Biyografi

Henry Heimlich Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Henry Heimlich kimdir?, Henry Heimlich kaç yaşında?, Henry Heimlich evi nerede?, Henry Heimlich nerelidir? Henry Heimlich ev adresi?, Henry Heimlich kaç yaşında?, Henry Heimlich nerede oturuyor?, Henry Heimlich nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Henry Heimlich hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 03.Şubat.192017.Aralık.2016 senesinde doğan Henry Heimlich şu an için 96 yaşında ve Kova burcundandır. Henry Heimlich doğum yeri ise Wilmington, Delaware, ABDThe Christ Hospital, Cincinnati, Ohio, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Henry Heimlich Kimdir? – Henry Heimlich Evi Nerede? – Henry Heimlich Nerede Oturuyor?

Henry Heimlich Kimdir?, evi nerede?

Heimlich manevrası’nın mucididir.

Henry Heimlich, 3 Şubat 1920 tarihinde Wilmington, Delaware, ABD’de Mary Heimlich, Philip Heimlich çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Tam ası Henry Yahuda Heimlich’dir. 1937 senesinde New Rochelle Lisesi’nden mezun oldu. Cornell Üniversitesi, Weill Cornell Graduate School of Medical Sciences okullarında okudu doktor olarak mezun oldu.

İkinci Dünya Savaşı esnasında, ABD Donanmasında görev yaptı. Trahom hastalığı için bir tedavi geliştirdi. Dr. Heimlich, hastanın midesinden yapılmış bir tüp kullanılarak hasar görmüş ya da bozuk bir yemek borusunun yerini alan ters gastrik tüp operasyonu gerçekleştiren ilk Amerikalı cerrah oldu.

Göğüs Boşaltma Valfini icat etti ve yaralanma ya da ameliyat sonucu göğüs travması sonrası akciğerlerin çökmesini önledi. Vietnam Savaşı esnasında ordu tarafından yaygın biçimde kullanılan cihaz, göğüste vurulan askerlere tarihte ilk kez hayatta kalma şansı verdi. 1962’de Heimlich, göğüs drenaj çarpıntı valfini icat etti (Heimlich valfi de denir).

Heimlich manevrası’nın mucididir. Heimlich, 1974 senesinde, bireylerin solunum yolunun yemek ya da yabancı bir cisimle tıkanması sonucu boğulmalarını önlemek için bir teknik keşfetti. ABD’li doktor, kendi adının verildiği bu teknik aracılığıyla 100 binden fazla insanın yaşamının kurtarıldığını belirtmişti.

Henry Heimlich, 1980 senesinde ayaktan hastalar için “Mikro Trach” taşınabilir oksijen sistemi icat etti.

Henry Heimlich, Heimlich kariyeri boyunca 100’den fazla bilimsel makale paylaştı ve 250’den fazla tıp dersi sundu. 1961’de inme kurbanlarını tekrar yutmaları için öğreten teknikler geliştiren Disfagia Vakfı’nı kurdu. Ayrıca, Amerikan Karın Cerrahları Derneği tarafından sunulan 1981 Değerli Hizmet Ödülü gibi bir çok ödülün sahibiydi; 1984 Albert Lasker Ödülü; Ve 1985 Amerikan Akademisi Başarı Ödülü.1992’de Dr. Heimlich, İsrail Haifa’daki Maimonides Araştırma Enstitüsünün 1992 Ulusal Ödülleri Akşam Yemeği’nde onur konuğu oldu. 1984’te Mühendislik ve Bilim Şeref Kürsüsü’ne ve 1993’te Fame International Güvenlik ve Sağlık Salonuna girdi.

Henry Heimlich, 4 Haziran 1951 tarihinde yazar Jane Murray Heimlich ile evlendi. Mary Heimlich, Philip Heimlich adında iki çocuğu mevcuttur.

Henry Heimlich, 17 Aralık 2016 tarihinde The Christ Hospital, Cincinnati, Ohio, ABD’de 96 yaşında Kalp krizi neticesinde ölmüştür.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün