Hande Soral Kimdir? Nerelidir?

Hande Soral Kimdir? – Hande Soral Evi Nerede? – Hande Soral Nereli?

Hande Soral kimdir?, Hande Soral kaç yaşında?, Hande Soral evi nerede?, Hande Soral nerelidir? Hande Soral ev adresi?, Hande Soral kaç yaşında?, Hande Soral nerede oturuyor?, Hande Soral nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hande Soral hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Şubat.1987 senesinde doğan Hande Soral şu an için 34 yaşında ve Kova burcundandır. Hande Soral doğum yeri ise İnegöl, Bursa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Hande Soral Kimdir?, evi nerede?

Hande Soral, 2 Şubat 1987 tarihinde Bursa‘nın İnegöl beldesinde doğmuştur. İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okudu. Kendisi gibi oyuncu olan Bensu Soral adında kız kardeşi mevcuttur. Ayrıca Bensu Soral‘ın Betirhan adında ikizi mevcuttur.

Hande Soral, 2008 senesinde bir gün seyirci olarak Komedi Dükkanı dizisini izlemeye gitti, Tolga Çevik onu misafir olarak sahneye çıkardı. Oradaki performansını beğenen Komedi Dükkanı dizisinin yönetmeni Fırat Parlak ona oyuncu olması için teklif yapınca oyunculuk kariyeri başlamış oldu.

Hande Soral, 2008 – 2011 senelerı içerisinde “Küçük Kadınlar” adlı dizide Özge Borak, Fulya Zenginer, Ekin Türkmen, Elit İşcan, Selin Ilgar ve Kıvanç Kasabalı, Ahmet Levendoğlu, Burak Sağyaşar, Hülya Şen ile beraber başrollerinde oynadı.

2010 senesinde “Gecekondu” dizisinin 4. Bölümüne Hayko Cepkin ile birlikte katıldı.

Hande Soral, 2014 senesinin Ocak ayında, yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca‘nın, senaristliğini ise Sevgi Yılmaz‘ın üstüne aldığı Reşat Nuri Güntekin‘in aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen, başrollerini Fahriye Evcen ve Burak Özçivit’in paylaştığı “Çalıkuşu” dizisinde Azelya kişiliğini canlandırdı. Diğer rollerde Begüm Kütük, Hilmi Cem İntepe, Su Kutlu gibi isimler rol almıştır.

Hande Soral, 2014 senesinde, yazar Fakir Baykurt’un aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen “Yılanların Öcü” adlı dizide Cemal Toktaş ile baş rolde oynadı.

22 Ocak 2017 tarihinde oyuncu İsmail Demirci ile nişanlandı. 14 Ekim 2017 tarihinde İsmail Demirci ile evlendi.

2017 senesinde “Evlat Kokusu” dizisinde Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han, Yeşim Salkım, Selen Uçer, Alihan Türkdemir, Balım Gaye Bayrak, Nail Kırmızıgül, Pınar Çağlar Gençtürk, Haktan Pak, Hülya Duyar, Engin Yüksel, Tuğçe Kumral, Dilan Telkök, Aksel Üstün, Doğancan Sarıkaya ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – İsimsizler (Handan) (TV Dizisi)
2017 – Tahin Pekmez (TV Dizisi)
2017 – Evlat Kokusu (Zeynep Gündoğan) (TV Dizisi)
2016 – Kalbim Yangın Yeri (Leyla Günsoy) (TV Dizisi)
2016 – Biz Size Döneriz (Lale) (Sinema Filmi)
2014 – Yılanların Öcü (Fatma) (TV Dizisi)
2014 – Birleşen Gönüller (Genç Cennet) (Sinema Filmi)
2013 – Çalıkuşu (Azelya) (TV Dizisi)
2013 – Fatih (Gevher) (TV Dizisi)
2012 – Gizli Oturum (Kısa Film)
2012 – 2013 – Böyle Bitmesin (Nilay) (TV Dizisi)
2012 – Budala (Seslendirme) (TV Dizisi)
2012 – Alev Alev (Ümran) (TV Dizisi)
2011 – Bir Günah Gibi (Figen) (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi)(Tv Programı)
2008 – 2010 – Küçük Kadınlar (Armağan Gezici) (TV Dizisi)
2008 – Komedi Dükkanı 2. Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker