Biyografi

Harold Perrineau Kimdir? Evi Nerede?

Harold Perrineau Kimdir? – Harold Perrineau Evi Nerede? – Harold Perrineau Nereli?

Harold Perrineau kimdir?, Harold Perrineau kaç yaşında?, Harold Perrineau evi nerede?, Harold Perrineau nerelidir? Harold Perrineau ev adresi?, Harold Perrineau kaç yaşında?, Harold Perrineau nerede oturuyor?, Harold Perrineau nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Harold Perrineau hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Ağustos.1963 senesinde doğan Harold Perrineau şu an için 58 yaşında ve Aslan burcundandır. Harold Perrineau doğum yeri ise Brooklyn, New York, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Harold Perrineau Kimdir?, evi nerede?

Harold Perrineau, 1963 doğumlu Amerika‘lı sinema ve dizi oyuncusu. Milyonlarca seyirci tarafından ilgiyle takip edilen, Emmy ödüllü dizi Lost’da ‘Michael Dawson‘ kişiliğini canlandırıyor.

Harold Perrineau Jr., 7 ağustos1963’de Brooklyn, New York’da dünyaya geldi. Shenandoah Konservatuarı’nda (Shenandoah Conservatory) müzik ve tiyatro eğitimi aldıktan sonra birden çok tiyatro oyununda başarılı performanslar sergileyen Perrineau, 1991-1993 senelerı içerisinde I’ll Fly Away adlı dizide Robert Evans’ı canlandırdı.

İlk sinema filmi 1995 yapımı Smoke olan Perrineau, 1996’da Leonardo Di Caprio ve Claire Danes’in başrollerinde oynadığı Romeo + Juliet filminde Romeo’nun en iyi arkadaşı Mercutio’yu canlandırdı. 1997’de Anthony Hopkins ve Alec Baldwin’in başrollerinde olduğu The Edge’de oynadıktan sonra, 1997-2003 senelerı içerisinde HBO televizyonunda yayına giren, hapishane dizisi Oz’da rol aldığı, tekerlekli sandalyedeki Augustus Hill kişiliğiyle şöhrete kavuştu.

Yetenekli sahne, sinema ve televizyon oyuncusu Perrineau, her rolü almaya istekli oluşu ve çok yönlü oyunculuğu aracılığıyla iyi bir itibar kazandı. The Best Man (1999), Woman On Top (2000) ve On Line (2002) filmlerinde rol aldıktan sonra başrollerinde Keanu Reeves, Carrie Anne Moss ve Laurence Fishburne’ün oynadığı, kullandığı çekim teknikleriyle yeni bir çığır açan 1999 yapımı The Matrix’in her iki devam filminde (The Matrix Reloaded-2003 ve The Matrix Revolutions-2003) ‘Link’ kişiliğini canlandırdı. Aynı zamanda bilgisayar oyunu Enter The Matrix’de yeraldı.

2004’de ABC’de yayınlanmaya başlayan Lost adlı Emmy ödüllü dizide, geçirdiği uçak kazasının sonrasında oğlu ve onun köpeğiyle birlikte ıssız bir adaya düşen ‘Michael Dawson’ kişiliğini canlandırmaya başladı.

Acil Servis (ER), Kanun ve Düzen (Law & Order) ve The Cosby Show’da da küçük rollerde görünen Perrineau, sahne ve sinema kariyerini birlikte yürütüyor. Blue/Orange adlı oyunda, parçalanmış kişilik bozukluğu (Borderline Personality Disorder) rahatsızlığı olan genç bir adamı rol aldığı meydan okuyucu sergilediği güçle, seyircilerden büyük alkış topluyor.

Auroro isminde bir kızı olan Perrineau, New York ve Los Angeles’da yaşıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu