Hülya Hökenek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hülya Hökenek kimdir?, Hülya Hökenek kaç yaşında?, Hülya Hökenek evi nerede?, Hülya Hökenek nerelidir? Hülya Hökenek ev adresi?, Hülya Hökenek kaç yaşında?, Hülya Hökenek nerede oturuyor?, Hülya Hökenek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hülya Hökenek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1978 senesinde doğan Hülya Hökenek şu an için 43 yaşında ve burcundandır. Hülya Hökenek doğum yeri ise Cizre, Şırnak olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Hülya Hökenek Kimdir? – Hülya Hökenek Evi Nerede? – Hülya Hökenek Nerede Oturuyor?

Hülya Hökenek Kimdir?, evi nerede?

Hülya Hökenek Habertürk TV’de “Enine Boyuna” programının moderatörlüğünü yapmaktadır.

Hülya Hökenek, 1978 senesinde Şırnak Cizre’de dünyaya geldi. Abisi Faruk Hökenek Kalp cerrahı, ablası Aysun Hökenek ise eczacıdır. Eğitim hayatına Cizre’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanarak İstanbul’a geldi. Burada İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümünü kazandı. Üniversitenin ilk senelerında gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile tanışması kariyeri şekillenmeye başladı. Akademi İstanbul’da eğitim aldı.

Hülya Hökenek, üniversiteden mezun olduktan sonra Fatih Altaylı’nın yanında Kanal D’de çalışma hayatına başlayarak Teke Tek programında muhabirlik yapmıştır. Hülya Hökenek kariyer yaşamında Güneydoğuya giderek burada çok özel röportajlar yaptı. Fatih Altaylı ile beraber 1997 senesinde Beyrut’ta giden Hülya Hökenek, Abdullah Öcalan yakalanmadan önce son röportajı yaptılar, daha sonra Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yaptı. Kariyer durağı daha sonra BRT televizyon kanalı oldu. BRT’de özel dosya haberciliği bölümünde çalıştı. Ancak kanalın yayın hayatına 2001 senesinde son vermesi ile yaşamında yeni bir sayfa açıldı.

Ardından Londra’da giderek 3 yıla yakın dil eğitimi aldı. Aynı zamanda London Institute’de Fast Track Journalism eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra Kanal 7’de haber sunmaya başladı. 3 yıla yakın Kanal 7’de çalıştı.

Daha sonra KanalTürk televizyonunda Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. Kanal Türk’te 8 ay kadar Ana Haber Bülteni sunduktan sonra TRT’ye geçen Hülya Hökenek, TRT Haber televizyon kanalında haber sunmaya başladı. 7 yıl boyunda TRT Haber kanalında haber spikerliği ve programcılığı yaptı.

2018 senesinde Habertürk TV ekranlarında görev almaya başladı. Hülya Hökenek, Habertürk’te hafta için her gün saat 12:00’da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21:00’da Enine Boyuna programıyla seyirci karşısına çıkıyor.

Taraftar olarak Beşiktaşlı olan Hülya Hökenek, kişisel yetenekleri içerisinde Bilardo ve Satranç yer alırken bunun yanında müzik ile de ilgilenmektedir.

Hülya Hökenek, 24 Eylül 2018 tarihinde film yapımcısı Kamer İncedursun ile evlendi.

Sunduğu Programlar :
Habertürk TV – Gündem
Habertürk TV – Gün Ortası
Habertürk TV – Enine Boyuna
Hülya Hökenek çalıştığı TV kanalları

Çalıştığı TV kanalları:
Habertürk Tv
TRT Haber TV
KanalTürk TV
Kanal 7 TV
BRT TV
Kanal D TV

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün