Biyografi

Işıl Açıkkar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Işıl Açıkkar kimdir?, Işıl Açıkkar kaç yaşında?, Işıl Açıkkar evi nerede?, Işıl Açıkkar nerelidir? Işıl Açıkkar ev adresi?, Işıl Açıkkar kaç yaşında?, Işıl Açıkkar nerede oturuyor?, Işıl Açıkkar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Işıl Açıkkar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Temmuz.1984 senesinde doğan Işıl Açıkkar şu an için 37 yaşında ve Yengeç burcundandır. Işıl Açıkkar doğum yeri ise Karşıya, İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Işıl Açıkkar Kimdir? – Işıl Açıkkar Evi Nerede? – Işıl Açıkkar Nerede Oturuyor?

Işıl Açıkkar Kimdir?, evi nerede?

Işıl Açıkkar, 8 Temmuz 1984 tarihinde İzmir’in Karşıya beldesinde doğmuştur. Lise eğitimini Karşıyaka Anadolu İletişim Lisesinde bitirdi. Lise senelerında Ege Tv ve Yeni Tv’de çalışmalarının ardında lise bitince üniversite eğitimi için İstanbul‘a gitti ve İstanbul Bilgi Üniversitesinde önce Radyo-TV sonrasında Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünde eğitim alarak mezun oldu.

Işıl Açıkkar, liseyi Karşıyaka’da okuduğu zamanlarda İzmir‘in mühim televizyon kanallarından Ege Tv televizyonunda yapım asistanı olarak çalıştı. O sıralarda daha 15-16 yaşında olmasına rağmen fazla erken bir yaşla beraber iş hayatına girmiş oldu. 2 sene Ege Tv televizyonunda farklı alanlarda çalıştı ve aynı yıl TRT spikeri Murat Can Canbay ve sonrasında Devlet Tiyatrosu sanatçısı Hülya Savaş‘tan özel diksiyon dersleri aldı.

Ardından Yeni Asır gazetesine ait olan Yeni Tv televizyonunda çalışmaya başladı. Yeni Tv‘de metin yazarı, editör, muhabir ve sunucu olarak çalışan Işıl Açıkkar bunun yanında çeşitli medya organizasyonlarında koordinatör ve sunuculuk görevleri üstlendi.

Işıl Açıkkar, özellikle Prof Dr. Haluk Şahin‘in yönlendirmeleri ile Araştırmacı gazetecilik alanında çalışmalarına hız verdi. Üniversite eğitiminin 3. senesinden beri eski TRT baş spikerlerinden Emin Baykırkık‘dan güzel konuşma dersleri sonrasında Dr. Gökmen Karadağ‘dan haber sunumu üzerine dersler aldı.

Üniversite eğitimi esnasında da aktif olarak çalışmalarda bulunan Işıl Açıkkar Spot Dergisi’ne özel haberler yaptı. Mezun olduktan sonra eğitim hayatına 1 yıl kadar İngiltereLondra‘da devam etti. Londra‘da yüksek lisans yapmayı ve mesleğini orada devam ettirmeyi düşünen Açıkkar daha sonra ülkesine ve Türkçeye olan sevgisi sebebiyle özellikle de mesleğini kendi dilinde yapmak maksadıyla 2008 Temmuz’unda ani bir kararla Türkiye’ye geri döndü.

Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra Kanaltürk‘te yayına giren haber programı Neşter’de muhabir olarak çalışmaya başladı. Bugün Haber’in yayın hayatına başlamasıyla da kanalın editör ve spikerliğini yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Işıl Açıkkar, bireysel diksiyon dersleri veriyor.

TV 8‘de de çalıştı.

TRT 1 Ana Haber’in sunuculuğunu yapmaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu