Hayrettin Onur Karaoğuz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hayrettin Onur Karaoğuz kimdir?, Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında?, Hayrettin Onur Karaoğuz evi nerede?, Hayrettin Onur Karaoğuz nerelidir? Hayrettin Onur Karaoğuz ev adresi?, Hayrettin Onur Karaoğuz kaç yaşında?, Hayrettin Onur Karaoğuz nerede oturuyor?, Hayrettin Onur Karaoğuz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hayrettin Onur Karaoğuz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1984 senesinde doğan Hayrettin Onur Karaoğuz şu an için 37 yaşında ve burcundandır. Hayrettin Onur Karaoğuz doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Komedyen olarak devam ettirmektedir.

Hayrettin Onur Karaoğuz Kimdir? – Hayrettin Onur Karaoğuz Evi Nerede? – Hayrettin Onur Karaoğuz Nerede Oturuyor?

Hayrettin Onur Karaoğuz Kimdir?, evi nerede?

Survivor 2021 müsabakasında ünlüler takımında yarışacak.

Hayrettin Onur Karaoğuz, 1984 senesinde Memur anne ve babanın ortanca çocuğu olarak Ankara’da doğmuştur. Eğitim hayatına Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu’nda başladı. 1997 senesinde Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı lisesine başladı. 2000 senesinde Lise bitince 4 sene dershaneye gitti ve 2004 senesinde Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nü seçti ve kazandı, 2008 senesinde da mezun oldu. Okul senelerında reklamcılık ve tiyatro eğitimi aldı. Okul yaşamının son 2 yılı Beyoğlu’nda stand-up gösterileri yaptı.

Okulda sınıf dostlarıyla kurduğu ekiple 200’e yakın proje hazırlayıp, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile dört senede 10’a yakın oyun oynamış ve 2007 senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından ‘En kaliteli erkek Oyuncu’ ödülünü almıştır. Üniversite hayatına başlamasıyla üniversitenin tiyatro kulübünde dostlarıyla beraber tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. 2004-2009 yılllarında Dario Fo’nun Klakson Borazan ve Bırtlar adlı oyununda ‘komiser’ kişiliğini canlandırdı. Ardından Alfred Jerry’nin Kral Übü adlı oyununda başrol oynadı 2009 senesinde dostlarıyla sahneye koydukları absurd-komedi tarzı ‘Kral Übü’ oyunu ile en iyi reji, en iyi kadın oyuncu ve en iyi erkek oyuncu ödülünü almışlardır. Hayrettin Karaoğuz bu oyunda ‘’Kral Übü’’ kişiliği ile İstanbul Belediyesi Kültür A.Ş tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Ardından Jean Paul Sarter’ın doğal oyunculuk tarzı olan ‘’İş İşten Geçti’’ oyununda Dixon rolünü sergilemiştir.

Tiyatro hayatına Yakovos Kambanellis’in Savaş Baba oyunundaki ‘’Fileksenos’’ ve Sermet Çağlayan’ın Ayak Bacak Fabrikası oyununda ‘’Öküz’’ kişiliği ile devam etmiştir. Bu oyunlarla Türkiyede turneye çıkarak bir çok yerde sahne almıştır. Ayrıca tiyatrodaki dostlarıyla beraber ‘Yaratık’ adında bir oyun yazıp bir çok yerde sahnelemişlerdir.

2009 senesinde Stand-up gösterileri yapmıştır.

Okul senelerında birden çok kısa film çekmiş ve “Kızsız Adam” kısa filmi ile adını duyurmuştur. Birçok reklam kampanyasında da rol almıştır. 2009 senesinde Yeni Rakı İnternet Reklam Filmi, Turkcell reklam filmi Nar kampanyası, Doritos Reklam Kampanyası filmlerinde oynamıştır.

2010 senesinde 15 il/ 15 Üniversite de Doritos sponsorluğunda stand-up gösterileri turnesinde bulunmuştur.

2011 senesinde Star TV’de yayına giren ve kendi adını taşıyan Hayrettin adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

Birçok global şirketin bayi toplantılarında sahne alarak seyredenlerine keyifli anlar yaşatmıştır. 2013 senesinde Atv’nin ramazan için hazırladığı 30 bölümlük yarışma programı ‘Harry’ ile ekrana gelmiştir. Fanta markası’nın reklam yüzü oldu ve her sene gerçekleştirilen Fanta Gençlik Festivalinde sahne alıp , seyircilere eğlence dolu bir şov sağlamaktadır. Fanta tarafından hazırlanan ve kendisinin bulunduğu ‘sokak oyunlarının kahramanları’ viral reklam filmi ‘Kristal Elma’ ödülüne layık görüldü.

2013 yılı Eylül ayında, ABD‘nin Los Angeles şehrinde youtube studyolarında çalışmalar yapmak ve oradaki meslektaşlarını incelemek hem de kendisini geliştirip sevenlerine daha fazlasını sunabilmek üzere Amerika’nın Los Angeles şehrinde yaşamıştır. Matt Damon, Keanu Reeves, Cuba Gooding Jr., Jennifer Garner gibi isimlerle yapılacak ortak projeler anlamında ilişkilerde bulunmuştur. İngiliz asıllı youtuber Sam Pepper ile başarılı videolara imza atmıştır. Dream Works Stüdyoları’yla gelecek projeler hakkında görüşmeler yapmıştır. Youtube’ un Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen workshop’larına katılmış; mesleği ve kariyeri anlamında olumlu katkılar sağlayacak eğitimler almıştır. 2014 Mayıs ayında Türkiye’ye dönmüştür. Amerika‘daki süre zarfında bir çok başarılı videoya imza atmış, sosyal mecralarda bi hayli ses getirmiştir.

2020 senesinde yönetmenliğini Ali Bilgin (yönetmen)’in yaptığı “Menajerimi Ara” dizisinde rol aldı.

Survivor 2021 müsabakasında ünlüler takımında yarışacak olan Hayrettin Onur Karaoğuz, 9 Ocak 2021 akşamı Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2021 müsabakasında ünlüler takımında gönüllülere karşı; İsmail Balaban, Melis Sezer, Çağrı Atakan, Meryem Kasap, Hayrettin Onur Karaoğuz, Barış Özbek, Merve Aydın (basketbolcu), Batuhan Karacakaya, Öykü Çelik, Cemal Hünal yarışacak.

Filmleri :
2020 – Menajerimi Ara (Hayrettin) (Tv Dizisi)
2018 – 2020 – Kalk gidelim (Ercan)(Tv Dizisi)
2017 – İlk Öpücük (Necati) (Sinema Filmi)
2016 – Vezir Parmağı (Cumali) (Sinema Filmi)
2010 – Gelecekten Bir Gün (Tolga)(Sinema Filmi)
2009 – Kızsız Adam (Alper)(Kısa Film)

Televizyon programları:
2011 – Hayrettin (Star TV)
2012 – Harry (atv)
2019 – Exatlon Challenge (Yarışmacı) Tv8
2021 – Survivor 2021 (Yarışmacı) Tv8

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker