Biyografi

Hülya Koçyiğit Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hülya Koçyiğit kimdir?, Hülya Koçyiğit kaç yaşında?, Hülya Koçyiğit evi nerede?, Hülya Koçyiğit nerelidir? Hülya Koçyiğit ev adresi?, Hülya Koçyiğit kaç yaşında?, Hülya Koçyiğit nerede oturuyor?, Hülya Koçyiğit nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hülya Koçyiğit hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Aralık.1947 senesinde doğan Hülya Koçyiğit şu an için 74 yaşında ve Yay burcundandır. Hülya Koçyiğit doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Hülya Koçyiğit Kimdir? – Hülya Koçyiğit Evi Nerede? – Hülya Koçyiğit Nerede Oturuyor?

Hülya Koçyiğit Kimdir?, evi nerede?

Oyuncu. Sinemamızın en mühim oyuncularından biridir. Berlin Altın Ayı ödüllü Susuz Yaz filmiyle oyunculuk kariyeri başlayan Koçyiğit, 200’ün üzerinde filmde ve 10 TV dizinde rol almıştır. Konservatuar kökenli oyuncu, farklı rollerin altından başarıyla kalkmış, zarifliği ve hanımefendiliğiyle Türk halkının sevgilisi olmuştur. Kültür Bakanlığı’nca yurt dışında gerçekleştirilen “Türk Film Haftaları”‘nda ülkemizi en fazla temsil etmiş sinema sanatçısı olan Koçyiğit, bir çok ödülün de sahibi olmuştur. Kurbağalar, Gelin, Düğün, Diyet üçlemesi ve Derman, Koçyiğit’in mühim filmlerinden birkaçıdır.

12 Aralık1947 senesinde İstanbul‘da Yenikapı’da dünyaya geldi. Feryal ve Nilüfer adlarında iki kız kardeşi mevcuttur. İlkokul eğitimini İstanbul ve daha sonra taşındıkları Ankara‘da tamamlayan Koçyiğit, Atatürk Kız Lisesi‘ne devam etti. Ayrıca Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü‘nde de eğitim gören Koçyiğit, Bulgaristan göçmeni Sedat Koçyiğit ile Melek Koçyiğit‘in üç kızının en büyüğüydü. Mutlu bir çocukluk geçiren Koçyiğit’in annesi bi hayli dominanttı. Kızının bale ve piyano dersleri almasında büyük etkisi olan Melek Koçyiğit, evde büyük bir disiplin kurmuştu. Birbirlerine aşık bir anne-babanın kızı olan Koçyiğit, babasına da bi hayli düşkündü.

Hepimizin öğretmeni dediği, Muhsin Ertuğrul’un tavsiyesi üzerine Ankara Devlet Konservatuarı‘nda tiyatro eğitimi almaya başladı. İki kızkardeşi de İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olan Hülya Koçyiğit, kardeşi Nilüfer’in rol aldığı “Bir Yetim’in Hasreti” filminin setinde Muhterem Nur‘un da aralarında olduğu dönemin ünlü oyuncularıyla tanışma fırsatı buldu. Daha sonra Metin Erksan‘ın Çocuk Hırsızları filminde oynaması için kardeşini seçmesi aracılığıyla ünlü yönetmenle tanışma fırsatı bulan Koçyiğit için bu tanışıklık yaşamının dönüm noktası olacaktı. Koçyiğit, Metin Erksan ve David E. Durston‘ın yönetmenliğini yaptığı 1963 tarihli Susuz Yaz filmiyle ilk kez seyirci karşısına çıkmasına rağmen başarılı olmuştu. Erksan’a Berlin Altın Ayı ödülünü kazandıran film, başarısıyla uzun süre konuşuldu. Çünkü bu ödül Türk sinemasına o güne kadar verilen ilk büyük ödüldü.

Bu filmin hemen sonrasında Meksika Film Festivali’ne davet edilen Susuz Yaz ekibi çok ilgi gördü. Hülya Koçyiğit orada Metro Golden Mayer’den “6 yıllık anlaşma” önerisi aldı. Orada kalıp hem sinema eğitimi alması hem de sonrasında film çevirme önerisini reddetti.

Henüz öğrenciyken bu denli başarılı bir filmde oynama fırsatı bulan Koçyiğit, eğitim hayatı ve oyunculuk içerisinde kalmıştı. Sınıf dostlarından Salih Güney‘in de onun okula geri dönmesi hususundaki ikna çabaları başarılı olmadı ve bir setten diğerine koşturan Koçyiğit, Yeşilçam‘ı seçmeye karar verdi. Çünkü okulla yoğun set trafiğini bir arada yürütememişti.

Susuz Yaz’ın sonrasında basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Koçyiğit için “Yeni bir yıldız doğuyor” ifadesi kullanılıyordu.
Prensiplerine sadık olması ve saygın kişiliği sebebiyle Ayhan Işık‘ı örnek alan Koçyiğit, bundan öncekilerde hayranlıkla izlediği oyuncularla aynı sette olduğu için kendisini şanslı hissediyordu. Ayhan Işık, o dönemin Yeşilçam’ında çalışma standartlarının oluşmasını sağlamak maksadıyla “Ayhan Işık Kuralları” olarak anılan bir takım kurallar koymuştu. Koçyiğit de Işık’ın sonrasında gidiyor ve işini saygın biçimde yapmak için bu kurallar ışığında hareket ediyordu.

Fikret Hakan‘ın ve Sadri Alışık‘ın oyuncu olarak gelişmesinde büyük etkisi olan Koçyiğit, Vurun Kahpeye, Yıldızların Altında, Yalancı, Hıçkırık ve Dudaktan Kalbe gibi filmlerle sinema seyircisinin gönlüne taht kurdu. Filmlerinde kendi sesinin kullanılmasını isteyen Koçyiğit, o zamanda bunu uygulayan Sadri Alışık ve Çolpan İlhan‘dan etkileniyordu.

Sinemanın açmaza girdiği günlerde sahneye çıkma önerisini kabul eder ve tam 10 yıl as solist olarak sahneye çıktı. Halk konserleri verdi.

8 ağustos 1968 tarihinde o dönem Fenerbahçe’de futbol oynayan Selim Soydan‘la dünya evine giren Koçyiğit’in Gülşah Soydan (d.15 Eylül 1969) adında bir kız çocuğu dünyaya geldi. Neslişah Alkoçlar ve Aslışah Alkoçlar adında torunu mevcuttur.

Yerli romanların sinemaya uyarlanması için büyük çaba sarfeden Koçyiğit’e konular daha gerçekçi, karakterler daha sağlam geliyordu. Kerime Nadir Azrak, Muazzez Tahsin Berkant, Esat Mahmut Karakurt, Halide Edip Adıvar, Peride Celal’in eserlerinin sinemaya aktarılmasında büyük katkısı olan oyuncu, uzun süre roman kahramanlarını canlandırdı. Bunlardan Orhan Aksoy‘un hikayesinden beyaz perdeye aktarılan Kezban kişiliği, Koçyiğit’e çok yakıştırılmıştı. Zira, Anadolu’dan gelen, taşralı olduğu için horlanan, fakat kendi kendini eğitip zengin olan, o gücü elde ettikten sonra da değişmeyen ve insani değerlerini koruyan bir karakter olan Kezban karakterinin kendisine yapıştırıldığını düşünen oyuncu, bundan sıyrılmak için değişik karakterler canlandırmak istiyordu. Kırmızı Fener Sokağı isimli filmde sokak kızı İrma’yı canlandıran Koçyiğit, seyirciden büyük tepki almıştı. Ediz Hun‘un annesi ve Cüneyt Arkın‘ın metresi rollerinde seyirci karşısına çıkan Koçyiğit, farklı türdeki filmlerde, farklı rollerle oyunculuğunu geliştirme fırsatı bulmuştu. Hep iyi rollere yakıştırılan ve seyirciyle kurduğu içten ilişkiyle adından bahsettiren oyuncu, sinema kariyerinde daha üstün, daha sofistike ve zorlu bir noktada olmak istiyordu. Genelde Orhan Aksoy‘la çalışan oyuncu, Ömer Lütfi Akad‘ı da yönetmen olarak çok beğeniyordu.Ünlü rejisörün Gelin, Düğün, Diyet üçlemesinde ve Gökçe Çiçek filmlerinde oynayan Koçyiğit, Akad’dan sinema arayışları hususunda büyük destek aldı. Daha sonra ağırlıklı olarak Şerif Gören‘in idaresindeki filmlerde oynayan Koçyiğit, Almanya Acı Vatan, Firar, Derman, Kurbağalar, Evlidir Ne Yapsa Yeridir gibi mühim filmlerde başrolü üstlendi.

Filmleri Yunanistan, İran, Mısır, Lübnan, Cezayir gibi değişik ülkelerde gösterilmiştir. 1965-1974 içerisinde tüm filmleri Yunanistan’da sinemalarda oynatılmıştır. 1983 yılı yapımı “Derman” filmi 5 Kıtada oynatılan, 1985 senesinde yapılan “Kurbağalar” filmi ise yabancı televizyon kurumlarına satılan ilk Türk filmidir.

1987’de de Anavatan Partisi’nden İzmir milletvekili adayı oldu ama 115 oyla seçimi kaybetti. 1998 senesinde “Son Çare” adlı 1,5 yıl süren bir TV haber programı yaptı.

1991‘de devlet sanatçısı seçilen Koçyiğit, 19911992‘de kurucusu olduğu SO-DER‘in başkanı oldu. Dört yıl boyunca sürdürdüğü başkanlık görevinden sonra yönetim kurulunda çalışmaya başlayan Koçyiğit, bir dönem siyasi çalışmalar içinde de bulundu.

Hülya Koçyiğit, 3 Nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Bir süredir akciğerlerinden rahatsız olan Hülya Koçyiğit‘e akciğer kanseri teşhisi konuldu ve teşhisinin hemen sonrasında ameliyat kararı alındı. 21 Mayıs 2017 tarihinde ABD, New York‘ta “Presbyterian Hospital” hastenesinde Akciğerinin sağ üst lobundaki kanserli bölge için ameliyat edildi. Başarılı geçen operasyon sonucu Koçyiğit’in akciğerindeki kanserli bölge tamamiyle temizlendi.

Ödülleri :
1964 Yılın Kadın Oyuncusu (Turizm Bakanlığı)
1964 Yılın Kadını (Türk Kadınlar Birliği)
1969 Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Cemile
1972 Altın Koza (Zehra filmi ile)
1973 Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Tanrı Misafiri
1975 Altın Portakal (Diyet filmi ile)
1984 Altın Portakal (Derman filmi ile)
1990 Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Karılar Koğuşu
Altın Portakal Yaşam Boyu Başarı Ödülü
Altın Koza Yaşam Boyu Başarı Ödülü
Çasot Yaşam Boyu Başarı Ödülü
İstanbul Film Festivali Onur Ödülü
Ankara Film Festivali Onur Ödülü
Uçan Süpürge Film Festivali Onur Ödülü
Siyad Onur Ödülü
1987 Nantes Film Festivali (Fransa) En Başarılı Kadın Oyuncu – “Kurbağalar” Filmi İle
1988 Amiens Film Festivali (FRANSA) En İyi Kadın Oyuncu – “Bez Bebek” Filmi İle

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2010 – Nisvan – Tarihe Adını Yazdıran… (Müfide İlhan / İlk kadın belediye başkanı) (Sinema Filmi)
2009 – Altın Kızlar (İsmet) (TV Dizisi)
2008 – İzzet Günay Belgeseli (Kendisi) (Video)
2007 – Hicran Sokağı (Zümrüt) (Sinema Filmi)
2007 – Aşk Eski Bir Yalan (Zümrüt) (TV Dizisi)
2007 – Anneler Günü (Handan) (TV Filmi)
2006 – Kabuslar Evi: Bir Kış Masalı (Gülseren) (TV Filmi)
2005 – Sami Hazinses Belgeseli (Kendisi) (Video)
2005 – Asla Unutma (Emel – Nadide) (TV Dizisi)
2005 – Akad Sineması (Kendisi) (Sinema Filmi)
2004 – Sular Durulmuyor (Dilşat) (TV Dizisi)
2003 – Yeşilçam Denizi (Tv Programı)
2003 – Hababam Sınıfı: Merhaba (Fatoş Hoca) (Sinema Filmi)
2002 – Mihriban (Mihriban) (TV Dizisi)
2001 – Şellale (Semra) (Sinema Filmi)
2001 – Nisan Yağmuru (Nisan) (TV Dizisi)
1995 – Adana – Paris (Kendisi) (Sinema Filmi)
1991 – Bir Kadın (Füsun) (Sinema Filmi)
1991 – Anadolu’nun Kadın Erenleri (TV Dizisi)
1989 – Karılar Koğuşu (Tözey) (Sinema Filmi)
1989 – Hiçbir Gece (Sevda Tanyeri) (Sinema Filmi)
1988 – Ponente Feneri (Sinema Filmi)
1988 – Macide Öğretmen (Macide Öğretmen) (TV Dizisi)
1988 – Gece Dansı Tutsakları (Zeynep) (Sinema Filmi)
1988 – Canım Oğlum (Ayşe Akyüz) (Sinema Filmi)
1987 – Bez Bebek (Melek) (Sinema Filmi)
1986 – Kader (Gülçiçek) (Sinema Filmi)
1986 – Gülçiçek (Gülçiçek) (Sinema Filmi)
1986 – Dikenli Yol (Handan) (Sinema Filmi)
1985 – Kurbağalar (Elmas) (Sinema Filmi)
1984 – Yavrularım (Seher Kaya) (Sinema Filmi)
1984 – Firar (Ayşe Sarıca) (Sinema Filmi)
1983 – Derman (Mürvet) (Sinema Filmi)
1982 – Gazap Rüzgarı (Avukat Selma Ataman) (Sinema Filmi)
1981 – Herhangi Bir Kadın (Yıldız Şahin) (Sinema Filmi)
1979 – Almanya Acı Vatan (Güldane) (Sinema Filmi)
1978 – Evlidir Ne Yapsa Yeridir (Leyla) (Sinema Filmi)
1977 – İstasyon (Yasemin) (Sinema Filmi)
1977 – Sensiz Yaşayamam (Ayfer Tezmen) (Sinema Filmi)
1976 – Şoför (Zehra) (Sinema Filmi)
1976 – Gülşah Küçük Anne (Selma Akova) (Sinema Filmi)
1975 – İşte Hayat (Ayşe) (Sinema Filmi)
1975 – Çirkef (Ayşe Yılmaz) (Sinema Filmi)
1975 – Kadınlar Hayır Derse (Hülya) (Sinema Filmi)
1975 – Gülşah (Zeynep) (Sinema Filmi)
1975 – Bir Araya Gelemeyiz (Füsun Atakan) (Sinema Filmi)
1974 – Çirkin Dünya (Selma) (Sinema Filmi)
1974 – Sokaklardan Bir Kız (Nuran) (Sinema Filmi)
1974 – Sabıkalı (Aysel) (Sinema Filmi)
1974 – Kardeşim (Nermin) (Sinema Filmi)
1974 – El Kapısı (Elvan) (Sinema Filmi)
1974 – Diyet (Hacer) (Sinema Filmi)
1974 – Diriliş (Zeynep) (Sinema Filmi)
1973 – İkibin Yılın Sevgilisi (Güldal/Sibel Tamara/Amorfia Zerrintaç) (Sinema Filmi)
1973 – Yeryüzünde Bir Melek (Zehra) (Sinema Filmi)
1973 – Siyah Gelinlik (Pınar Sayan) (Sinema Filmi)
1973 – Rabia / İlk Kadın Evliya (Rabia) (Sinema Filmi)
1973 – Hayat Bayram Olsa (Ceylan Ateşoğlu) (Sinema Filmi)
1973 – Gelin (Gelin) (Sinema Filmi)
1973 – Düğün (Zeliha) (Sinema Filmi)
1973 – Aşkın Zaferi / Aşk ve Vatan (Oya Hanım) (Sinema Filmi)
1972 – Zehra (Zehra Altuğ) (Sinema Filmi)
1972 – Tanrı Misafiri (Pınar) (Sinema Filmi)
1972 – Sezercik Aslan Parçası (Sevim) (Sinema Filmi)
1972 – Sev Kardeşim (Alev Güler) (Sinema Filmi)
1972 – Kaderimin Oyunu (Selma) (Sinema Filmi)
1972 – Gökçeçiçek (Gökçeçiçek) (Sinema Filmi)
1972 – Azat Kuşu (Melek) (Sinema Filmi)
1971 – Üç Arkadaş (Gül Peri) (Sinema Filmi)
1971 – Yağmur (Günsel Dolunay) (Sinema Filmi)
1971 – Yarın Ağlayacağım (Sevda) (Sinema Filmi)
1971 – Vefasız (Zeynep) (Sinema Filmi)
1971 – Son Hıçkırık (Handan/Nalan) (Sinema Filmi)
1971 – Sezercik Yavrum Benim (Aynur) (Sinema Filmi)
1971 – Severek Ayrılalım (Meral Eresen) (Sinema Filmi)
1971 – Senede Bir Gün (Nazlı) (Sinema Filmi)
1971 – Kezban Paris’te (Kezban) (Sinema Filmi)
1971 – Hayatım Senindir (Leyla) (Sinema Filmi)
1971 – Bütün Anneler Melektir (Selma) (Sinema Filmi)
1971 – Beyoğlu Güzeli (Alev Aker) (Sinema Filmi)
1971 – Beklenen Şarkı (Gül Deniz) (Sinema Filmi)
1971 – Bebek Gibi Maşallah (Leyla Erdem Yılmaz) (Sinema Filmi)
1971 – Adını Anmayacağım (Gül) (Sinema Filmi)
1970 – Zeyno (Zeynep) (Sinema Filmi)
1970 – Yaralı Ceylan (Cemile) (Sinema Filmi)
1970 – Sürtük (Naciye/Canan Alev ) (Sinema Filmi)
1970 – Söz Müdafanın (Selma Alkan) (Sinema Filmi)
1970 – Seven Ne Yapmaz (Sevda) (Sinema Filmi)
1970 – Saadet Güneşi (Semra) (Sinema Filmi)
1970 – Küçük Hanımefendi (Neriman) (Sinema Filmi)
1970 – Kezban Roma’da (Kezban) (Sinema Filmi)
1970 – Kalbimin Efendisi (Alev) (Sinema Filmi)
1970 – Güller Ve Dikenler (Verda) (Sinema Filmi)
1969 – Ölmüş Bir Kadının Mektupları (Anne Fikret/Kızı Nedret) (Sinema Filmi)
1969 – Yarın Başka Bir Gündür (Gül Fatma Kunt) (Sinema Filmi)
1969 – Uykusuz Geceler (Cemile/Yıldız Ateş) (Sinema Filmi)
1969 – Sen Bir Meleksin (Hülya) (Sinema Filmi)
1969 – Kızım Ve Ben (Leyla) (Sinema Filmi)
1969 – Kızıl Vazo (Azize Sönmezoğlu) (Sinema Filmi)
1969 – Kınalı Yapıncak (Kınalı Yapıncak) (Sinema Filmi)
1969 – Boş Çerçeve (Alev) (Sinema Filmi)
1968 – Yasemin’in Tatlı Aşkı (Yasemin Birman) (Sinema Filmi)
1968 – Yalan Yıllar (Lale) (Sinema Filmi)
1968 – Vahşi Bir Erkek Sevdim (Cihan) (Sinema Filmi)
1968 – Sus Sus Kimseler Duymasın (Sinema Filmi)
1968 – Sevemez Kimse Seni (Alev) (Sinema Filmi)
1968 – Sarmaşık Gülleri (Gülseren) (Sinema Filmi)
1968 – Kırmızı Fener Sokağı (Sinema Filmi)
1968 – Kezban (Kezban) (Sinema Filmi)
1968 – Kara Sevda (Selma) (Sinema Filmi)
1968 – Kadın Asla Unutmaz (Nevin Doruk) (Sinema Filmi)
1968 – Hicran Gecesi (İlhan) (Sinema Filmi)
1968 – Funda (Fehiman) (Sinema Filmi)
1968 – Dağları Bekleyen Kız (Sinema Filmi)
1968 – Cemile (Cemile) (Sinema Filmi)
1967 – Üvey Ana (Sinema Filmi)
1967 – Çıldırtan Dudaklar (Sinema Filmi)
1967 – Zalimler De Sever (Deniz) (Sinema Filmi)
1967 – Yağmur Çiselerken (Hülya) (Sinema Filmi)
1967 – Yaralı Kuş / Mazideki Yıllarım (Zeynep) (Sinema Filmi)
1967 – Yanık Kalpler (Sinema Filmi)
1967 – Utanç Kapıları (Sevim) (Sinema Filmi)
1967 – Söyleyin Genç Kızlara (Hülya) (Sinema Filmi)
1967 – Seni Affedemem (Ferdide Baykara/Canan Öz) (Sinema Filmi)
1967 – Samanyolu (Zülal) (Sinema Filmi)
1967 – Ringo Gestapo’ya Karşı (Sinema Filmi)
1967 – Parmaklıklar Arkasında (Sinema Filmi)
1967 – Kardeş Kavgası (Nuran Volkan) (Sinema Filmi)
1967 – Hırçın Kadın (Zerrin) (Sinema Filmi)
1967 – Gül Ağacı (Hülya) (Sinema Filmi)
1967 – Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Nüzhet) (Sinema Filmi)
1967 – Demir Kapı (Sinema Filmi)
1967 – Deli Fişek (Sinema Filmi)
1966 – İntikam Ateşi (Sinema Filmi)
1966 – Ölmek Mi Yaşamak Mı (Hülya) (Sinema Filmi)
1966 – Yiğit Yaralı Olur (Gül) (Sinema Filmi)
1966 – Vahşi Sevda (Gül) (Sinema Filmi)
1966 – Siyahlı Kadın (Serap) (Sinema Filmi)
1966 – Seni Seviyorum (Selma) (Sinema Filmi)
1966 – O Kadın (Ayşe Çelik) (Sinema Filmi)
1966 – Kıskanç Kadın (Nevin Seden) (Sinema Filmi)
1966 – Kumarbazın İntikamı (Leyla Özer) (Sinema Filmi)
1966 – Karanlıklar Meleği (Gül) (Sinema Filmi)
1966 – Kaderde Birleşenler / Kıyamet … (Nuran) (Sinema Filmi)
1966 – Dişi Düşman (Asuman) (Sinema Filmi)
1966 – Dertli Gönüller (Sinema Filmi)
1966 – Denizciler Geliyor (Birsen) (Sinema Filmi)
1966 – Damgalı Kadın (Suzan) (Sinema Filmi)
1966 – Bitmeyen Çile (Gönül) (Sinema Filmi)
1966 – Aşk Mücadelesi (Zeynep) (Sinema Filmi)
1965 – İki Yavrucak (Sinema Filmi)
1965 – Yıldızların Altında (Hülya) (Sinema Filmi)
1965 – Yalancı (Sinema Filmi)
1965 – Uzakta Kal Sevgilim (Hülya) (Sinema Filmi)
1965 – Tehlikeli Adımlar (Semra Güven) (Sinema Filmi)
1965 – Sevgim Ve Gururum (Zerrin Bağdatlı) (Sinema Filmi)
1965 – Sevgili Öğretmenim (Hülya) (Sinema Filmi)
1965 – Serseri Aşık (Hülya) (Sinema Filmi)
1965 – Posta Güvercini (Sinema Filmi)
1965 – Nazar Değmez İnşallah (Belma) (Sinema Filmi)
1965 – Lafını Balla Kestim (Meral) (Sinema Filmi)
1965 – Kadın İsterse (Matmazel Nadya) (Sinema Filmi)
1965 – Hıçkırık (Nalan) (Sinema Filmi)
1965 – Hülya (Hülya/Semra) (Sinema Filmi)
1965 – Dudaktan Kalbe (Lamia) (Sinema Filmi)
1965 – Aşk ve İntikam (Şermin) (Sinema Filmi)
1964 – Vurun Kahpeye (Aliye Öğretmen) (Sinema Filmi)
1964 – Taşralı Kız (Hülya) (Sinema Filmi)
1964 – Son Tren (Pelin) (Sinema Filmi)
1964 – Keşanlı Ali (Zilha) (Sinema Filmi)
1964 – Kavga Var (Ayten) (Sinema Filmi)
1964 – Katilin Kızı (Gül) (Sinema Filmi)
1964 – Hepimiz Kardeşiz (Elif) (Sinema Filmi)
1964 – Döner Ayna (Leyla) (Sinema Filmi)
1964 – Bir İçim Su (Hülya) (Sinema Filmi)
1964 – Ayşecik Çıtı Pıtı Kız (Sevim) (Sinema Filmi)
1964 – Aslan Marka Nihat (Aşk Otobüsü… (Sinema Filmi)
1964 – Ahtapotun Kolları (Sevim) (Sinema Filmi)
1964 – Affetmeyen Kadın (Hülya) (Sinema Filmi)
1964 – Adalardan Bir Yar Gelir Bizler… (Sinema Filmi)
1963 – Şaşkın Baba (Leyla) (Sinema Filmi)
1963 – Susuz Yaz (Bahar) (Sinema Filmi)
1963 – Genç Kızlar (Oya Deren) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün