Işın Karaca Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Işın Karaca kimdir?, Işın Karaca kaç yaşında?, Işın Karaca evi nerede?, Işın Karaca nerelidir? Işın Karaca ev adresi?, Işın Karaca kaç yaşında?, Işın Karaca nerede oturuyor?, Işın Karaca nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Işın Karaca hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Mart.1973 senesinde doğan Işın Karaca şu an için 48 yaşında ve Balık burcundandır. Işın Karaca doğum yeri ise Londra olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop Şarkıcısı olarak devam ettirmektedir.

Işın Karaca Kimdir? – Işın Karaca Evi Nerede? – Işın Karaca Nerede Oturuyor?

Işın Karaca Kimdir?, evi nerede?

Türk pop müziği sanatçısı.

7 Mart 1973 tarihinde Londra‘da doğan Işın Karaca, ilk günden olmasa bile çocukluğundan beri şarkı söylüyor. Tam adı Işın Funda Büyükkaraca’dır. Annesi Şeniz Büyükkaraca, kardeşleri Serdar ve Akın Büyükkaraca’dır. Öğrencilik senelerında başladığı müzikal çalışmalarına, Londra IV King Edward Okulu İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tiyatro bölümünde okurken de devam etti.

Müzik onun yaşamında hep vardı, ama yaşamının seyrini tek bir gecede değiştirebileceğini kendisi bile tahmin etmemişti. Kıbrıs‘ta restoran işleten annesinin yanına tatil maksadıyla gittiğinde, şarkı söylemeyi çok sevdiğini bilen annesi onu sahneye davet etti. Işın, her daimki gibi, eşsiz sesiyle harika şarkılar dile getirdi ve olanlar oldu. O gece başlayan tesadüfler, Işın’ın kısa bir süre içinde sahnelere çıkmasına kadar devam etti. Önceleri hobi olarak başlayan bu iş, bir anda onun yaşam tarzı halini aldı ve Işın, Kıbrıs‘tan İstanbul‘a yatay geçiş yapmaya karar verdi.

Bugüne kadar çeşitli müzisyenlerle ve gruplarla çalışan Işın, birden fazla albümde vokal yaptı, onlarca dublaj ve jingle çalışmasında yer aldı. 1999 senesinde kurulan Panic Attack grubunda vokalistlik yapması, 1999 ve 2000 Eurovizyon Türkiye Finallerine katılması, 1999 Altın Güvercin Yarışması bütün dallarda birincilik kazanması, Işın’ın başarılı müzik kariyerinin ilk basamaklarını oluşturdu. Ancak, Işın için belki de en mühimsi, gerçek bir ustaya, Sezen Aksu‘ya 1997 senesinden sonra vokalistlik yapıyor olması…

Sezen Aksu‘nun ve bir çok kıymetli müzisyenin imzasını taşıyan Işın Karaca’nın ilk albümü “Anadilim Aşk” Power Records etiketi ile piyasaya çıktı. Albümün sevkiyatı Universal Müzik tarafından yapılmaktadır. Albümdeki 12 şarkıdan 10’unun söz ve müzikleri Sezen Aksu‘ya; diğer 2 şarkının sözleri Ali İlyas‘a, müzikleri ise yine Sezen Aksu‘ya ait. Işın’ın ilk klip tercihi ise, albümün de açılış parçası olan “Tutunamadım“.

Üç yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve 2004 senesinde çıkan “İçinde Aşk Var” albümü ile dinleyicileriyle kavuşan Karaca, müzik hayatına eşsiz sesiyle geri döndü.

Değişmek; “Her gün yeni bir gündür”e inanarak uyanmak, anlamak, anlamaya çalışmak. Olabilirsem, böyle bir şarkıcı olmak istiyorum” diyen Işın Karaca’nın böyle bir şarkıcı yer alacağı ve kendine özgü bir dinleyici kitlesi edineceği kesin.

2007 senesinde Elmax kanalında yayına giren anneler arası güzellik yarışması “Kadın Her Yaşta Güzeldir“i Vatan Şaşmaz‘la beraber sundu. Aynı yıl Show TV‘de yayına giren Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada Vatan Şaşmaz‘ın koçluğunu üstlendi. İkili yarışmayı dördüncülükle bitirdi. Yine aynı yıl TürkMax’da yayına giren “Haydi Söyle” isimli müzik yarışmasını sundu.

2005 senesinde atv‘de yayına giren “Işın Show” adlı show programını sundu.

Kasım 2012’den beri TRT Müzik kanalında Başucu Şarkıları müzik programını her perşembe gecesi sürdürdü.

22 Temmuz 2017 Cumartesi akşamı ilk bölümü ile TRT1 ekranında yayınlanmaya başlayan ve sunuculuğunu Uraz Kaygılaroğlu‘nun yapacağı ‘Sıra Sende Türkiye‘ müzik yarışmasının jürisinde ise Türk müziğinin bi hayli beğeni alan isimleri Işın Karaca, Mustafa Keser ve Metin Şentürk yer alıyor.

Evlilikleri :
1.eşi:19 yaşında iken 1992 senesinde Soner Kıvanç ile evlendi. Erda Kıvanç (d.1993) adında bir oğlu mevcuttur. Daha sonra boşandı.
2.eşi:Aranjör Erdem Yörük ile 12 yıl süren birlikteliği oldu.
3.eşi: Silist, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan‘la 2009’dan beri birlikteliğini 2010 yılı kasım ayı sonunda bitirdi. Tekrar barışan çift, 30 Mayıs 2011 tarihinde evlendi. Mia (d.2011) adında bir çocuğu oldu. Eylül 2012 tarihinde boşanmaya karar verdiler, boşanma davası esnasında barışan çift daha sonra tekrar ayrılarak, 6 kasım 2013 günü anlaşarak boşanmıştır.
4.eşi: 2015 senesinden beri birlikte olduğu Tuğrul Odabaş ile 28 Aralık 2016 tarihinde evlendi. 6 Kasım 2019 tarihinde boşandı.

Albümleri :
Anadilim Aşk (28 Kasım 2001, Power Records)
İçinde Aşk Var (16 Aralık 2004, İmaj Müzik)
Başka 33/3 (19 Haziran 2006, Seyhan Müzik)
Uyanış (29 Mayıs 2009, Seyhan Müzik)
Arabesque (22 Nisan 2010, Seyhan Müzik)
Arabesque II (7 Temmuz 2011, Seyhan Müzik)
Her Şey Aşktan (8 Mayıs 2013, Seyhan Müzik)
Az Bi Mesafe (4 Haziran 2014, PDND Müzik)
Ey Aşkın Güzel Kızı (3 Şubat 2015, Seyhan Müzik)
Güzelim (17 Haziran 2016, Avrupa Müzik)
Eyvallah (1 Aralık 2017, Akış Production)

Filmleri ve Dizileri :
2010 – Gelecekten Bir Gün (Filiz)(Sinema Filmi)
2009 – Altın Kızlar (Konuk Oyuncu Şarkıcı) (TV Dizisi)
2007 – Red Kit: Batıya Hücum (Türkçe Seslendirme)(Sinema Filmi)
2007 – Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım (Konuk Oyuncu )(Sinema Filmi)
2005 – Sen Ne Dilersen(Marika)(Sinema Filmi)
2003 – Neredesin Firuze(Sinema Filmi)
2002 – Reyting Hamdi(Hava Durumu Sunucusu)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün