Biyografi

İrem Barutçu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

İrem Barutçu kimdir?, İrem Barutçu kaç yaşında?, İrem Barutçu evi nerede?, İrem Barutçu nerelidir? İrem Barutçu ev adresi?, İrem Barutçu kaç yaşında?, İrem Barutçu nerede oturuyor?, İrem Barutçu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İrem Barutçu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1972 senesinde doğan İrem Barutçu şu an için 49 yaşında ve burcundandır. İrem Barutçu doğum yeri ise Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

İrem Barutçu Kimdir? – İrem Barutçu Evi Nerede? – İrem Barutçu Nerede Oturuyor?

İrem Barutçu Kimdir?, evi nerede?

Babıâli Tanrıları- Simavi Ailesi adlı eserin yazarıdır.

İrem Barutçu, 1972 senesinde Trabzon’da doğmuştur. 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu.

1991 senesinde daha öğrenci iken gazeteciliğe Hürriyet gazetesinde başladı. Hürriyet Production bünyesinde hazırlanan Hodri Meydan programında hazırladığı haber dosyaları dikkat çekince, televizyon haberciliğine yöneldi.

2000 senesinde Edinburgh Üniversitesi bünyesinde milliyetçilik akımları üzerine araştırma yaptı.

Show TV, Star TV, TGRT gibi kurumların haber merkezlerinde; muhabir, editör, haber spikeri, haber programı yapımcısı ve sunucusu gibi görevler yaptı. 2001 senesinde, “Günlük haber beni artık tatmin etmiyor. Daha uzun soluklu işler yapmak istiyorum. Bir biyografi yazmaya karar verdim.” diyerek haberciliğe ara verdi ve ilk kitabı üzerine çalışmaya başladı. Babıâli Tanrıları- Simavi Ailesi adlı eser, 2004 yılı Aralık ayında Agora Kitaplığı tarafından yayımlandı ve piyasaya çıktığı gün üç baskı yaparak, “çok satanlar” listelerinde yer aldı.

Hürriyet gazetesi ve gazetenin kurucusu Simavi ailesinin –dede Sedat Simavi’den ve Erol Simavi ile torun Sedat Simavi’ye dek-üç kuşak gerçek yaşam öyküsünün irdelendiği eserde, salt kitaba konu olan aile ve gazete değil; başta medya- siyaset-derin devlet ilişkileri olmak üzere, Türkiye madalyonunun “diğer” yüzü de anlatılıyordu. Kitabın bir diğer mühim özelliği, “unauthorized”; öyküsü yazılan kişi ya da bireylerden onay beklemeksizin yazılmış olmasıydı. Bu yönleriyle ses getiren Babıâli Tanrıları- Simavi Ailesi, ulusal gazetelerde tefrika edildi ve birden fazla makaleye konu oldu.

İrem Barutçu, 2005 senesinde tekrar aktif gazeteciliğe başladı. Tercüman gazetesi, Bugün gazetesi, Sabah gazetesinde çalıştı; röportaj yazarlığı, köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü gibi görevler yaptı.

2007 yılı Temmuz ayında röportaj yazarı olarak çalışmakta olduğu Sabah gazetesinden ayrıldı ve yeni kitabını yazmaya başladı. Nail- Keçili Ailesi’nin Üç Kuşak Trajik Öyküsü adını taşıyan bu kitabı 2012 Haziran ayında yayımlandı.

Kitapları :
2004 – BABIÂLİ TANRILARI SİMAVİ AİLESİ : Hürriyet gazetesini yaratan ailenin nefes kesen öyküsü
2012 – NAİL : Keçili Ailesi’nin Üç Kuşak Trajik Öyküsü
2012 – DOST: KEMAL ILICAK

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün