Biyografi

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir?, İbrahim Hacıosmanoğlu kaç yaşında?, İbrahim Hacıosmanoğlu evi nerede?, İbrahim Hacıosmanoğlu nerelidir? İbrahim Hacıosmanoğlu ev adresi?, İbrahim Hacıosmanoğlu kaç yaşında?, İbrahim Hacıosmanoğlu nerede oturuyor?, İbrahim Hacıosmanoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Şubat.1966 senesinde doğan İbrahim Hacıosmanoğlu şu an için 55 yaşında ve Balık burcundandır. İbrahim Hacıosmanoğlu doğum yeri ise Of, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir? – İbrahim Hacıosmanoğlu Evi Nerede? – İbrahim Hacıosmanoğlu Nerede Oturuyor?

İbrahim Hacıosmanoğlu Kimdir?, evi nerede?

Trabzonspor Başkanı

İbrahim Hacıosmanoğlu, 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon, Of’da 12 çocuklu bir ailenin 11. Çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu’dır. Babası Hacı Osman Hüseyin Efendi İstanbul’da ticaret ile uğraşmaktaydı. 12 yaşından beri İstanbul’da yaşamaktadır. İlkokuldan mezun olduktan sonra okumadı. Ticaret ile uğraştı. Organizasyon, petrol ve inşaat işleri yaptı. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun eşi, iş adamı Ali Ağaoğlu’nun annesi tarafından yeğeni olur.

Kendi ifadesiyle ilkokul 4. sınıfa kadar okuma yazma öğrenememiş olan İbrahim Hacıosmanoğlu, Akçaabat Sebatspor’da yöneticilik hayatına başladı.

Bir holding sahibi olmayan ve belirli bir sektörde devamlı iş yapmayan Hacıosmanoğlu kendi deyimiyle büyük bir servete sahip değil.

2005-2007 senelerı içerisinde Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 2008 senesinde Trabzonspor Başkanlığına aday oldu, fakat seçilemedi.

27 Şubat 2012 Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı TFF seçimlerinde aday oldu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 1999 senesinden beri Hatice Hacıosmanoğlu evlidir. Efe ile Eren adında oğlu ve Ela adında bir kızı mevcuttur.

26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimde tekrar Trabzonspor Başkanlığına aday oldu ve seçildi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Kongre konuşmasında şu konuşmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti:

“Trabzonspor, 1967′de kuruldu fakat bizim özümüzde yüzsenelerdır haksızlığa karşı mücadele etmek mevcuttur. Yalnızca 2010/11 değil; 1995/96, 2003/04, 2004/05 sezonlarında da şampiyonluklarımız gasp edilmiştir. Şampiyonluk çalan hırsızlar, son şampiyonlukta radara yakayı ele verdi. Fenerbahçe’nin başkanı emek hırsızıdır. Başkanlık bana nasip olursa bu zavallıları dışarı iteceğim. O kupayı nasıl alacağımızı biliyoruz… O kupa kirlenmiştir. Sahilde bir anıt yapıp orada sergileyeceğiz. Emek hırsızları ve sermaye patronlarıyla savaşmaya başkan olduğumda da devam edeceğim.”

Trabzonspor‘da ilk iş olarak vazifeye kısa süre önce gelen teknik direktör Tolunay Kafkas‘ı gönderdi. Trabzonlu olan Mustafa Reşit Akçay‘ı takımın başına getirdi. Bordo-mavililer, altyapıya önem veren bir isim olarak anılan Akçay yönetiminde sezona başladı.

Trabzonspor kulübünün 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerinde eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu geçerek Trabzonspor‘un 16. Başkanı olarak Muharrem Usta seçildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün