Biyografi

Helena Bonham Carter Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Helena Bonham Carter kimdir?, Helena Bonham Carter kaç yaşında?, Helena Bonham Carter evi nerede?, Helena Bonham Carter nerelidir? Helena Bonham Carter ev adresi?, Helena Bonham Carter kaç yaşında?, Helena Bonham Carter nerede oturuyor?, Helena Bonham Carter nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Helena Bonham Carter hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Mayıs.1966 senesinde doğan Helena Bonham Carter şu an için 55 yaşında ve İkizler burcundandır. Helena Bonham Carter doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Helena Bonham Carter Kimdir? – Helena Bonham Carter Evi Nerede? – Helena Bonham Carter Nerede Oturuyor?

Helena Bonham Carter Kimdir?, evi nerede?

Helena Bonham Carter, 1966 doğumlu, Oscar’a aday olmuş, İngiliz aktris.

Helena Bonham Carter, 26 Mayıs1966’da, Golders Green, Londra’da dünyaya geldi. Babası, ünlü bir İngiliz siyaset ailesinden gelen, Raymond Bonham Carter, Helena halen 10 yaşındayken rahatsızlanarak tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Helena’nın oyunculuk dünyasına girmesi, 1979 senesinde ulusal bir makale müsabakasında kazandığı parayla oyunculuk idaresi “Spotlight”a girmesiyle başladı. 16 yaşında bir televizyon reklamında oynadı. 1983 senesinde ise, bir televizyon filmi olan “A Pattern of Roses”’da yer aldı. Göründüğü ilk sinema filmi, 1986’da gösterime giren, “Lady Jane” idi. Çıkış yaptığı performansı ise, “Lady Jane”den sonra çekilen fakat önce gösterime giren, “A Room with a View” adlı filmdeydi. Bu filmlerdeki performansı, kendisinin “korse kraliçesi” ve “İngiliz gülü” olarak, 20.yüzyıl öncesi ve sonrası konulu filmlerde aynı tarzda rollere aday gösterilmesini sağladı. Ancak sonunda yelpazesini genişleterek, “Fight Club” (1999), “Charlie and the Chocolate Factory” (2005), “Corpse Bride” (2005), “Big Fish” (2003) ve “Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit” (2005) gibi son senelerın ünlü filmlerinde başarılı birer profil çizdi. 2001 Ağustos’unda, ünlü dergi “Maxim”in özel konuğuydu.

Helena, 2006 Cannes Film Festivali’nde jüri kullanıcı hesabı yaptı ve o yıl tartışmaya yol açacak bir halde, İrlanda yapımı olan “The Wind That Shakes the Barley” adlı film oybirliğiyle, en iyi film seçildi.

Bonham Carter, 2006 Şubat’ında çekimlerine başlanan “Harry Potter and the Order of Phoenix” adlı filmde, hamileliği sebebiyle setten ayrılan Helen McCrory’nin yerine geçerek, Bellatrix Lestrange kişiliğini canlandıracak.

Özel yaşamını konuşmaktan kaçınmasına rağmen Helena ile alakalı olarak anılan gerçeklerden biri, 1994’ten 1999 yılına kadar, birden çok filmde beraber rol aldığı oyuncu, Kenneth Branagh ile bir ilişki yaşadığıydı. Daha sonra Steve Martin’le beraber olan aktris, 2001 Ekim’inden beri “Planet of the Apes”in çekimlerinde tanıştığı, ünlü yönetmen Tim Burton ile birlikte. Ünlü çiftin, 4 Ekim2003 doğumlu Billy-Ray Burton adında bir de oğulları var.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün