengi, Almeda Abazi, Şenol İpek ve Burcu Çetinkaya ile yarıştı.

İkinci sezonun kazananı Özge Ulusoy ikincisi ise Alp Kırşan oldu.

Evlilikleri :

1.eşi: Hakan Peker’in 1981 senesinde yaptığı ilk evliliğinden Burak Peker (d.1983) adında bir oğlu mevcuttur.
2.eşi: 1986 senesinde evlendi, 1990 senesinde ayrıldı
3.eşi: 9 Haziran 2012 tarihinde menajer Arzu Öztoprak ile evlendi. Nikahı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıydı. Şahitliklerini ise Orhan Gencebay, Deniz Seki, Müge Anlı, Özlem Toprak ve Tevkif Göksu yaptı.

Albümleri :
Bir Efsane (Nisan 1989)
Camdan Cama (Mart 1990)
Düş ve Fantezi (Eylül 1990)
Hey Corç (Seni Unutmalı)
(14 Ağustos 1991)
Amma Velakin (Kasım 1993)
Yıllardan Sora (1994)
Ateşini Yolla (1995)
Hakan Peker’ (8 Haziran 1995)
Salına Salına (Temmuz 1997)
Dünden Bugüne Hakan Peker (Aralık 1998)
İlla ki (16 Şubat 2000)
Canım İstedi (28 Ekim 2001)
Aşk Bana Lazım (Mayıs 2003)
Taş Gibi (Temmuz 2004)
Yak Beni (1 Eylül 2004)
Gece Gözlüm (21 Temmuz 2006)
Karamela (4 Temmuz 2011)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün