Biyografi

Hasan Doğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hasan Doğan kimdir?, Hasan Doğan kaç yaşında?, Hasan Doğan evi nerede?, Hasan Doğan nerelidir? Hasan Doğan ev adresi?, Hasan Doğan kaç yaşında?, Hasan Doğan nerede oturuyor?, Hasan Doğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hasan Doğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 15.Mart.195605.Temmuz.2008 senesinde doğan Hasan Doğan şu an için 52 yaşında ve Balık burcundandır. Hasan Doğan doğum yeri ise Abana, KastamonuBodrum, Muğla olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Hasan Doğan Kimdir? – Hasan Doğan Evi Nerede? – Hasan Doğan Nerede Oturuyor?

Hasan Doğan Kimdir?, evi nerede?

14 Şubat 2008 – 5 Temmuz 2008 tarihleri içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak görev yaptı.

Hasan Doğan, 15 Mart 1956 tarihinde Abana, Kastamonu’da doğmuştur. Hasan Doğan bir yaşındayken aile İstanbul‘a göç etmiş, önce Alibeyköy’e 8 yıl sonra da Fatih’te dedesi ve üç teyzesinin oturduğu apartmana taşınmışlar. Bir ablası bir de erkek kardeşi var. Anne Ferhan Hanım ev hanımı baba Mustafa Doğan ise ağaç işi imalatı yapıyormuş. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul‘da yaptı. 1979 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Üniversiteden mezun olunca ablasının yanına Londra’ya gidip 1979-1980’de İngiltere‘de lisan eğitimi aldı. Kardeşi Hüseyin Doğan’dır. (d. 1961-ö.2016). Ablası Nevin Gür (d.1953) ile evli olan Ramsey‘in sahibi Remzi Gür eniştesidir.

Lisan eğitiminden sonra Londra‘dan Türkiye’de dönünce Londra‘da iş yapan eniştesi Remzi Gür, Hasan Doğan’a Türkiye‘de iş yapmayı önerdi. Hasan Doğan Türkiye’ye döndükten sonra eniştesi ile elektronik işine girdi ama şirket pek de başarılı olamadı. Ardından askerlik görevini yerine getirdi.

1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan şifrketinda pazarlama koordinatörlüğü yaptıktan sonra 1988 senesinde Remzi Gür’ün kurucusu olduğu Ramsey‘in genel müdürü oldu. Hasan Doğan, Ramsey Giyim, Gürmen Giyim, Kip-Teks Konfeksiyon ve Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyesiydi. Ayrıca, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi ve Boks Federasyonu yönetim kurulu ile Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi ve Beşiktaş Kulübü kongre üyesiydi.

Türkiye Boks Federasyonunda iki dönem yönetim kurulu kullanıcı hesabı de yapan Hasan Doğan, 2004 – 2006 senelerı içerisinde Levent Bıçakçı‘nın Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olduğu zamanda federasyonda başkan vekilliği yaptı.

14 Şubat 2008 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda, 231 delegenin 222’sinin oyunu alarak Haluk Ulusoy‘un yerine TFF‘nin 37. başkanı seçildi.

Hasan Doğan, 1979 senesinden beri Aysel Doğan ile evli idi. Selim Doğan ve Zeynep Doğan adlarında iki çocuğu mevcuttur.

Yalnızca 143 gün TFF’ye başkanlık yapan Hasan Doğan, 5 Temmuz 2008‘de Bodrum’daki bir Otel’de, Türkiye millî futbol takımı teknik direktörü Fatih Terim‘le yediği yemeğin sonrasında kalp krizi geçirdi. Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırılan Doğan, cankurtaranda ve acil serviste yapılan müdahalelere rağmen 5 Temmuz 2008 tarihinde Bodrum, Muğla’da 52 yaşında ölmüştür. Doğan’ın cenazesi İstanbul Fatih Camii’ndeki töreninin sonrasında Topkapı Mezarlığına toprağa verildi.

Hasan Doğan 5 Temmuz 2008‘de vefat edince 6 Temmuz 2008 tarihinde TFF’ye Mahmut Özgener vekâleten başkanlığa getirildi. 19 Ağustos 2008 tarihinde ise resmen başkanlığa seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün