Biyografi

İlknur Bozkurt Kimdir? Evi Nerede?

İlknur Bozkurt Kimdir? – İlknur Bozkurt Evi Nerede? – İlknur Bozkurt Nereli?

İlknur Bozkurt kimdir?, İlknur Bozkurt kaç yaşında?, İlknur Bozkurt evi nerede?, İlknur Bozkurt nerelidir? İlknur Bozkurt ev adresi?, İlknur Bozkurt kaç yaşında?, İlknur Bozkurt nerede oturuyor?, İlknur Bozkurt nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İlknur Bozkurt hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Mayıs.1971 senesinde doğan İlknur Bozkurt şu an için 50 yaşında ve Boğa burcundandır. İlknur Bozkurt doğum yeri ise Bakırköy, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

İlknur Bozkurt Kimdir?, evi nerede?

Hanımın Çiftliği dizisinin TRT’de yayına giren eski versiyonunda Güllü rolünü oynayarak tanındı.

İlknur Bozkurt, 16 Mayıs 1971 tarihinde İstanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Bakırköy Mustafa Necati İlkokulu, Bakırköy Şekerevler Cumhuriyet Ortaokulu, Bakırköy Lisesinde okudu. Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde okurken üçüncü sınıfta iken bırakarak, Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema ve TV bölümünde eğitim hayatına devam edip 2009 senesinde mezun oldu.

1986 senesinde Barış Manço‘nun Osman adlı şarkısına çektiği klip ile oyunculuğa adım attı. 1989 senesinde TRT1’de oynayan “Kirli Sarı” adlı dizide televizyon oyunculuğuna başladı.

İlknur Bozkurt Güllü kişiliğini rol aldığı, 1990 senesinde Orhan Kemal‘in hikayesinden bir araya getirilen ve Ünal Küpeli’nin yönetmenliğini yaptığı “Hanımın Çiftliği” adlı dizide Gülben Ergen, Meral Orhonsay, Fikret Hakan, Bulut Aras, Ümit Yesin, Aydemir Akbaş, Sami Hazinses, Merih Fırat, Ünsal Emre, Efkan Efekan, Erol Taş, Atilla Saral, Suna Selen, Nilüfer Aydan, Tuncer Necmioğlu gibi isimlerle birlikte oynadı.

1990 senesinde “Kırmızı Kart Osman” adlı dizide Zehra Alptürk, Nurhan Damcıoğlu ve Cihat Tamer ile birlikte oynadı.

1992 senesinde Osman Sınav‘ın yönetmenliğini yaptığı “Kapıları Açmak” adlı sinema filminde Mehmet Aslantuğ ile başrolleri paylaştı.

90’lı senelerda Türkiye’nin Milli mankeni olarak yurtiçi ve yurtdışı birden fazla organizasyonda manken olarak görev aldı. 1994 senesinde “Zontellektüel Abdullah” adlı TRT dizisinde Necmettin Varlı yönetiminde Yaprak Özdemiroğlu ve Mustafa Avkıran ile başrolleri paylaştı.

1996 senesinde TGRT‘de Hüzün Çiçeği adlı projede Eşref Kolçak, Erol Taş ve Meral Orhonsay ile başrolleri paylaştı. Aynı yıl yine TGRT’de yayına giren “Süt Kardeşler” dizisinde ise başrolü Ahmet Uğurlu, Kemal Kuruçay ve Tuluğ Çizgen ile beraber oynadı.

2010 senesinde hafta içi her gün 11:00 – 12:30 saatleri içerisinde Cem TV’de “İyi ki Kadınım” adlı kadın poblemlerinı içeren programı hazırlayıp sundu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2008 – Hak Yolu (TV Filmi)
2004 – Büyük Buluşma (TV Dizisi)
1999 – Sınır (Keje) (Sinema Filmi)
1996 – Süt Kardeşler (Handan) (TV Dizisi)
1996 – Hüzün Çiçeği (Münire) (TV Dizisi)
1995 – Sahte Dünyalar (Aktris Müjgan) (TV Dizisi)
1994 – Zontellektüel Abdullah (Kriptonlu Ayşe) (TV Dizisi)
1994 – Umut Dünyası (TV Dizisi)
1992 – Kapıları Açmak (Zehra) (Sinema Filmi)
1990 – Kırmızı Kart Osman (TV Dizisi)
1990 – Hanımın Çiftliği (Güllü / Serap) (TV Dizisi)
1989 – Kirli Sarı (Cemile) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu