İrem Altuğ Kimdir? Evi Nerede?

İrem Altuğ Kimdir? – İrem Altuğ Evi Nerede? – İrem Altuğ Nereli?

İrem Altuğ kimdir?, İrem Altuğ kaç yaşında?, İrem Altuğ evi nerede?, İrem Altuğ nerelidir? İrem Altuğ ev adresi?, İrem Altuğ kaç yaşında?, İrem Altuğ nerede oturuyor?, İrem Altuğ nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İrem Altuğ hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 15.Eylül.1980 senesinde doğan İrem Altuğ şu an için 41 yaşında ve Başak burcundandır. İrem Altuğ doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

İrem Altuğ Kimdir?, evi nerede?

İrem Altuğ, 15 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Acıbadem İlkokulu’nu bitirdikten sonra ortaokulu ve liseyi Ümraniye Anadolu Lisesi’nde bitirdi.

1988 senesinde ilkokuldayken “TV’de 7 Gün” dergisinin gerçekleştirdiği reklam yıldızı müsabakasında 7-12 yaş grubu içinde birinci oldu. Bir ajansa kaydını yaptırdılar, daha sonra çocukluk dönemi boyunca 1988 senesinden 1998 yılına kadar (Tan Gazetesi, Topik Şeker, Türk Ticaret Bankası, Rama Margarin, Sana Margarin, TAT Salça, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Gumby Sakız, Anadolu Sigorta, Poloroid, Sümerbank, Şişecam, İpana, Ülker Pay Kek, Ülker Bisküvi, Sacha Çanta, Printemps) gibi firmaların 40’a yakın reklam filminde oynadı.

Reklamlarla kamera ile tanışan İrem Altuğ, oyunculuk hususunda eğitim alması maksadıyla Beyazıt İl Halk Eğitim Kütüphanesi tarafından organize edilen “İstanbul Kültür Oyuncuları”çocuk oyuncu topluluğuna katıldı ve sene boyunca Adnan Tonel, Gökhan İçöz, Ahmet Yirmibeş ve Ayla Algan gibi hocalardan oyunculuk eğitimi aldı.

Aynı çatı altında her sene gerçekleştirilen Şehir Tiyatroları Çocuk Şenlikleri’nde “Yanlışlıklar”, “Yedi Renkli Okul”, “Pinokyo”, “Vitamin”, “Oyuncağım Sevgi Olsun” isimli oyunlarda oynadı. 1994 senesinde Gülriz Sururi Tiyatrosu’nda “Küçük Prens” adlı oyunda yer aldı.

1989 senesinde Halit Refiğ’in yönetmenliğini üstüne aldığı “Karılar Koğuşu” filminde çocuk oyuncu olarak Kadir İnanır ve Hülya Koçyiğit gibi sinema oyuncularıyla aynı sahneyi paylaştı. Aynı yıl Sami Akın’ın yönettiği “Zirvenin Bedeli” adlı sinema filminde Selin Dilmen’in küçüklüğünü canlandırdı. 1992 senesinde, yönetmenliğini Hülya Alp’in üstüne aldığı “Bir Yılbaşı Düşü” isimli televizyon filminde yer aldı.

1998 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuarı’nı kazandı. İki sene boyunca Zeliha Berksoy, Müşfik Kenter, Cihan Ünal ve Murat Karasu gibi ustalardan ders aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okurken okuldan ayrılıp 2000 senesinde Amerika’ya gitti ve San Francisco State University’de Tiyatro bölümünde okudu ve mezun oldu. Amerikada kaldığı 5 sene içinde filmlerde rol aldı. Bunların içinde Max Slomoff’un yönettigi, Ari Zagaris ve jennifer Siebel ile rolleri paylaştığı “Genereating Delusion”, Luis Hernandez’in yazıp yönettiği korku filmi “Age Sex Location” ve Jonathan Flinker ve Noel Diaz’ın yönettikleri “Jinx” isimli bağımsız film oldu. 2004 senesinde Dynamic Repertory Theatre topluluğuna katıldı, Jay Levin’in yazdığı “Eye” adlı oyunda yer aldı.

İrem Altuğ, Tiyatro eğitiminin bunun yanında Azeri dans hocası Kahraman Nesirov’dan üç sene boyunca dünya halk dansları, Amerikan Step dansı ve salon dansları eğitimi aldı.

Oyunculuğun yanısıra dans eğitimini de sürdüren Altuğ, San Fransisco’da kaldığı senelerda Mary Sano Dance Studios ve Studio Danzhaus okullarında dans dersleri vererek çeşitli atölyeler düzenledi. Aynı zamanda San Francisco Gay Pride Parade, Women in The Arts, Capella Arts Center, Unauthorized Rolling Stones, Spasso, Black and White Ball, Boomish Dance Show, Thunder Valley Casino gibi etkinliklerde dans gösterilerinde bulunan Altuğ, Santana’nın “Why Dont You” ve “Nothing At All” ile The End grubunun “Her-Inamorata” müzik kliplerinde dans etti.

2004 senesinde Ahmet Ümit’in aynı adlı kitabından bir araya getirilen, “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” isimli diziden aldığı teklif üzerine İstanbul’a geldi. TRT 1 için hazırlanan Cevdet Mercan’ın yönetmenliğini yaptığı polisiye dizide, komiser Zeynep kişiliğiyle Çetin Tekindor ve Nejat İşler ile başrolleri paylaştı. Diğer rollerde Meral Çetinkaya, Fırat Tanış, ve Ali Sürmeli oynadı.

2006 senesinde Aydın Bulut’un yönettiği “Ihlamurlar Altında” dizide son 40 bölümünde Feride kişiliğini oynadı. Baş rollerde Bülent İnal, Sinan Tuzcu,Tuba Büyüküstün, Özge Borak, Billur Kalkavan, Nur Sürer oynadı.

Aynı yıl 2006 senesinde “Eve Giden Yol 1914” adlı sinema dönem filminde Metin Akpınar’ın oynadığı Reşat Ağa kişiliğinin genç ve hırslı karısı İffet karakteri ile ikinci kez beyaz perdede boy gösterdi.

2007 senesinde “Vazgeç Gönlüm” adlı dizide Murat Han, Bulut Aras, Çiğdem Batur ile başrolde oynadı.

2008 senesinde Sulhi Dölek’in aynı adlı hikayesinden bir araya getirilen, Mazhar Alanson ve Güven Kıraç’ın başrollerini paylaştığı “Kirpi” isimli komedi filminde Çiğdem kişiliğini canlandırdı.

2009 senesinde ARD Alman kanalı için çekilen, Michael Kreindl’in yönettiği, Türk Alman ortak yapımı olan “Mordkommission Istanbul” (Boğaziçi’nde Cinayet) isimli televizyon filminde Saime Soydan kişiliğini oynadı. Aynı yıl çekimleri sona eren, Ertekin Akpınar’ın yazıp yönettiği, gerçek bir hikayeden bir araya getirilen başrollerini Cem Davran, Hakan Gerçek ve Bülent Şakrak ile paylaştığı “Melekler ve Kumarbazlar” sinema filminde ise Zeynep kişiliğini canlandırdı.

2011 senesinde “Kayıp Aranıyor” adlı bir polisiye dizide başrolleri Levent Üzümcü ile paylaştı. Aynı yıl “Nar” isimli sinema filminde; Serra Yılmaz, Erdem Akakçe ve İdil Fırat ile rolleri paylaştı.

2011 senesinde “Direk Aşk” adlı kısa filmin konusunu yazdı yönetmen Ertuğ Tüfekçioğlu ile birlikte “Direk Aşk” filminin yapımcılığını üstlendi ve başrolünde kendisi oynadı. Bu gülünç kısa film ile Cannes Film Festivali kapsamı içinde gerçekleştirilen “ Short Film Corner” a katıldı. Brooklyn International Film Festivali’nde ve Indianapolis International Film Festivali’nde yarışan “Direk Aşk” Indianapolis Film Festivali’nden dünya sinemasında 2011 senesinin “En İyi Kısa Film Ödülü”nü getirdi.

2014 senesinde “Yola Çıkmak” adlı sinema filminde oynadı. Ve 2014 senesinde Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı “Aşk Ekmek Hayaller” adlı dizide Müjde Ar, Sinan Tuzcu, Berna Laçin, Burak Hakkı, Furkan Andıç ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Yola Çıkmak (Sinema Filmi)
2014 – Aşk Ekmek Hayaller (Reyhan) (TV Dizisi)
2011 – Nar (Sinema Filmi)
2011 – Kayıp Aranıyor (Asya) (TV Dizisi)
2011 – Direk Aşk (Serap) (Kısa Film)
2009 – Mordkommission Istanbul (Boğaziçi’nde Cinayet) (Saime Soydan)(TV Filmi)
2009 – Melekler ve Kumarbazlar (Zeynep) (Sinema Filmi)
2008 – Kirpi (Çiğdem) (Sinema Filmi)
2007 – Vazgeç Gönlüm (Bahar) (TV Dizisi)
2006 – Eve Giden Yol 1914 (İffet) (Sinema Filmi)
2005 – Ihlamurlar Altında (Feride) (TV Dizisi)
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (Zeynep) (TV Dizisi)
1992 – Bir Yılbaşı Düşü (tv.filmi)
1989 – Zirvenin Bedeli (Sinema Filmi)
1989 – Karılar Koğuşu (Selime) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker