Biyografi

İbrahim Çelikkol Kimdir? Evi Nerede?

İbrahim Çelikkol Kimdir? – İbrahim Çelikkol Evi Nerede? – İbrahim Çelikkol Nereli?

İbrahim Çelikkol kimdir?, İbrahim Çelikkol kaç yaşında?, İbrahim Çelikkol evi nerede?, İbrahim Çelikkol nerelidir? İbrahim Çelikkol ev adresi?, İbrahim Çelikkol kaç yaşında?, İbrahim Çelikkol nerede oturuyor?, İbrahim Çelikkol nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İbrahim Çelikkol hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Şubat.1982 senesinde doğan İbrahim Çelikkol şu an için 39 yaşında ve Kova burcundandır. İbrahim Çelikkol doğum yeri ise İzmit olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema OyuncusuModel olarak devam ettirmektedir.

İbrahim Çelikkol Kimdir?, evi nerede?

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 Yılında İzmit’te dünyaya geldi. Profesyonel olarak modellik yaptı. Babası Süheyl Çelikkol iyi bir futbolcuydu.

Basketbolcu olan İbrahim Çelikkol Basketbol liginde oynadı, genç milli oldu. Oyunculuğa başlamadan önce işinde uzman modellik yaptı. Basketbolu bıraktıktan sonra oyunculuk hususunda eğitim alan genç oyuncunun Yapımcı Osman Sınav ile tanışması, hayatı ile alakalı tüm planlarını yeniden gözden geçirmesine yol açtı. Deneme çekimi için gittiği “Pars Narkoterör” filminin (Show TV) setinde “Komiser Şamil Baturay” karakterinin verilmesiyle oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra İffet ve Karadağlar dizileri ile kariyerini devam ettirmiştir. Keskin bıçak gibi televizyon dizilerinde oynadı. 2011 senesinde başlayan İffet adlı dizide Cemil kişiliğini canlandırmıştır.

2009 senesinde “M.A.T.” adlı dizide Sinan Atalay kişiliğini canlandırırken Demir Karahan, Emin And, Nefise Karatay, Hakan Ka, Kamil Güler ile birlikte rol aldı.

Magazin dünyasının ünlüleri arasına girmesi fazla sürmedi. Ünlü şarkıcı Tuğba Ekinci‘yle Aşk yaşadı.

17 Şubat 2012’de gösterime giren olan ve yönetmenliğini Faruk Aksoy‘un yaptığı İstanbul’un fethini konu alan Fetih 1453 filminde “Ulubatlı Hasan” kişiliğini canlandırmıştır.

İbrahim Çelikkol ‘un en büyük hayali: Dünya çapında bir sinemada oynamak.

2013 senesinde yazar Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı hikayesinden Mahinur Ergun’un senaryolaştırdığı “Merhamet” adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep kişiliğini canlandırdı.

2014 senesinde “Kod Adı Reaksiyon” adlı dizinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Yurdaer Okur oynadı.

2017 Nisan ayında Samsun‘a giderek mimar sevgilisi Mihre Mutlu’yu ailesinden istemiş, sonrasında evliliğe ilk adımı atarak nişanlandı. 25 Mayıs 2017 tarihinde Muğla‘da Mihre Mutlu ile evlendi. 2019 Aralık ayında Ali adını verdikleri bir oğlu oldu.

Ödülleri :
2012 – 17.Sadri Alışık Ödülleri – Umut Veren Erkek Oyuncu (Fetih 1453)

Filmleri ve Dizileri :
2021 – Drunk on Love / Mesti Aşk (İskandar) (Sinema Filmi)
2019-2020 – Doğduğun Ev Kaderindir (Mehdi) (TV Dizisi)
2018-2019 – Muhtesem Ikili (Mert Barca) (TV Dizisi)
2017 – Siyah Beyaz Aşk (Ferhat Aslan)(TV Dizisi)
2017 – Sana Kalbimi Verdim(TV Dizisi)
2016 – Seddülbahir 32 Saat (Mehmet ) (TV Dizisi)
2015 – Kördüğüm (Ali Nejat) (TV Dizisi)
2014 – Yalnızca Sen (Ali) (Sinema Filmi)
2014 – Kod Adı Reaksiyon (Oğuz)(TV Dizisi)
2013 – Merhamet (Fırat)(TV Dizisi)
2012 – Fetih 1453 (Ulubatlı Hasan)
2011 – İffet (Cemil) (TV Dizisi)
2010 – Keskin Bıçak (Mithat) (TV Dizisi)
2010 – Karadağlar (Gül Ali Karadağ)(TV Dizisi)
2009 – M.A.T. (Sinan Atalay)(TV Dizisi)
2007-2008 – Pars Narkoterör (Komiser Şamil Baturay) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün