Bilgi

Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor

Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor, arayışı içine giren okurlarımız için Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Instagram Save A Dog Gönderisi Nedir? Yulin Festivali Nedir? Çin İşkenceleri Devam Ediyor

Instagram’da herkesin paylaşmaya başladığı Save A Dog paylaşımlarının anlamı nedir?

Humane Society International’ın gönderisi Instagram’da birden fazla kişi aracılığıyla dünya çapında paylaşılıyor. Peki nedir bu gönderinin anlamı ve amacı..

Canlı hayvan pazarları, hayvan eti tüketimi sebebiyle tüm dünyaya Koronavirüs pandemisini yayan Çin, medeniyet adına korkunç ayinine festival diyerek sürdürmeye sürdürmekte. Tüm dünya çapında tepki ile karşılanan Yulin adlı işkence festivali 2021 senesinde hala sürdürmekte.

İşkenceleri, kontrolsüz üremesi, yamyamlıkları ve kirliliği ve pisliği ile ünlü bir ülke olan Çin’de Yulin adı altında köpekler canlı canlı milyonlarca birinin önünde işkencelere uğruyor ve bununla eğleniliyor. Çin bunun adına festival diyor.

Humane Society International yani Amerika Birleşik Devletleri Humane Society’nin ülkeler arası bölümü olan HSI bu duruma tepki çekmek ve köpekleri kurtarmak için bir kampanya başlattı. Buna göre Instagram’dan paylaşım yaparak bu hususta bağışta bulunabiliyor ve köpeklerin korkunç işkencelerden kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca https://action.hsi.org/page/81273/action/1?en_chan=tw linkinden imza atarak Koronavirüs salgınına neden olan Çin’ bu işkenceleri nedenleri ile sonlandırmasını isteyebilirsiniz.

Humane Society International resmi internet sitesinde şu açıklamara yer verdi;

“Çin’den Yulin festivali de dahil olmak üzere köpek ve kedi eti ticareti korkularını bittirmesini isteyin Dünya, Shenzhen ve Zhuhai şehirlerini anakara Çin’de köpek ve kedi eti tüketimini yasaklayan ilk şehir oldukları için alkışladı ve Çin hükümetinin köpeklerin çiftlik hayvanları değil refakatçi olduğu yönündeki onayını tatminiyetle karşıladı.

Bunun yanında, Çin’de milyonlarca çalıntı evcil hayvan ve sokak köpeği bu ticaret için korkunç suistimallere maruz kalmaya sürdürmekte ve korkunç şekillerde öldürülüyor.

Köpek ve kedi eti ticaretinin acımasızlığı Çin’in küresel imajını ve saygınlığını zedeliyor ve kamuoyu yoklamaları Yulin’deki ve Çin’deki çoğu insanın köpek ve kedi yemediğini gösteriyor.

İnternette sorun mu var? İnternet neden yavaş? Ne zaman düzelir?

Yulin festivali için büyük halka açık toplantılar da COVID-19 ardından halk sağlığı ve güvenliğine aykırıdır. Çin’den, her sene tertip edilen Yulin festivali gibi köpek ve kedi eti ticaretine son vermesi için yalvarıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün