Biyografi

Hüseyin Gülerce Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Hüseyin Gülerce kimdir?, Hüseyin Gülerce kaç yaşında?, Hüseyin Gülerce evi nerede?, Hüseyin Gülerce nerelidir? Hüseyin Gülerce ev adresi?, Hüseyin Gülerce kaç yaşında?, Hüseyin Gülerce nerede oturuyor?, Hüseyin Gülerce nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Hüseyin Gülerce hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1950 senesinde doğan Hüseyin Gülerce şu an için 71 yaşında ve burcundandır. Hüseyin Gülerce doğum yeri ise Keşan, Edirne olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Hüseyin Gülerce Kimdir? – Hüseyin Gülerce Evi Nerede? – Hüseyin Gülerce Nerede Oturuyor?

Hüseyin Gülerce Kimdir?, evi nerede?

68 kuşağının sağ tarafındandır.

Hüseyin Gülerce, 1950 senesinde Edirne’nin ilçesi Keşan’da doğmuştur. İlkokulu Enez’de, ortaokulu Keşan’da okudu. Edirne Öğretmen Okulu’ndan mezun olduktan sonra İstanbul Yüksek Öğretmen Okulunu ve İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik-Matematik kısmını bitirdi.

1969-1977 senelerında İstanbul’da üniversite öğrencisi olduğu senelerda Yeniden Milli Mücadele dergisinde ve Bayrak gazetesinde muhabirlik ve köşe yazarlığı yaptı.

Üniversiteden öğretmen olarak mezun olduktan sonra, Yalova Lisesinde fizik öğretmenliği ve müdürlüğü ile Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Fiilen de dershanecilik yaptı. Dershane kurucusu ve müdürlüğü bunun yanında bunun yanında dershanede Fizik öğretmeni olarak ders verdi.

1983 senesinde Anavatan partisi zamanında İstanbul milletvekili adayı da oldu ama son sırada olduğu için kazanamadı. 1986’da Yalovaspor başkanlığı yaptı

Zaman gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliğinde de yaptı. Daha sonra Zaman gazetesinde yazarlık yaptı. 17 Aralık sürecinde “Hükümet yanında durmakla” suçlandı, 6 haziran 2014 tarihinden sonra yazdıkları Zaman gazetesinde yayınlanmayınca 26 Ağustos 2014’te Zaman gazetesinden istifa ettiğini açıkladı. Melih Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’ye geçti. Her Pazar günü Beyaz TV ekranlarında Türker Akıncı‘nın moderatörlüğünde yayına giren Ortak Akıl isimli tartışma programında gündeme dair yorumlar yapmaktadır.

Eylül 2015 saygınlığı ile Star gazetesine geçti ve halen burada köşe yazarlığı yapmaktadır.

Aynı zamanda 1994 senesinde kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının kurulduğu gününden beri mütevelli heyet başkanıdır.

14 Aralık 2014 tarihinde yapılan operasyonunda 31 kişilik gözaltı listesinde Hüseyin Gülerce‘nin de adı bulunmaktadır. 15 Aralık 2014 günü Hüseyin Gülerce, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Kitapları :
2016 – Kirli Hesaplar Çarşısı
2004 – İslamın Gülen Yüzü

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün