Heinrich Cornelius Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Heinrich Cornelius kimdir?, Heinrich Cornelius kaç yaşında?, Heinrich Cornelius evi nerede?, Heinrich Cornelius nerelidir? Heinrich Cornelius ev adresi?, Heinrich Cornelius kaç yaşında?, Heinrich Cornelius nerede oturuyor?, Heinrich Cornelius nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Heinrich Cornelius hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Eylül.148618.Şubat.1535 senesinde doğan Heinrich Cornelius şu an için 49 yaşında ve Başak burcundandır. Heinrich Cornelius doğum yeri ise Köln, AlmanyaGrenoble, Fransa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Heinrich Cornelius Kimdir? – Heinrich Cornelius Evi Nerede? – Heinrich Cornelius Nerede Oturuyor?

Heinrich Cornelius Kimdir?, evi nerede?

Hekim, filozof, simyacı ve hıristiyan kabalacı

Ortaçağın büyücü doktoru olarak bilinmektedir. Mistik bilgilerini okült felsefe kitabında bir araya getirmiştir.

Heinrich Cornelius, 14 Eylül 1486 tarihinde Köln, Almanya’da doğmuştur. Tam adı Heinrich Cornelius Agrippa Von Nettesheim’dir. 1499-1502 senelerı içerisinde okuyarak Köln Üniversitesinden mezun oldu.

Heinrich Cornelius, 1508 senesinde paralı askerlik yapmak için İspanya‘ya gitti. Katıldığı savaşlarda gösterdiği yararlılıktan dolayı şövalye nişanı verildi. Bir süre sonra askerlikten ayrıldı.

Heinrich Cornelius, bunun yanında malachim alfabesinin yaratıcısıdır. Tıp eğitimi esnasında öte yandan da simya deneyleri yaptı.

1509 senesinde Fransa‘nın doğusunda Dôle’de altın sentezleme umuduyla simyager olarak bir laboratuvar kurdu. 1520 senesinde Cenevre‘de bir sağlık merkezi açtı ve 1524’te Lyons’daki Kral I. Francois’in annesi Louise de Savoie’nin özel doktor oldu. Kraliçe annesi onu terk ettiğinde Belçika’da Antwerp’de tıp uygulamaya başladı fakat daha sonra lisanssız çalıştığı için yasaklandı. Hollanda’ya giderek Kralın tarihçiliğini yapmaya başladı. Antwerp’de yayına giren bir yapıtı nedeni ile yakalanıp Brüksel’e getirildi ve bir yıl tutuklu kaldı. Çıkınca Köln ve Lyon’a gitti. Son senelerında Kral I. Francois’in annesi ile alakalı bir yazısı yüzünden uzun süre tutuklu kaldı.

Büyü hususundaki çalışmalarının yanlış bilinmesindan dolayı yaşamı boyunca suçlandı. Büyüyü tanrıbilimden ayırarak bağımsız bir bilim haline getirmek istemiştir.

Kariyeri çok yönlü idi. Köln, Paris, Dôle, Londra, İtalya, Antwerp, Pavia ve Metz’de gizli ajan, asker, doktor, konuşmacı, simyager ve hukuk profesörü gibi işler yaptı.

Görüşlerinin birçoğu tartışmalıydı. Teolojiyle alakalı teorileri Kiliseyi kızdırdı ve 1520’de büyücülükle suçlanan bir kadını savundu. İbranice öğretmenliği yaptığı sırada dinsizlikle suçlandı. İtalya‘da Pavia’ya giderek yıldızları devinimleriyle bireylerin yazgıları içindeki ilişki üzerine konferanslar verdi. Burada büyücülükle suçlanınca Torino’ya kaçtı. Yeniden gezilerine başladı ve Köln, Cenevre, Freiburg ve Lyon’a gitti.

Çeşitli cezalar sebebiyle hapishanede kaldıktan sonra çeşitli suçlar ve cezalar sebebiyle yaşamını kaybetti.

Kendi zamanının “Büyücü”sü olarak anılan Heinrich Cornelius Agrippa, gençliğinde edindiği mistik bilgiyi ileri yaşlarında bir araya getirmiş ve Okült Felsefe adlı üç ciltlik kitabında ayrıntılı Bir Büyü Sistemine dönüştürmüştür. Bu büyü Sistemi Batı okültizmine de büyük oranda kaynaklık etmiş ve yön vermiştir. Bütünü saygınlığıyla büyü sanatına saygın ve uygulanabilir bir boyut kazandırmayı amaçlayan Okült Felsefe, melek büyüsünden nümoroljiye, yıldız mühürlerinden sefirotlara kadar birden fazla farklı husustan öğeler içerir. Bu Ciltlerden ilki olan kitap Doğal Büyü adını taşımakta ve hayvan, bitki ve mineralleri kapsayan doğal büyü yöntem ve uygulamaları üzerinde durmaktadır.

3 kez evlenen Heinrich Cornelius, 18 Şubat 1535 tarihinde Grenoble, Fransa’da 49 yaşında ölmüştür.

Kitapları :
1510 – 1531 – Okült Felsefe (De occulta philosophıa) 3 cilt

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün