Biyografi

İsmail Filiz Kimdir? Evi Nerede?

İsmail Filiz Kimdir? – İsmail Filiz Evi Nerede? – İsmail Filiz Nereli?

İsmail Filiz kimdir?, İsmail Filiz kaç yaşında?, İsmail Filiz evi nerede?, İsmail Filiz nerelidir? İsmail Filiz ev adresi?, İsmail Filiz kaç yaşında?, İsmail Filiz nerede oturuyor?, İsmail Filiz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için İsmail Filiz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1980 senesinde doğan İsmail Filiz şu an için 41 yaşında ve burcundandır. İsmail Filiz doğum yeri ise Çankırı olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

İsmail Filiz Kimdir?, evi nerede?

İsmail Filiz, 1980 senesinde Çankırı’da doğmuştur. Ailesinin ilk çocuğu, ikiz erkek kardeşleri var. İlk ve ortaöğrenimini ve lisenin bir kısmını Çankırı’da tamamlayan Filiz, Samanyolu Koleji ve Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde ortaöğretimin bitirdiktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam etti.

Babası Hüseyin Filiz, bunun yanında Ak Parti’nin Ankara Yönetim Kurulu üyesidir. Ailesinin ahşap ve çelik kapı fabrikası (çankırı) , benzin istasyonu ( İstanbul-Ankara karayolu) ve insaat şirketleri varmış.

İsmail Filiz, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerde oynadığı Ezel dizisinde Ezel kişiliğinin ameliyattan önceki halini, yani Ömer kişiliğini canladırdı. İlk kez oyunculuk yapan İsmail Filiz işletmeciliğini yaptığı benzin istasyonunda Kenan İmirzalıoğlu’na benzerliğinden dolayı teklif aldığını söylemektedir.

İsmail Filiz, 9 Temmuz 2006 tarihinde Evren Filiz ile evlendi. İsmail Filiz, eşinin bir magazin programına verdiği röportajda kendisine Çakma Ezel’ diyerek küçük düşürdüğünü ileri sürerek haziran 2011 senesinde boşandı. Boşandığı eşi 10 Temmuz 2013 tarihinde lösemi hastalığından vefat etti.

2011 senesinde yönetmenliğini Ömer Vargı‘nın yaptığı “Anadolu Kartalları” filminde Üsteğmen Tunç Sözeri rolünü canlandırarak; Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı, Alpay Kemal Atalan, Alper Saldıran ile birlikte oynadı.

2014 senesinde baş rolde olarak İsmail Filiz, “Paşa Gönlüm” dizisinde; Tarık Papuççuoğlu, Derya Alabora, Kerem Atabeyoğlu, Nilüfer Açıkalın, Sema Keçik ile birlikte oynamıştır.

İsmail Filiz, 2014 senesinin Aralık ayında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Ezra’ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, Zeynep Koltuk, Serkan Şenalp, Doğukan Polat, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile beraber oynadı.

15 Ekim 2017 tarihinde Azerbaycanlı oyuncu Nurana Bagieva ile evlendi.

2018 senesinde yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstüne aldığı “Deliler Fatihin Fermanı” filmde, Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Kamil Güler, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Gökçe Özyol ve Demet Tuncer’in de aralarında olduğu oyuncu kadrosu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2017 – Ketenpere (Sinema Filmi)
2014 – Kolpaçino 3. Devre (Sinema Filmi)
Oyuncu :
2018 – Deliler Fatihin Fermanı(Aşgar)(Sinema Filmi)
2016 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. Sezon (Abaza Mehmet Paşa)(TV Dizisi)
2015 – Milat (Yağız Ali) (TV Dizisi)
2014 – Paşa Gönlüm (Melih) (TV Dizisi)
2014 – Ezra (Çahangir Hüseyinov)(TV Dizisi)
2011 – Anadolu Kartalları (Üsteğmen Tunç Sözeri) (Sinema Filmi)
2009 – Ezel (Ömer Uçar)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu