Biyografi

Hans Tropsch Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hans Tropsch kimdir?, Hans Tropsch kaç yaşında?, Hans Tropsch evi nerede?, Hans Tropsch nerelidir? Hans Tropsch ev adresi?, Hans Tropsch kaç yaşında?, Hans Tropsch nerede oturuyor?, Hans Tropsch nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hans Tropsch hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Ekim.188908.Ekim.1935 senesinde doğan Hans Tropsch şu an için 46 yaşında ve Terazi burcundandır. Hans Tropsch doğum yeri ise Planá, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu (Çek cumhuriyeti)Essen, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Mühendis olarak devam ettirmektedir.

Hans Tropsch Kimdir? – Hans Tropsch Evi Nerede? – Hans Tropsch Nerede Oturuyor?

Hans Tropsch Kimdir?, evi nerede?

Alman kimyagerler Franz Fischer ve Hans Tropsch; Fischer-Tropsch reaksiyonu olarak anılan doğal gazları sıvıya dönüştürme işlemini yapan tepkimeyi bulmuşlardır.

Hans Tropsch, 7 Ekim 1889 tarihinde AvusturyaMacaristan İmparatorluğu’nda Planá şehrinde doğmuştur. Prag Üniversitesi’nden mezun oldu.

Alman kimyagerler 1925 senesinde Franz Fischer ve Hans Tropsch; Fischer-Tropsch reaksiyonu olarak anılan doğal gazları sıvıya dönüştürme işlemini yapan tepkimeyi bulmuşlardır. 20 Temmuz 1925’te Franz Fischer ve Hans Tropsch kendi yöntemi için patent başvurusu yaptı. Katı ve gaz yakıtları sıvıya çevirmede kullanılan sistem sanayide kullanılmaktadır. Bu işlem bunun yanında doğal gaz, biyokütle ve hatta ev çöpünü yakıta dönüştürmek için de uygulanabilir.

Biyoloji alanında ise yağların yapı taşı olan karboksillerin oluşumunu açıklamak için kullanılır. Karboksil, Fischer-Tropsch Tepkimesi ile bir dizi kimyasal tepkime, demir sülfür ve bakır sülfür kimyasallarından yola çıkarak, metan, karbondioksit ve hidrojen gazların katılımıyla oluşur. Fischer-Tropsch Tepkimesinin en uygun sıcaklık aralığı 150-300 °C (302-572 °F) içerisindedır.

Hans Tropsch, 1916–1917 senelerında Mülheim’deki bir boya fabrikasında, sonrasında birkaç ay Kaiser Wilhelm Kömür Araştırmaları Enstitüsü’nde çalıştı. 1917’den 1920’ye kadar Niederau’daki Rütgers şirketinin katran damıtım fabrikasında çalıştı. 1920 senesinde Kaiser Wilhelm Kömür Araştırmaları Enstitüsü’ne döndü ve 1928 yılına kadar orada çalıştı. Bu süre zarfında Franz Fischer ile birlikte Fischer-Tropsch reaksiyonu olarak anılan doğal gazları sıvıya dönüştürme işlemini yapan tepkimeyi bulmuşlardır.

Hans Tropsch, 1928 senesinde Prag‘daki yeni Kömür Araştırmaları Enstitüsü’nde profesör oldu. Daha sonra da ABD’de Evrensel Petrol Ürünleri ve Teknoloji Zırh Enstitüsü’nde çalıştı. Orada 1931 senesinde hastalandı ve Chicago’da bir hastanede tedavi gördü, fakat 1935 senesinde Almanya’ya döndüğünde Essen’de yaşamını kaybetti.

Hans Tropsch, 8 Ekim 1935 tarihinde Essen, Almanya’da 46 yaşında ölmüştür.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün