Biyografi

Hande Fırat Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hande Fırat kimdir?, Hande Fırat kaç yaşında?, Hande Fırat evi nerede?, Hande Fırat nerelidir? Hande Fırat ev adresi?, Hande Fırat kaç yaşında?, Hande Fırat nerede oturuyor?, Hande Fırat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hande Fırat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Eylül.1974 senesinde doğan Hande Fırat şu an için 47 yaşında ve Başak burcundandır. Hande Fırat doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SpikerTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Hande Fırat Kimdir? – Hande Fırat Evi Nerede? – Hande Fırat Nerede Oturuyor?

Hande Fırat Kimdir?, evi nerede?

15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesi CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a Facetime üzerinden canlı yayınla bağlanıp iletişime geçti.

Hande Fırat, 10 Eylül 1974 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversitede okurken çalışmaya başlayan Hande Fırat, öğretmeni akademisyen Bülent Çaplı’nın derslerine girdi. Baki Şehirlioğlu ve Murat Yetkin‘i dinledi ve staj eğitimini Kanal D televizyonunda yaparak bu sayede Televizyonculuğa giriş yapmıştır. İlk başta Kanal D sonra Ntv ve Brt’de görevler aldı.

1999 senesinin Kasım ayında da başbakanlık muhabiri olarak CNN TÜRK‘te çalışmaya başladı. Türkiye’nin yoğun gündeminde temposu düşmeyen televizyon haberciliğini CNN TÜRK’te başarıyla sürdüren Fırat, CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü görevinin sonrasında, 2011 senesinde CNN TÜRK Ankara Temsilcisi görevine getirildi.

2014 senesinde ise Kanal D’nin de Ankara Temsilciliğine getirilerek, Doğan TV Ankara Temsilciliğine atandı.

Fransızca ve İngilizce bilen Hande Fırat, 2005 doğumlu Nehir isimli bir kız çocuğuna sahiptir.

Evinin bir kısmını stüdyoya çeviren Hande Fırat yağlıboya resim çalışmaları da yapmaktadır.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi gecesi CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a Facetime üzerinden canlı yayınla bağlanıp iletişime geçti.

30 Haziran 2017 tarihinde iş adamı Murat Özvardar ile Bodrum’da nişanlandı. Çiftin nişan yüzüklerini Egemen Bağış taktı.

5 Aralık2017 tarihinde Hande Fırat ile işadamı Murat Özvardar ile Ankara Sheraton Otel’de evlendi. AB Bakanı Ömer Çelik ve Aydın Doğan çiftin nikah şahidi oldu. Çiftin nikahını Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Başkanı Mustafa Tuna‘nın kıydı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün