Bilgi

Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor

Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor, arayışı içine giren okurlarımız için Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Hesaplara 1660 TL yatacak! Haziran ayı ödemeleri o tarihte başlıyor

Evde bakım maaşı ödemesi alan vatandaşlar Haziran ayının gelmesi ile birlikte haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak sonuçlu yarısını araştırmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla her ay hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan ödemeler geçtiğimiz Ramazan Bayramı olması sebebiyle biraz erken ödenmişti. Haziran ayının başlaması ile birlikte ise bir çok vatandaş Haziran ayı evde bakım maaşı yattı mı, Haziran ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi belirlendi mu gibi suallerin cevabını inceliyor. Peki Haziran 2021 evde bakım parası ödemeleri ne zaman ekranlara gelecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla evde bakıma muhtaç olan engelli, hasta ve yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmaması için her ay evde bakım maaşı ödeniyor. Belirlenen şartları taşıyan vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda evde bakım parası ödemelerinden faydalanabiliyor. Ödemeler aylık olarak hesaplara yatırılırken Her gün farklı illerde ödeme yapılıyor. 2021 Haziran ayının başlaması ile birlikte haziran ayı evde bakım parası yattı mı sorusunun yanıtı da araştırılmaya başlandı. Peki Haziran ayı evde bakım maaşı ödemeleri başladı mı? evde bakım maaşı sorgulama nasıl yapılır?

hesaplara-1660-tl-yatacak-haziran-ayi-odemeleri-o-tarihte-basliyor-2

2021 HAZİRAN AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

2021 haziran ayı için evde bakım maaşı ödemeleri halen yapılmaya başlanmadı. Mayıs ayında evde bakım maaşları Ramazan Bayramı dolayısı ile vatandaşların hesaplarına biraz erken geçmişti. Lakin Normal şartlarda her ayın 15’i ile 30’u içinde gerçekleştirilen evde bakım maaşı ödemeleri Haziran ayında da bu tarihler aralığında hesaplara yatırılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde bakım maaşı alan hak sahipleri evde bakım aylığı ödemelerinin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesinin altında bulunan evde bakım ödeme bilgileri sorgulama ekranına tıklayarak sorgulama uygulayabilirsiniz. Bu sayfada maaş Bilgilerinize dair bütün ayrıntı kısmı bulacaksınızdır.

hesaplara-1660-tl-yatacak-haziran-ayi-odemeleri-o-tarihte-basliyor-3

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hesabı olanlar dikkat! Son 14 gün

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hesabı olanlar dikkat! Son 14 gün

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı ödemeleriniz Ziraat Katılım Bankası ile aracılığı ile alan vatandaşlar SMS ile de evde bakım maaşı sorgulama yapabiliyor. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle bakiye yazarak 4747’ye SMS atmanız maaş sorgulaması için yeterli.

2021 EVDE BAKIM MAAŞI KAÇ LİRA?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla engelli hasta ve yaşlı bireylerin ailelerinden koparılmadan evde bakımlarını sağlayabilmek maksadıyla ödenen evde bakım yardımı hizmeti her altı ayda bir zamlı olarak ödeniyor. Ocak ayında gelen zam ile birlikte 2021 yılı evde bakım maaşı fiyatları 1657 lira 86 kuruş oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün