Hasan Mezarcı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hasan Mezarcı kimdir?, Hasan Mezarcı kaç yaşında?, Hasan Mezarcı evi nerede?, Hasan Mezarcı nerelidir? Hasan Mezarcı ev adresi?, Hasan Mezarcı kaç yaşında?, Hasan Mezarcı nerede oturuyor?, Hasan Mezarcı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hasan Mezarcı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Mayıs.1954 senesinde doğan Hasan Mezarcı şu an için 67 yaşında ve Boğa burcundandır. Hasan Mezarcı doğum yeri ise Aydınpınar Köyü, Düzce, Bolu olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Milletvekili olarak devam ettirmektedir.

Hasan Mezarcı Kimdir? – Hasan Mezarcı Evi Nerede? – Hasan Mezarcı Nerede Oturuyor?

Hasan Mezarcı Kimdir?, evi nerede?

Milletvekili, Radikal ve muhafazakâr görüşleriyle tanınan Türk siyasetçi ve din adamıdır.

Hasan Mezarcı, 11 Mayıs 1954 tarihinde Düzce‘nin Aydınpınar Köyünde doğmuştur. Babasının adı Rasim Mezarcı, Annesinin adı Fikriye Çil’dir. Annesi ile babası; Hasan Mezarcı sekiz aylıkken boşanmıştır. İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlığını yaptı ve İmam-Hatip Okulu‘na girdi. İmam-Hatip’i bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. İlahiyat okurken medrese tahsili de aldı.

Alanında uzman ilim adamlarından dersler alan Mezarcı, Arapça, tefsir, hadis ve kelam gibi ilimler öğrendi.

Hasan Mezarcı, öğrencilik senelerında müezzinlik ve imamlık yaptıktan sonraki senelerda Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ve Tarım Bakanlığı‘nda memurluk yaptı. Müftülüğe Ağrı’nın Eleşkirt beldesinde başladı.

Askerliğini yaparken yedek subay olarak, Adana 6. Kolordu Komutanlığı’nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı vazifesinde bulundu.

Askerlik görevi bittikten sonra Sakarya’nın Akyazı ilçesine müftü olarak atandı. Daha sonra da İstanbul’un Ümraniye beldesinde tayin edildi. Akyazı’da 5, Ümraniye’de ise 3,5 yıl görev yaptı.

Müftülük yaptığı bölgeden 6 Kasım 1991 tarihinde İstanbul’dan Refah Partisi milletvekili adayı olarak seçimlere girdi ve seçildi. 6 Kasım 1991 – 24 Aralık 1995 tarihleri içerisinde 19.dönem milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yaptı.

Hasan Mezarcı yakın tarihle alakalı tartışmalı konuları gündeme getirmesiyle dikkatleri çekti ve bu sebeple partisinden ihraç edildi. Daha sonra hapis cezasına çarptırıldı. Hasan Mezarcı’nın hapishane süreciyle başlayarak bu süre içine kapanma ve yalnızlaşma sürecine girdiği gözlendi. Ceza evindeyken psikolojik ve biyokimyasal işkenceye maruz kalarak ruh sağlığını yitirdiği iddia edildi. Hasan Mezarcı’ya “cezaevinde ilaç verilerek zihin kontrolü yapıldığı” iddialarının kaynağı ve ilk çıkış noktası ise Fethullah Gülen’dir.

1997 senesinde çıktığı cezaevinde yatarken Allah tarafından peygamber ilan edildiğini altını çizerek kendisini Mesih ilan etti.

Tüm dünya kiliselerindeki Hz. İsa resimleri tahminler üzere yapıldı. Ama artık Hz. İsa olarak ben buradayım ve bu sebeple resimlerin tümünün düzeltilmesi gerekiyor. dedi.

Türkiye’de sorunsuz bir nefes alamayan ve iyice dışlanan Mezarcı, hapishaneden çıktıktan sonra Almanya‘ya göç etti. Üç yıl aradan sonra televizyonlarda kendisi bu sefer kulağında küpeleri, bileklerinde bilezikleri, boynunda kolyesi, sarıya boyattığı uzun saçları, elinde bastonu, tepeden tırnağa altın sarısı entarisi ile görülür. Reha Muhtar onunla bir röportaj yaptı.

Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin ‘Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaret’ suçundan kesinleşmiş 1 yıl hapis cezası alan Mezarcı, ortalama 3 yıl yaşadığı Almanya’dan 9 Nisan 2001 tarihinde Türkiye’ye dönünce cezasını çekmesi için gönderildiği Edirne’nin İpsala Kapalı Cezaevi’nde de ortalama 3 ay yattıktan sonra Ceza İnfaz Kanunu hükümlerine göre cezasını tamamlayarak 6 Mayıs 2002′de tahliye oldu.

Yaklaşık 3 yıl Almanya’da yaşamış olan Hasan Mezarcı, Havarileri olduğunu iddia ettiği cemaati ile faaliyetlerini internet sitesi vasıtasıyla da devam ettirmektedir. Çeşitli e-kitaplar yayınlanmaktadır.

Hasan Mezarcı, 1989 senesinde Şule Mezarcı ile evlendi. (çocukları : Furkan Mezarcı (d.1991), Dilara Mezarcı (d.1994), Yasir Mezarcı,)

Hasan Mezarcı, 25 Temmuz 2017 tarihinde Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Esin Tatlı ile evlendi.

Hasan Mezarcı ile beraber ailesi Düzce’nin Aydınpınar Köyü’ndeki evinde yaşamaktadır.

Kitapları :
1996 – Kavgamın Perde Arkası
“Kur‘an-ı Mecîd – MÜCDE”

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker