Haluk Özener Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Haluk Özener kimdir?, Haluk Özener kaç yaşında?, Haluk Özener evi nerede?, Haluk Özener nerelidir? Haluk Özener ev adresi?, Haluk Özener kaç yaşında?, Haluk Özener nerede oturuyor?, Haluk Özener nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Haluk Özener hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Haluk Özener şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Haluk Özener doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Bürokrat olarak devam ettirmektedir.

Haluk Özener Kimdir? – Haluk Özener Evi Nerede? – Haluk Özener Nerede Oturuyor?

Haluk Özener Kimdir?, evi nerede?

6 Mayıs 2015 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü görevine, Prof. Dr. Haluk Özener getirildi.

Haluk Özener, 1967 senesinde İstanbul’da doğmuştur. 1981-1984 senelerı içerisinde İstanbul Vefa Lisesinde okudu. 1988 senesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1988-1989 senelerı içerisinde Boğaziçi Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. 1989-1992 senelerı içerisinde Boğaziçi Üniversitesinde Jeodezi Anabilim Dalı üzerine Yüksek Lisansını bitirdi. 1992-2000 senelerı içerisinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Jeodezi Anabilim dalında doktora çalışmalarını bitirdi.

Akademik kariyerine 1989- 2007 senelerı içerisinde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde çalışan Haluk Özener, 2003 senesinde Doçent ünvanını almış, 2005-2007 senelerı içerisinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Jeodezi Anabilim Dalı Başkan’lığını sürdürmüştür.

Prof. Dr. Haluk Özener, 2007-2009 senelerı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nde devam ettikten sonra, 2009 senesinde Boğaziçi Üniversitesi KRDAE’nde Profesör ünvanı ile tekrar görevine devam etmiş, jeodezi anabilim dalı başkanı ve KRDEA müdür yardımcısı olmuştur.

1999 senesinde doktora çalışması sırası ve sonrasında 2003 senesinde Massachusetts Institute of Technology, Department of Earth, Atmospheric and Planetary Sciences ve Earth Resources Laboratory’de misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu. Prof. Dr. Haluk Özener, halen Boğaziçi Üniversitesi Jeodezi Anabilim Dalı Başkanı, Deprem Derneği Başkanı, Uluslararası Jeodezi Birliği- Tektonik ve Deprem Jeodezisi Komisyonu Başkanı, Uluslararası WEGENER Çalışma Grubu Başkanı, Harita ve Kadastro Odası Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Türkiye Ulusal Jeodezi Komisyonu Üniversiteler Temsilcisi olup, Türkiye Ulusal Jeodezi Jeofizik Birliği Konseyi ve İçişleri Bakanlığı-AFAD Deprem Danışma Kurulu üyesidir.

Büyük çoğunluğu ülkeler arası olan 300’ün üzerinde bilimsel yayını bulunan Özener, 25’i ülkeler arası olmak üzere 60’ın üzerinde projeye yürütücü, danışman ya da araştırmacı olarak katkı vermiştir.

Haluk Özener’in başlıca çalışma konuları; Jeodezi, Uzay Jeodezisi, GPS ve yer bilimlerindeki uygulamaları, Jeodinamik, deprem tehlikeleri, mühendislik yapılarının deformasyonu, tünellerin Jeoteknik/Jeodezik metotlarla izlenmesi, Coğrafi Bilgi Sistemi ve Uygulamaları, Stokastik Modelleme, Jeodezik Ağların Kurulumu ve proje yönetimi.

Prof. Dr. Haluk Özener, 2010 senesinden beri Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve Jeodezi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

2009 senesinden beri görevini yürüten Prof. Dr. Mustafa Erdik’in emekli olması nedeni ile 6 Mayıs 2015 tarihi saygınlığıyla Dr. Haluk Özener, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün 11. Müdürü olarak vazifeye getirildi.

20’nin üzerinde Uluslararası bilimsel kuruluşa üye olan Prof. Özener, bunların bir kısmında ülke bilim temsilcisi olarak yürütme kurullarında bulunmaktadır. Uluslararası Jeodezi Birliğinden Hizmet ve Ulusal Jeodezi Komisyonundan Bilim Ödülü sahibidir. Aynı zamanda Japonya- Kagawa Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olan Özener 150. Kuruluş yılını kutlayan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün seçimle vazifeye gelen ilk müdürü olup, 2015 Mayıs ayından beri bu görevin yürütmektedir.

Haluk Özener, evlidir. Bir çocuğu mevcuttur.

Ödülleri :
2015 – Türkiye Ulusal Jeodezi-Jeofizik Birliği Bilim Ödülü (IAG Fellowship)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün