Biyografi

Hasan Kaçan Kimdir? Evi Nerede?

Hasan Kaçan Kimdir? – Hasan Kaçan Evi Nerede? – Hasan Kaçan Nereli?

Hasan Kaçan kimdir?, Hasan Kaçan kaç yaşında?, Hasan Kaçan evi nerede?, Hasan Kaçan nerelidir? Hasan Kaçan ev adresi?, Hasan Kaçan kaç yaşında?, Hasan Kaçan nerede oturuyor?, Hasan Kaçan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hasan Kaçan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Aralık.1957 senesinde doğan Hasan Kaçan şu an için 64 yaşında ve Yay burcundandır. Hasan Kaçan doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise KarikatüristDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Hasan Kaçan Kimdir?, evi nerede?

Hasan Kaçan, 10 Aralık 1957 tarihinde Kayseri’nin İncesu beldesinde doğmuştur. Daha sonra 5 yaşındayken ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a gelmişler, Dolapdere’ye yerleşmişlerdir. Babası erkek berberidir. Ağır Roman kitabının yazarı olan Metin Kaçan kardeşidir.

Hasan Kaçan’ın, hayatı ortaokul senelerında Oğuz Aral‘la karşılaşmasıyla değişmiş. Orta okuldan sonra 15 yıl boyunca ünlü mizah dergisi “Gırgır”da çizerlik yapmış, çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork bi hayli beğeni alan bant karikatürler arasına girmiştir. Gırgır’dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Hasan Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini kabul ettirmiştir.

90’lı senelerda star gazetesinde köşe yazarlığı da yapmıştır. Senaryosunu kendisinin yazdığı “Ekmek Teknesi” dizisinde de Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır.

90’lı senelerda Keskin Ustura adlı bir mizah dergisi çıkarmıştır. Ayrıca; Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör gibi dizilerin yapımcısı olan ‘PANA Film’in yapımcı ortaklarındandı, 2011 senesinde ayrıldı.

Uluslararası Konya Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri bilgisinde 5-10 temmuz 2008 tarihinde, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır.

2013 senesinde “Sürgün İnek” adlı sinema filminde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Cezmi Baskın, Fırat Tanış, Vildan Atasever, Burak Satıbol birlikte oynadılar.

Hasan Kaçan’ın iki oğlu mevcuttur.

Filmleri ve Dizileri :
İçimde Akan Nehir
Sinema Filmi
2015 – Ya Nasip Ya Kısmet(Ahmet) (TV Filmi)
2015 – Heredot Cevdet Saati (Heredot Cevdet) (Tv Programı)
2014 – Kafkas (Sinema Filmi)
2013 – Sürgün İnek (Şevket) (Sinema Filmi)
2013 – Osmanlı Tokadı (Doğan Bey) (TV Dizisi)
2013 – Gönül Hırsızı (Nadir ) (TV Dizisi)
2012 – Mahmut İle Meryem (Sinema Filmi)
2012 – Babam İçin (Orhan) (TV Dizisi)
2012 – Leyla ile Mecnun (TV Dizisi)
2011 – Bir Kadın Tanıdım (Ali) (TV Dizisi)
2010 – Halil İbrahim Sofrası (Ali) (TV Dizisi)
2008 – Anında Görüntü Show (Kendisi) (TV Dizisi)
2008 – A.R.O.G (Cuhara) (Sinema Filmi)
2007 – Fesupanallah (Pamuk Hüseyin) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Eşref Saati (Kaptan Küstü) (TV Dizisi)
2002 – Ekmek Teknesi (Heredot Cevdet) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün