Biyografi

Hazar Ergüçlü Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hazar Ergüçlü kimdir?, Hazar Ergüçlü kaç yaşında?, Hazar Ergüçlü evi nerede?, Hazar Ergüçlü nerelidir? Hazar Ergüçlü ev adresi?, Hazar Ergüçlü kaç yaşında?, Hazar Ergüçlü nerede oturuyor?, Hazar Ergüçlü nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hazar Ergüçlü hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1992 senesinde doğan Hazar Ergüçlü şu an için 29 yaşında ve Oğlak burcundandır. Hazar Ergüçlü doğum yeri ise Lefkoşa, KKTC olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Hazar Ergüçlü Kimdir? – Hazar Ergüçlü Evi Nerede? – Hazar Ergüçlü Nerede Oturuyor?

Hazar Ergüçlü Kimdir?, evi nerede?

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Lefkoşa’da Neşe ve Süleyman Ergüçlü çiftinin kızı olarak doğmuştur. Esasen Kıbrıslıdır. Bir abisi mevcuttur. Annesi Kıbrıs Devlet Televizyonu BRT1’in yöneticisi, babası Kıbrıs Gazetesi Genel Yayın Yönetmenidir. Lefkoşa Belediyesinde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yaptı.

2010 senesinde yönetmen Derviş Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler” adlı sinema filminde Ruhsar kişiliğini canlandırarak işinde uzman oyunculuğa adım attı. 7 Eylül 2011 tarihinden beri ise Kıvanç Tatlıtuğ’un da oynadığı “Kuzey Güney” adlı dizide rol aldığı Simay Canay kişiliği ile televizyonda görünmeye başladı.

Hazar Ergüçlü, 2013 senesinde Uğur Yücel’in yönettiği “Benim Dünyam” adlı sinema filminde Turgay Kantürk, Ayça Bingöl, Beren Saat ve Uğur Yücel ile birlikte oynadı.

“Star TV” de ekranlara gelen Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy‘un başrollerinde bulunduğu “Medcezir” dizisinde “Eylül” kişiliği ile rol aldı.

2018 senesinde Netflix‘in ilk Türk dizisi “The Protector/Hakan: Muhafiz” filminde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş, Burçin TerzioğluOkan Yalabık, Cem Yiğit Üzümoğlu birlikte rol aldılar.

Ödülleri :
2017 – 24. Uluslararası Adana Film Festivali – Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü (Kar)

Filmleri ve Dizileri :
2018 – The Protector/Hakan: Muhafiz (Zeynep)(TV Dizisi)
2018 – Her Şey Seninle Güzel (Sinema Filmi)
2018 – Dudullu Postası (Melis)(TV Dizisi)
2018 – Ahlat Ağacı (Hatice) (Sinema Filmi)
2017 – Hayat Sırları (Seher)(TV Dizisi)
2016 – Yüksek Sosyete (Cansu)(TV Dizisi)
2016 – Mahalle (Sinema Filmi)
2016 – Kar (Sinema Filmi)
2016 – Dar Elbise ((Güle)) (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Kader)(TV Dizisi)
2013 – 2014 – Medcezir (Eylül) (TV Dizisi)
2013 – Benim Dünyam (Ayla – Ela’nın Kardeşi)(Sinema Filmi) 2013
2012 – Açlığa Doymak (Sena) (Sinema Filmi)
2011 – Kuzey Güney (Simay Canaş) (TV Dizisi)
2010 – Gölgeler ve Suretler (Ruhsar) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün