Biyografi

Hidayet Karaca Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hidayet Karaca kimdir?, Hidayet Karaca kaç yaşında?, Hidayet Karaca evi nerede?, Hidayet Karaca nerelidir? Hidayet Karaca ev adresi?, Hidayet Karaca kaç yaşında?, Hidayet Karaca nerede oturuyor?, Hidayet Karaca nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hidayet Karaca hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Ağustos.1963 senesinde doğan Hidayet Karaca şu an için 58 yaşında ve Aslan burcundandır. Hidayet Karaca doğum yeri ise Çankırı olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Hidayet Karaca Kimdir? – Hidayet Karaca Evi Nerede? – Hidayet Karaca Nerede Oturuyor?

Hidayet Karaca Kimdir?, evi nerede?

Samanyolu Yayın Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusudur.

Hidayet Karaca, 18 Ağustus 1963 tarihinde Çankırı‘da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul‘da yaptı.

1983 senesinde kazandığı İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi Makine bölümünde okumaya başladı. lisans eğitimini bitirdikten sonra da lisansüstü eğitimini aynı yerde yaptı. Ardından Manisa, Celal Bayar Üniversitesi’nde Doktorasını yaptı.

İzmir‘de Zaman Gazetesinin Ege Bölge Temsilcisi olarak görev yaptı. Ege Bölgesi Temsilciliğinden sonra, iki yıl aynı gazetenin Ankara Temsilciliğini yaptı.

1999 senesinden beri de önce Samanyolu Televizyonu‘nun Genel koordinatörü olarak çalıştı. Daha sonra da Samanyolu Yayın Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV’de program sunucusu olarak görevine 14 Aralık 2014 tarihine kadar devam etti.

Hidayet Karaca, Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi, Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Ayrıca 2011 senesinin Ocak ayında Televizyon İzleme ve Araştırmaları Komitesi başkanı seçildi.

Hidayet Karaca, Şule Karaca ile evlidir. 2 çocuğu mevcuttur. Oğlunun adı Sıtkı Karaca’dır.

Hidayet Karaca, 14 Aralık 2014 tarihinde ‘paralel yapı’ iddialarıyla alakalı olarak gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan caddesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi.

19 Aralık 2014 tarihinde mahkemeye çıkarılan Hidayet Karaca, Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı, Mustafa Kılıçaslan terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklandı.

3 Kasım 2017 tarihinde Hidayet Karaca’ya İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandıkları davada 31 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. “Silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 18 yıl, “Resmi belgede sahtecilik” suçundan 9 yıl, “İftira” suçundan da 4 yıl 6 ay olmak üzere 31yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün