Hilal Saral Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hilal Saral kimdir?, Hilal Saral kaç yaşında?, Hilal Saral evi nerede?, Hilal Saral nerelidir? Hilal Saral ev adresi?, Hilal Saral kaç yaşında?, Hilal Saral nerede oturuyor?, Hilal Saral nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hilal Saral hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1971 senesinde doğan Hilal Saral şu an için 50 yaşında ve burcundandır. Hilal Saral doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Hilal Saral Kimdir? – Hilal Saral Evi Nerede? – Hilal Saral Nerede Oturuyor?

Hilal Saral Kimdir?, evi nerede?

Hilal Saral, 1971 senesinde doğmuştur. Annesi çok iyi bir sinema seyircisi imiş ve ona hamileyken Türkan Şoray’ın bir filmini izlemiş ve o kişiliği çok beğendiği için de “Hilal” adını koymuş. Lise senelerında yaz tatilinde 2 ay bir fotoğrafçıda çalışmıştır.

Öncelikle babasının akrabası olan “Altın Portakal Film Festivali’nin fikir babası”, yönetmen Behlül Dal’ın yanında asistan olarak çalışmaya başladı. Behlül Dal’ın çok uzun seneler asistanlığını yaptı. Daha sonraları Ertem Göreç, Yılmaz Atadeniz, Oksal Pekmezoğlu gibi yönetmenler ile de çalıştı.

1998 senesinde “Aynalı Tahir” dizisiyle yönetmenliğe başladı.

2006 senesinde Uğur Arslan’ın çok bi hayli beğeni alan şiirinden yola çıkılarak Osman Yağmurdereli’in yapımcılığında senaryolaştırıldıktan sonra Hilal Saral yönetmenliğinde çekilen “Karagümrük Yanıyor” adlı dizi filmde oyuncular; Uğur Arslan, Sinem Öztufan, Özlem Yılmaz, Mesut Akusta, KamilSönmez gibi oyuncular olmuştur.

2012 senesinde yönettiği “Kuzey Güney” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Bade İşçil, Merve Boluğur, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Zerrin Tekindor, Hale Soygazi, Kaan Taşaner rol almıştır.

2014 senesinde Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye Evcen’in başrollerde oynadığı “Kurt Seyit ve Şura” adlı dizi filmin yönetmenliğini yapmıştır.

Hilal Saral, 2004 senesinden beri Murat Ünalan ile evlidir.

Ekim 2015 ayında Star TV’de gösterilmeye başlayan, yönetmenliğini Hilal Saral‘ın yaptığı başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül‘ün oynadığı “Kara Sevda” adlı dizide Zerrin Tekindor, Melisa Aslı Pamuk, Kaan Urgancıoğlu, Burak Sergen, Kürşat Alnıaçık da oynamıştır.

Ödülleri :
2009 – 36.Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri, En İyi Dizi (Dram) (Aşk-ı Memnu)

Yönetmenlik Yaptığı Filmleri ve Dizileri :
2015 – Kara Sevda (TV Dizisi)
2014 – Kurt Seyit ve Şura (TV Dizisi)
2012 – Kuzey Güney (2. Sezon )(TV Dizisi)
2010 – 2011 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Aşk-ı Memnu (TV Dizisi)
2007 – Elveda Derken (TV Dizisi)
2006 – Karagümrük Yanıyor (TV Dizisi)
2006 – Eksik Etek (TV Dizisi)
2006 – Ah Polis Olsam (TV Dizisi)
2005 – Nasip Kısmet (TV Filmi)
2005 – Kezban Yenge (TV Dizisi)
2005 – Kandil (TV Filmi)
2004 – Yusufçuk (TV Filmi)
2004 – Mezar Arasında (TV Filmi)
2004 – Metro Palas (TV Dizisi)
2004 – Düşman Kızı (TV Filmi)
2004 – Bedel (TV Filmi)
2001 – Kel Alaattin (TV Filmi)
1998 – Aynalı Tahir (TV Dizisi)
1997 – Şengün Konağı (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün