Biyografi

İrem Sak Kimdir? Evi Nerede?

İrem Sak Kimdir? – İrem Sak Evi Nerede? – İrem Sak Nereli?

İrem Sak kimdir?, İrem Sak kaç yaşında?, İrem Sak evi nerede?, İrem Sak nerelidir? İrem Sak ev adresi?, İrem Sak kaç yaşında?, İrem Sak nerede oturuyor?, İrem Sak nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İrem Sak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Şubat.1986 senesinde doğan İrem Sak şu an için 35 yaşında ve Kova burcundandır. İrem Sak doğum yeri ise Sivas olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

İrem Sak Kimdir?, evi nerede?

İrem Sak, 9 Şubat 1986 tarihinde Sivas’da doğmuştur. Babası doktor, annesi ev hanımıdır. Ayberk adında bir abisi mevcuttur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sivas’da okuduktan sonra 2006 senesinde üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde eğitimi bitirdiktan sonra mezun oldu.

Tiyatro ile lise senelerında tanışan İrem Sak, lisede iken birkaç tiyatro oyununda rol aldı. Üniversite eğitimi esnasında 2008 senesinde Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Sizinkiler adlı oyunda Zeytin kişiliğini canlandırdı.

İrem Sak, 2008 senesinden beri “Domino’s Pizza, Garanti Bankası, Coffee Mate, Allianz, Teknosa ve Money Club” reklamlarında oynadı.

2010 senesinde “Şen Yuva” dizisi ile oyunculuğa başlayan İrem Sak, Şen Yuva dizisinden sonra Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’ın yönettiği 5′er Beşer programında Sinem kişiliğini canlandırdı fakat bu uzun sürmedi.

2012 senesinde başlayıp 2014 senesinde biten, Gülse Birsel‘in konusunu yazdığı “Yalan Dünya” adlı dizide pavyon şarkıcısı Tülay kişiliğini canlandırmaya başladı ve dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan, ile beraber oynadı.

2012 senesinde Sarp Apak ve Öner Erkan ile birlikte Altın Kelebek Ödülleri’nin sunuculuğunu yapmıştır.

2014 senesinin Aralık ayında Güldür Güldür Show kadrosuna dahil oldu. Temmuz 2018 ayında Güldür Güldür Show’dan ayrıldı.

2016 senesinin Haziran ayında çekimlerine başlanan “Dönerse Senindir” adlı sinema filminde başrolleri İrem Sak, Murat Boz ve Yasemin Allen ile paylaşıyor.

Ödülleri :
2017 – 28. Ankara Film Festivali – En kaliteli yardımcı kadın oyuncu (Martı)

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Ölümlü Dünya (Sinema Filmi)
2017 – Martı (Nurgül) (Sinema Filmi)
2017 – Düğüm Salonu (Sinema Filmi)
2017 – Dönerse Senindir (Defne)(Sinema Filmi)
2016 – Dedemin Fişi (Kader) (Sinema Filmi)
2015 – Buyur Burdan Bak (Kendisi) (Tv Programı)
2015 – BKM Güldür Güldür (Sinem) (TV Dizisi)
2012 – İnsanlar Alemi (Sinem) (TV Dizisi)
2011 – 2014 – Yalan Dünya (Tülay) (TV Dizisi)
2011 – 5’er Beşer (Sinem) (TV Dizisi)
2010 – Şen Yuva (Şehrazat) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün