Biyografi

Hale Caneroğlu Kimdir? Evi Nerede?

Hale Caneroğlu Kimdir? – Hale Caneroğlu Evi Nerede? – Hale Caneroğlu Nereli?

Hale Caneroğlu kimdir?, Hale Caneroğlu kaç yaşında?, Hale Caneroğlu evi nerede?, Hale Caneroğlu nerelidir? Hale Caneroğlu ev adresi?, Hale Caneroğlu kaç yaşında?, Hale Caneroğlu nerede oturuyor?, Hale Caneroğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hale Caneroğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Aralık.1974 senesinde doğan Hale Caneroğlu şu an için 47 yaşında ve Yay burcundandır. Hale Caneroğlu doğum yeri ise Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuŞarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Hale Caneroğlu Kimdir?, evi nerede?

Hale Caneroğlu, 18 Aralık 1974 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası işçi idi. Hakan Caneroğlu adında bir abisi mevcuttur. Ailesi ile beraber 10 yaşında iken Türkiye’ye döndüler ve memleketleri Samsun’a yerleştiler. Samsun Anadolu Lisesinden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde hazırlık sınıfı ve iki sene okuduktan sonra geçiş yaptığı İletişim Fakültesinde Sinema ve Televizyon kısmını bitirdi. Bunun yanında Reha Erdem’in asistanlığını yaptı. Daha okul bitmeden tanıştığı Ceyda Düvenci aracılığıyla reklamlarda oynamaya başladı.

Okul bitince hemen sonrasında Amerika’ya gitmek uğruna dadılık için başvuru yaptı. Ve gitmeden önce para biriktirmek için de kapı kapı pazarlamacılık, 17 Ağustos depremde sekiz gün boyunca Reuters’da, İngilizce, Almanca, Türkçe, Fransızca çeviri ve kurgu işlerinde çalıştı. Tam yeteri kadar para biriktirdiğinde New York’dan telefon geldi ve birisi yedi diğeri on yaşında iki çocukları olan bir Amerikalı aileye dadı olarak gitti. Bir yandan da ABD’de New York’da iki yıl “The Neighborhood Playhouse’da tiyatro ve sahne eğitimi aldı.

Türkiye’ye döndüğünde Melih Kibar ile tanıştı ve onun desteği ile 2003 senesinde İstanbul Gelişim Orkestrasına girdi ve 4 yıl orada solist olarak görev yaptı. Aynı zamanda Olips ve Doritos reklamları gibi bir çok reklam filminde oynadı.

2004 senesinde, “Avrupa Yakası” adlı dizisinde Yaprak İzmirli kişiliğini canlandırdı. Avrupa Yakası dizisindeki oynadığı Yaprak İzmirli kişiliği daha çok tanınmasını sağladı. Şubat 2004’te ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve senaristliğini Gülse Birsel’in yaptığı “Avrupa Yakası” adlı dizinde Gazanfer Özcan, Hümeyra, Müşfik Kenter, Gönül Ülkü Özcan, Ata Demirer, Gülse Birsel, Şenay Gürler, Engin Günaydın, Levent Üzümcü, Bülent Polat, Evrim Akın, Hasibe Eren, Tolga Çevik, Sarp Apak, Peker Açıkalın, Binnur Kaya gibi oyuncularla birlikte oynadı.

2007 senesinde şarkı sözü yazmaya başladı. 2010 senesinde müzik prodüktörü olan abisi ile birlikte ilk albümü “İçimde Saklısın” çıkardı. Konserleri ve bar programları senelerdır devam ediyordir.

Hale Caneroğlu, 2006 senesinde kurduğu kendi adını verdiği, 6 dansçısı bulunan ve Natalie Marrable’nin koreografisini yaptığı ‘HALE CANEROĞLU SHOW’ u çeşitli şehirlerde sergilemektedir.

2011 senesinde “Geniş Aile” adlı dizide rol aldı.

Hale Caneroğlu, 2012 senesinde tv8’de yayına giren ve çekimleri Kenya‘da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Hale Caneroğlu ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

2012 senesinde başrolünde Murat Serezli’nin oynadığı “M.U.C.K.” adlı dizide Güzel Sanatlar Tarihi öğretmeni Seda kişiliğini canlandırdı.

Hale Caneroğlu, 2010 senesinde veteriner Emre Taşkın ile evlendi. 21 Aralık 2012 tarihinde boşandı. Haziran 2013 senesinde Özgür Fidanoğlu ile evlendi. 2015 senesinde Arya adında bir kız çocuğu oldu.

Hale Caneroğlu ikinci evliliğini yaptıktan sonra bir süre eşinin işleri gereği yurt dışında yaşadı. Türkiye’ye döndükten sonra kişisel gelişim koçluğu yapmaktadır.

Albümleri :
2010 – İçimde Saklısın

Filmleri ve Dizileri :
2012 – M.U.C.K. (Güzel Sanatlar Tarihi öğretmeni Seda)
2011 – Geniş Aile (Berrak Kirişçi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı )
2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi )
2004 – 2009 – Avrupa Yakası (Yaprak İzmirli)
2003 – Kasabanın İncisi (Aslı Öğretmen)
2002 – Rus Gelin (Okçu) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün